Tacl liga, 8. turnaj

Bitva o poslední místo dostává grády.

Šestibodová ztráta na předposledního se zmenšila na jediný bod, což má víc příčin. Jednou z nich je, že stále poslední Pepa Hoblík A získal devět bodů, k nimž přidal i nejvyšší nához družstev. Z toho důvodu jsou na první fotce, zleva stojí Vláďa Vítek, Olda Doležel a můj bratr Jan. Kluci hodili těžko uvěřitelných 604 bodů, hned po nich následovalo již snadno uvěřitelných 416 bodů. I tak to vyšlo na druhý nejvyšší průměr kola, náš Honzík se udržel v elitní desítce na čtvrtém místě. Druhá příčina byla smutná, jednalo se o neúčast Odchovu zvířat na hracím dni což samozřejmě znamenalo zisk nula bodů. Jejich opora, Petr Hrnčíř, si vyjel do Alp a tak zůstal na osmém místě mezi jedntlivci, jeho kamarádi si vyjeli za humna, případně nikam, takže taky zůstali. Na osmé místo se po zisku 7,5 bodu dostal Brooklyn. Řidiče družstva dělal Jirka Dvořák, což ho dostalo psychicky na kolena. Hrál hůř nejen než Jiří Kotyza, dvanáctý nejlepší hráč soutěže, ale dokonce hůř než nezařazený Peter Jusko. Jejich průměr byl třetí nejlepší, dobrému průměru jejich i Hoblíků odpovídá slabší bodový zisk i proto, že neměli to štěstí, že získali pět bodů v utkáních bez soupeře. Na sedmém místě po zisku šesti bodů zůstávají ping-pongáři, neboli TTC. Pod vedením sympatického kapitána Štefana Čopiana předvedli chlapci výkon odpovídající bodovému zisku. Jirka Kantorek, šestý nejlepší hráč kola, na všechno nestačil, v celkovém pořadí je jedenáctý, Ján Blaško je o místo před ním. Hráči STS Chvojkovice-Brod se na toto kolo pečlivě připravovali. Z útoku na čelní místa v tabulce nakonec sešlo, Martin Chudý si zajel do Itálie zalyžovat a Aleš Motyčka si zajel do Ústí zahrát hokej. Martin se vrátit mohl, Aleš…. ale i tak dvanáct bodů, což je zásluha hlavně Vlastíka Kopeckého, nejlepšího hráče kola a šestého celkově. V.I.P. bez P, kterého se snažil nahradit Ctirad Štaud. S V a I získal deset bodů i když jejich průměr nic moc. Určitě to je nesehraností, nahradit Petra není žádná legrace. Ctirad měl třetí nejlepší průměr kola, ovšem to ho neomlouvá. Nebýt povinnosti odehrát alespoň polovičku možných her, byl by druhý, Irča je první. Dramatem kola bylo vítězství o kuželku nad KMK. Na čtvrtém místě je SDC Pardubice. Za družstvo se fotila Maruška Kameníková, jejíž výkon 200 bodů byl nejvyšším náhozem žen. Na druhém obrázku je s ní komik hracího dne Vláďa Vítek. Hraje pravidelně, jednou za čtvrt roku. Když jsem se ho ptal po třetí hře, ve které hodil 256 bodů jestli ví, co přijde, tak se smál, že to ví. Uhodl a nebýt výkonů Dana Ehrenbergra a Jindry Vodehnala, mohl mít nejvyšší i nejnižší nához kola. Správci dopravní cesty mají mezi elitou Radka Motla, v tomto kole získali 10,5 bodu a za 1. FC Zenon jsou tři a půl bodu. Zenoni měli čtvrtý nejlepší průměr dne, za což získali osmnáct bodů, nekazit jim to Kalášek, co furt civí do země, mohlo to být i lepší. Nejlepšího hráče mají až na čtrnáctém místě, to druhý tým ligy KMK má dva hráče (z toho jednoho zdravého) v elitní pětce. KMKáci na nejslabší průměr kola získali třináct bodů, což je dar (Pavel Krulich mi dal opět úplatek čtyři koruny a Hanka Malá mi ovázala ruku), ale pozor, ne ode mě, z bowlingového nebe. Měli nejhorší nához kola, který předvedli v utkání, ve kterém vedoucí tým tabulky TEKAM Záměl vyhrál na 425, tabulku vede o čtrnáct bodů, což je zisk Tekamu v tomto hracím dni. Místo nejlepšího hráče ligy, Petra Motyčky hrál jeho bratr Martin. S druhým hráčem ligy, Marcelem Svobodou a s ještě jedním Marcelem, měli až pátý průměr hracího dne, byl to zkrátka takový divný hrací den. Do konce soutěže zbývají ještě tři hrací dny, na to, co se v nich změní je spolu s Vámi zvědav Zdeněk Barvínek.