Širší juniorská reprezentace

Vážení bowlingoví příznivci,

širší juniorská reprezentace má za sebou své letošní kontrolní kempy, které trenérům a celému realizačnímu týmu ukázaly mnohé. Pod vedením reprezentačního kouče Jana Spáčila a vedoucího týmu Jana Čepeláka se kempů zúčastnilo celkem 9 juniorů a 5 juniorek. Ukázalo se, a můžeme být rádi, že s juniory jsme na tom oproti okolním státům velmi dobře. Podařilo se nám „vyplnit“ věkovou mezeru po odchodu těch starších a doplnit širší reprezentaci o mladé naděje. Máme na čem stavět a k již reprezentačním matadorům Honzovi Třískovi a Anně Petákové můžeme přidat další juniory, kteří jsou schopni doplnit reprezentační tým a poprat se o nejlepší výsledek pro Českou republku.

Kempy nám ale také ukázaly, v čem musíme přidat. Je potřeba se hodně zaměřit na dohozy a dohozový systém. A také na variabilitu hry, změnu rychlosti, změnu otáček a mohl bych pokračovat. Je potřeba juniorům vysvětlovat i teorii bowlingu, jako mazání, topografie, čtení dráhy a posuny, velmi vítám a doporučuji všem osvětový únorový seminář zajištěný prezidentem naší asociace.

I po třech juniorských kempech je u hráčů vidět velké zlepšení a chuť se dále rozvíjet. Děkuji trenérům za práci s juniory, díky jim máme tu možnost vybírat reprezentaci z kvalitních hráčů.

Bohužel na EYC nemohou jet všichni, prosím, pracujte dále na sobě, není konec světa, pokud nebudete vybráni. Naše širší reprezentace je v průměru velmi mladá a pozor, v některých TCM se rodí další mladí talenti. Kempy s určeným výběrem na EYC budou v únoru a březnu, kempy širší reprezentace se rozběhnou později.

Jan Spáčil

Předseda Komise pro reprezentaci

Krátké zprávy

21.09.2018 v 14:34

Bohužel lidský faktor zapříčinil záměnu mazacího modelu v příloze článku o další turnaji Kegel Prestige. Nyní v příloze naleznete model, který bude od zítra aplikován.

18.09.2018 v 08:53

Rozšířena kvalifikační obsazovačka na MČR dvojic v Praze.

17.09.2018 v 07:56

Otevřena obsazovačka pro kvalifikaci na MČR dvojic v Chomutově.

10.09.2018 v 16:39

V obsazovačkách jsou otevřeny hrací rundy pro kvalifikaci na MČR dvojic v Olomouci, Brně, Praze a Pardubicích.

06.09.2018 v 10:20

Zveřejněn mazací model na QubicaAMF.

Galerie

Synek Aleš
STRIKE
Synek Aleš

Synek Aleš

STRIKE
Nejlepší hráč Prestige 2
Jedlička Jan
Xbowling Team
Jedlička Jan

Jedlička Jan

Xbowling Team
Nejlepší hráč Prestige 2, kat. P190
Kováč Ondřej
BC Tábor
Kováč Ondřej

Kováč Ondřej

BC Tábor
Nejlepší hráč Prestige 2, kat. P165
Petáková Anna
expert King Pins
Petáková Anna

Petáková Anna

expert King Pins
Nejlepší hráčka Prestige 2