Školní liga - Zličín sk. B, 4. kolo

Dnešní den byl na zličínském bowlingovém centru Best Bowling ve znamení čtvrtého, tedy finálového, hracího dne Školní bowlingové ligy. Pro deset týmů rozdělených celkem do dvou skupin šlo o poslední zápasy, kterými mohly získat poslední body do celkové tabulky a zamíchat tak s pomalu se rýsujícím pořadím týmů.

Po celá čtyři kola, ve kterých družstva v rámci své skupiny odehrála s každým soupeřem dvě utkání, jsme byli svědky kvalitních sportovních výkonů plných nasazení, týmového ducha a snahy zvítězit. Některé týmy vsázely po většinu zápasů na osvědčené hráče, jiné však naopak za vidinou zisku co největšího množství bodů pravidelně rotovaly svou sestavou – jisté však je, že každý se snažil vytěžit pro své družstvo maximum.

Jak to tedy nakonec dopadlo?

Ve skupině B se boj o první místo odehrával pouze mezi dvěma týmy. Obě tato družstva dnes svá utkání vyhrála, a tak získala svorně deset bodů, tudíž dnešní finálový hrací den byl ve skupině B bez větších dramat. Skupinu ovládli Žlábci s.r.o. (44 bodů) před týmem PAPA NOEL (40 bodů). Na třetím místě se umístilo družstvo Lebowski (26 bodů), které už bohužel nemohlo před posledním hracím dnem přemýšlet o posunutí se v tabulce výše.

Oba týmy, které se umístily na prvních místech, mají jistý postup do celopražského finále. Družstva na druhých místech, tedy PAPA NOEL a SPARE US, musí počkat jak se vyvrbí poslední hrací den na ostatních bowlingových centrech, kde se hraje Školní bowlingová liga, neboť postupuje dále 5 týmů na druhých místech s nejlepším průměrem.

Ještě před vyhlášením těch nejúspěšnějších týmů a rozdáním pohárů a medailí, se bylo potřeba poohlédnout po statistikách jednotlivců, které byly mnohdy velmi zajímavé! V obou skupinách jsme mohli vidět totožný nejvyšší mužský nához, který činil 177 bodů. Ve skupině A si ho připsal Ondřej Malý a ve skupině B pak Vojtěch Nepraš, který se postaral hned o několik rekordních výkonů během celé ligy. Ženský nejvyšší nához zaznamenala ve skupině A Karolína Kutilová s výkonem 145 bodů, skupinu B pak ovládla Nikoletta Moticko se svým náhozem 101 bodů. Dále jsme pokračovali zhodnocením nejvyšších dosažených průměrů, který byl podmíněn odehráním alespoň tří her. Ve skupině A měl nejvyšší mužský průměr Čestmír Dobeš, který činil 130,86 bodů, ženský nejvyšší průměr pak drží Karolína Kutilová se 117,5 body. Již zmiňovaný Vojtěch Nepraš si připsal nejvyšší dosažený mužský průměr, který činil 135,83 bodů, ženský nejvyšší nához pak připadl Nikolettě Moticko (81,25 bodů).

Svými předvedenými sportovními výkony si na závěr každé družstvo vysloužilo čestný diplom o účasti v pilotním ročníku Školní bowlingové ligy. My pevně věříme, že jsme se s týmy neviděli naposledy a že budou mít chuť se v bowlingu dále rozvíjet!

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.