Širší juniorská reprezentace

Vážení bowlingoví příznivci,

širší juniorská reprezentace má za sebou své letošní kontrolní kempy, které trenérům a celému realizačnímu týmu ukázaly mnohé. Pod vedením reprezentačního kouče Jana Spáčila a vedoucího týmu Jana Čepeláka se kempů zúčastnilo celkem 9 juniorů a 5 juniorek. Ukázalo se, a můžeme být rádi, že s juniory jsme na tom oproti okolním státům velmi dobře. Podařilo se nám „vyplnit“ věkovou mezeru po odchodu těch starších a doplnit širší reprezentaci o mladé naděje. Máme na čem stavět a k již reprezentačním matadorům Honzovi Třískovi a Anně Petákové můžeme přidat další juniory, kteří jsou schopni doplnit reprezentační tým a poprat se o nejlepší výsledek pro Českou republku.

Kempy nám ale také ukázaly, v čem musíme přidat. Je potřeba se hodně zaměřit na dohozy a dohozový systém. A také na variabilitu hry, změnu rychlosti, změnu otáček a mohl bych pokračovat. Je potřeba juniorům vysvětlovat i teorii bowlingu, jako mazání, topografie, čtení dráhy a posuny, velmi vítám a doporučuji všem osvětový únorový seminář zajištěný prezidentem naší asociace.

I po třech juniorských kempech je u hráčů vidět velké zlepšení a chuť se dále rozvíjet. Děkuji trenérům za práci s juniory, díky jim máme tu možnost vybírat reprezentaci z kvalitních hráčů.

Bohužel na EYC nemohou jet všichni, prosím, pracujte dále na sobě, není konec světa, pokud nebudete vybráni. Naše širší reprezentace je v průměru velmi mladá a pozor, v některých TCM se rodí další mladí talenti. Kempy s určeným výběrem na EYC budou v únoru a březnu, kempy širší reprezentace se rozběhnou později.

Jan Spáčil

Předseda Komise pro reprezentaci

Krátké zprávy

01.12.2017 v 19:29

Mazací modely na nedělní kolo Extraligy ČBL jsou zveřejněny na stránkách bowlingovaliga.cz. Naleznete je též zde

24.11.2017 v 12:49

Náhradní termín a centrum za zrušenou PRESTIGE stanoveno. Obsazovačka je otevřena.

24.11.2017 v 12:27

MČR juniorských dvojic bylo z organizačních důvodů přeloženo na únor 2018.

12.11.2017 v 19:24

Mistrem ČR 5-ti členných družstev se stal tým Rigor Mortis.

Galerie

Lorenc Jaroslav ml.
expert King Pins
Lorenc Jaroslav ml.

Lorenc Jaroslav ml.

expert King Pins
Mistr Evropy 2016
Petáková Anna
Rabbits Praha
Petáková Anna

Petáková Anna

Rabbits Praha
3.místo ME juniorů 2017