Školní liga - Ústí nad Orlicí, 5. kolo

​Ústeckou školní ligu potkala velká sláva.

Na začátku pátého hracího dne jsme si pustili on-line přenos ze slavnostního zahájení Mistrovství Evropy juniorů a viděli jsme, jak tabuli s nápisem Česká republika, nesla Eliška Krummerová. Do družstva For Fun, za který naši ligu Eliška hraje, povolal Dan Seidl svou maminku Darinu a společně s Aničkou Nemšákovou se, coby vedoucí tým tabulky, postavili před luštěninu mého fotoaparátu. Tato trojice získala čtrnáct bodů z patnácti možných a vede o tři body před druhým týmem tabulky, což jsou Plnoletí. Jejich bodový zisk v tomto kole byl stejný, jako u vyfocených, nutno dodat, že pět bodů získala trojice učitelka, učitel a otec, za utkání bez soupeře. Hraje sedm týmů, takže tato výhoda potká každého. Třetí v lize je Dynamo Hylváty, které má ovšem na první dva týmy dost velkou ztrátu. V tomto kole získalo Dynamo devět bodů, do špičky soutěže však patří, určitě i proto, že na prvních čtrnácti místech jsou jen hráči těchto tří týmů. Černá sílaje na čtvrtém místě, určitě i proto, že kluci z Libchavské Černé síly nechali přejít své spoluhráčky do jiného týmu. I tak oslabení měli třetí nejvyšší bodový zisk tohoto kola. Možná víc než těch bodů si cením například pokusů o obouručné házení. Na pátém místě jsou Bowlaři, kteří tentokrát přišli jen ve dvou. To se body sbírají jen těžko, zisk jediného bodu svědčí o tom, že je to hodně těžké. Velký Koulejsou další dvoučlennou partou, která taky získala v tomto kole jeden bod. Navíc, kdyby se to bralo podle váhy, na kterou bychom postavili Marka a Pepíka, vyšlo by to v kilogramech možná jen na jednoho hráče. Na druhém obrázku jsou děvčata, hrající za tým Černá síla v 2, jako verze 2, ve čtvrtém kole Krasavice, před tím ZSBCUO. To jsou ty, co opustily své hochy a pracují na sobě samostatně. Již opouští fázi naučit se hodit s rozběhem a neupadnout u toho a začínají hrabat body. Tentokrát bodů děvenky z Libchav nahrabaly deset a řekl bych, že je čeká skvělá budoucnost. Což se může ukázat 15. dubna, kdy se hraje další kolo. ZB

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.

14.02.2024 v 09:07

Ve čtvrtek 15.2. v 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na březnový turnaj PRESTIGE.