Seniorská bowlingová liga 2021/2022

Na konci srpna byl konečně dohrán sedmý ročník Seniorské bowlingové ligy (SBL)

a po téměř dvou letech poznamenaných covidem byl udělen mistrovský titul pro rok 2020. SBL bude samozřejmě pro seniorské hráče a hráčky pokračovat dál, ale do svého osmého ročníku dozná zásadnějších proměn.

Po sedmi letech úspěšné spolupráce se sdružením Seniorbowling CZ se obě strany dohodly na ukončení spolupráce a od nového ročníku bude SBL pořádat výhradně Česká bowlingová asociace. Liga se tak vrátí do modelu podzim-jaro, takže osmý ročník se bude hrát od podzimu 2021 do jara 2022 obdobně, jako se hrají ostatní ligové soutěže asociace.

Pro hráče se ale jinak nic nemění, výsledky nadále naleznou ON-LINE na výsledkovém servisu na serveru ČBA „bowlingovaliga.cz“ atd.

Naší snahou ale je, aby se Seniorská bowlingová liga rozrůstala po všech větších centrech v České republice a reflektovala ta vzrůstající základnu a zájem o seniorský bowling. Přinášíme tedy informace o přihlašování do nového ročníku i o centrech, kde by se mělo hrát, dále o systému soutěží, termínech a konečně i propozice.

Sportovně technická komise ČBA spolupracovala na přípravě soutěže s nově vzniklou Seniorskou komisí ČBA a v propozicích nastavila tradiční systém regionálních základních soutěží, který se nebude lišit od předchozích ročníků. Hrát by se mělo na bowlingových centrech, kde SBL v minulosti již fungovala, ale i na dalších centrech, kde o tom místní organizátoři uvažují nebo kde je zájem hráčů a podmínky to dovolí. Nově by se mohlo hrát v Pardubicích, Chomutově, Hluboké, Brně, Olomouci, Valašském Meziříčí a Ostravě. Klíčovou roli pro rozjezd základních skupin budou hrát její organizátoři (již pokrytá centra a jména organizátorů najdete již v obsazovačkách zde). Podmínkou rozjezdu v jednotlivých základních (městských) skupin/center je minimální zájem 5 týmů o účast. Organizátoři budou určovat, stejně jako v minulosti, termíny a časy jednotlivých hracích kol podle potřeb a možností každého centra a participujících týmů individuálně. Organizátoři také mohou upravit hrací systém, například mohou založit dvě či více skupin na jednom centru, které odehrají např. 4 kola a potom lepší týmy vytvoří novou skupinu a odehrají další kola o postup. Zachovat v základních skupinách chceme vše, na co jsou hráči zvyklí, ceny/poháry za umístění, pamětní odznaky pro každého hráče atd.

Co bude jinak? Z těchto městských základních skupin SBL se bude nově postupovat do jednokolové nástavbové části „semifinále Západ (pro 12 týmů) a semifinále Východ (pro 12 týmů). Nebudou již žádné baráže a z každého semifinále poté postoupí 6 nejlepších týmů do 12 členného celostátního finále SBL.

Propozice SBL 2021/2022 s termínem semifinále a finále naleznete v příloze tohoto článku. Postupně budou vydávány informace a detaily k jednotlivým základním skupinám, jak jej budou organizátoři po dohodě s kapitány týmů upřesňovat.

PS: Pokud byste chtěli vytvořit skupinu/obsazovačku SBL pro nové centrum, které není ve článku ani v obsazovačkách, kontaktujte předsedu Seniorské komise ČBA Jiřího Marvala na telefonu 776105706 nebo mailu sbl@czechbowling.cz.

Příloha

Dnes se hraje

Prestige tour 2021
Best Bowling Zličín

Krátké zprávy

15.10.2021 v 13:01

Zveřejněn mazací model na 2. turnaj Prestige

15.10.2021 v 08:13

Storm Juniorská 1.liga (česká část) se hraje v sobotu od 10.00 na místním "house" modelu

Xbowlingu Prosek.

07.10.2021 v 18:25

Pro účast na MČR dvojic bude potřeba dodržovat zákonná protiepidemická opatření (viz. článek).

04.10.2021 v 16:52

Zveřejněny výsledky kvalifikace MČR dvojic 2021.

01.10.2021 v 10:29

Storm Juniorská extraliga se hraje v neděli na místních "house" modelech.

Galerie

Uher Jaroslav
ProBowling Hustopeče
Uher Jaroslav

Uher Jaroslav

ProBowling Hustopeče

Vítěz 1. turnaje Prestige Tour 2021/22

Vrážel Jiří st.
SKBC Račice
Vrážel Jiří st.

Vrážel Jiří st.

SKBC Račice

Nejlepší hráč kategorie P190 a nejlepší senior, 1. turnaj Prestige Tour 2021/22

Lébrová Jana
Car Citon Olomouc
Lébrová Jana

Lébrová Jana

Car Citon Olomouc

Nejlepší žena, 1. turnaj Prestige Tour 2021/22

Foťko Matěj
bez klubové příslušnosti
Foťko Matěj

Foťko Matěj

bez klubové příslušnosti

Nejlepší hráč kategorie P165, 1. turnaj Prestige Tour 2021/22

Meluzinová Adéla
ProBowling Hustopeče
Meluzinová Adéla

Meluzinová Adéla

ProBowling Hustopeče

Nejlepší juniorka, 1. turnaj Prestige Tour 2021/2022

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • World Bowling
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Bowling Radava
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura