Školní bowlingová liga 2022/23

​Mistr České republiky školních týmů pro rok 2023 je tým Bowling Masters

Po dvouleté přestávce způsobené pandemií Covid 19 jsme se mohli opět těšit na závěrečný turnaj tříčlenných družstev třetího ročníku bowlingové školní ligy. Po neúprosných bojích v kvalifikačních skupinách se do celostátního finále probojovalo 12 týmů z celé republiky, z toho tři postupující týmy se omluvily (ZŠ Mutěnická, ZŠ Gajdošová, ZŠ Krásného, všichni z Brna) a museli je nahradit tzv. náhradníci z Prahy.

Celostátní finále konané pod záštitou ČBA v rámci projektu „Začni hrát… bowling“ se odehrálo ve středu 21. června 2023 v centru Xbowling DUO. Turnaje se zúčastnilo celkem 44 hráčů, z toho 34 chlapců a 10 dívek.

Základní část finálového turnaje proběhla ve dvou šestičlenných skupinách, ve kterých se každé družstvo střetlo s každým. Tropická teplota, která panovala venku se přenesla i do jednotlivých utkání ve skupinách. Během dopoledne jsme mohli na drahách vidět spoustu zvratů i emocí. Vidina postupu (první dvě družstva z každé skupiny) do bojů o Mistra ČR školních týmů byla pro týmy tím nejlepším dopingem. Čelní umístění družstev v obou skupinách se měnilo po každém kole a o konečném pořadí rozhodovalo až to závěrečné.

Ve skupině A získal prvenství tým Arabáci (ZŠ Květnového vítězství, Praha 4) se ziskem 20 bodů. Druhým postupujícím se stal dívčí tým Mňamky (ZŠ Hluboká n/Vl.) se 17,5 body. Na dalších místech skončily týmy Kořenda 2, Kořenda 1 (ZŠ Kořenského, Praha 5), Bagrysti (ZŠ Práčská, Praha 10) a bez bodu na posledním místě tým Michalballs (Michael-SŠaVOŠ, Praha 4).

Skupinu B vyhrál Bowling Masters (ZŠ Hluboká n/Vl.) rovněž s 20 body, o čtyři body méně získali druhé postupové místo díky skóre tým Drzý tlamičky (ZŠ Květnového vítězství, Praha 4). Třetí místo se ziskem 16 bodů patři družstvu Bezdomovci (Michael-SŠaVOŠ, Praha 4). Další v pořadí skončily týmy Kořenda 3 (ZŠ Kořenského, Praha 5), MMA (ZŠ Práčská, Praha 10) a poslední v této skupině se umístilo družstvo Dynamo Špitálská (ZŠ Špitálská, Praha 9).

Následovala semifinálová část turnaje, kde se utkala družstva na jeden zápas o rozřazení do finálové části a to ve skupině A (1. až 4. místo), kde se střetl první tým ze skupiny A s druhým ze skupiny B, dále první tým ze skupiny B s druhým ze skupiny A. Stejným způsobem se střetly týmy ve skupině B (5. až 8. místo) a ve skupině C (9. až 12. místo).

Do finále postoupily týmy Bowling Masters a Drzý tlamičky. Vítězem finálové části a Mistrem ČR pro rok 2023 se stal po jasné výhře Bowling Masters (ZŠ Hluboká n/Vl.). Druhé místo získal tým Drzý tlamičky (ZŠ Květnového vítězství, Praha 4).

Po strhující bitvě si těsně vybojoval místo na bedně tým Mňamky (ZŠ Hluboká n/Vl.). Zklamaní z boje o třetí místo odcházeli čtvrtí Arabáci (ZŠ Květnového vítězství, Praha 4). Další boje určily konečné pořadí na 5. až 12 místě.

Po skončení posledního duelu následovalo závěrečné vyhlášení nejlepších družstev umístěných na 1. až 3. místě v celostátním finále. Medaile hráčům a poháry kapitánům družstev předala zástupkyně ČBA Jitka Nosková. Na počest vítěze zazněla i státní hymna.

Gratulujeme družstvu Bowling Masters z Hluboké nad Vltavou k mistrovskému titulu „Mistr ČR školních týmů“ za sezónu 2022/2023, ale i všem zúčastněným hráčům. Velký dík patří též celému týmu herny a rozhodčím.

Jménem ČBA bych rád poděkoval všem hráčům, pedagogům a rozhodčím za bezproblémový průběh celého ročníku Školní bowlingové ligy v sezóně 2022/2023.

Kompletní výsledky finále naleznete zde.

Dnes se hraje

MČR jednotlivců a dvojic 2024
Bowland Olomouc

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.