Širší juniorská reprezentace

Vážení bowlingoví příznivci,

širší juniorská reprezentace má za sebou své letošní kontrolní kempy, které trenérům a celému realizačnímu týmu ukázaly mnohé. Pod vedením reprezentačního kouče Jana Spáčila a vedoucího týmu Jana Čepeláka se kempů zúčastnilo celkem 9 juniorů a 5 juniorek. Ukázalo se, a můžeme být rádi, že s juniory jsme na tom oproti okolním státům velmi dobře. Podařilo se nám „vyplnit“ věkovou mezeru po odchodu těch starších a doplnit širší reprezentaci o mladé naděje. Máme na čem stavět a k již reprezentačním matadorům Honzovi Třískovi a Anně Petákové můžeme přidat další juniory, kteří jsou schopni doplnit reprezentační tým a poprat se o nejlepší výsledek pro Českou republku.

Kempy nám ale také ukázaly, v čem musíme přidat. Je potřeba se hodně zaměřit na dohozy a dohozový systém. A také na variabilitu hry, změnu rychlosti, změnu otáček a mohl bych pokračovat. Je potřeba juniorům vysvětlovat i teorii bowlingu, jako mazání, topografie, čtení dráhy a posuny, velmi vítám a doporučuji všem osvětový únorový seminář zajištěný prezidentem naší asociace.

I po třech juniorských kempech je u hráčů vidět velké zlepšení a chuť se dále rozvíjet. Děkuji trenérům za práci s juniory, díky jim máme tu možnost vybírat reprezentaci z kvalitních hráčů.

Bohužel na EYC nemohou jet všichni, prosím, pracujte dále na sobě, není konec světa, pokud nebudete vybráni. Naše širší reprezentace je v průměru velmi mladá a pozor, v některých TCM se rodí další mladí talenti. Kempy s určeným výběrem na EYC budou v únoru a březnu, kempy širší reprezentace se rozběhnou později.

Jan Spáčil

Předseda Komise pro reprezentaci

Krátké zprávy

13.06.2018 v 08:29

Zveřejněn mazací graf pro Baráže o Extraligu.

12.06.2018 v 19:19

Oznámení o změně času konání baráže v Pardubicích. Hraje se 18.6. 2018 od 19.30 hod.

10.06.2018 v 10:45

Dnes v 23.59 je uzávěrka přihlášek do baráží o EXTRALIGU sezóna 2018-2019.

31.05.2018 v 13:55

Mazací model na finále ČBL naleznete v článku na titulní straně a nebo ZDE.

30.05.2018 v 09:01

Baráž o Finále ČBL dne 2.6. ZRUŠENA, všichni přihlášení postupují do finále. Finále České bowlingové ligy bude začínat od 12.30 hod.

Galerie

Schindler Radek
Jadran Frýdek Místek
Schindler Radek

Schindler Radek

Jadran Frýdek Místek
Vítěz 10. turnaje PRESTIGE
Křesťan Miroslav
OKO Křesťan
Křesťan Miroslav

Křesťan Miroslav

OKO Křesťan
Nejlepší hráč kat. P190 na 10.turnaji PRESTIGE
Kotrla Ondřej
bez klubové příslušnosti
Kotrla Ondřej

Kotrla Ondřej

bez klubové příslušnosti
Nejlepší hráč kat. P165 na 10 turnaji PRESTIGE
Pankivová Božena
MBL Mikulov
Pankivová Božena

Pankivová Božena

MBL Mikulov
Nej. žena na 10.turnaji PRESTIGE