Třinecká devítka, 4. turnaj

Vítězem listopadové Třinecké devítky se stal Petr Lysek.

Listopadový los devítky v Třinci padl opět na dva dny, předehrávka na čtvrtek 11. 11. 2021 a hlavní hrací den na neděli 14. 11. 2021. Do Třince se sjelo celkem 37 bowlingových borců, kteří poměřili své síly v šesti devítkových hrách.

Předehrávku se zpožděným startem nejlépe zvládl Česlav Smilowski, který si díky svým skvělým náhozům vyšších než 190 vykoulel průměr 211,50. Na druhé místo se ve čtvrtek vyšvihla Sylva Vlachovičová (∅ 210,00), které na 1. místečko dané rundy chybělo jen 9 kuželek. Stala se ale nejlepší ženou předehrávky. Třetí skončil Roman Milerski, který se zasloužil i o nejvyšší nához kola 266 (∅ 207,83 – celkově 7. místo).

V první rundě řádného hracího dne si zahráli pouze 4 hráči, mezi kterými byli i dva restartéři. Nejlépe se prosadil Zygmunt Kokurowski, který bohužel díky svému jednomu kiksu skončil až na celkovém 8. místě. Odnáší si však cenu za nejlepší umístění v restartech. Mezi hráči, kteří se odvážili dostavit na 13. hodinu, ještě vynikal Petr Bittala, který si svým průměrem 198,00 vybojoval krásné, celkové a kulaté 10. místo. V této rundě si svým restartem polepšil i Petr Cwik, který se v celkovém zúčtování oproti čtvrtku posunul o celou jednu příčku výše.

Poslední runda nabízela velmi zajímavé výkony a dokonce i pár nadějí na perfect game. Nejlépe se s těžkým mazáním dokázal poprat Petr Lysek, který si svými náhozy 256 a 3x 244 dokázal vybojovat první flek s průměrem 227,17. Na druhé místo se vtěsnal svým super závěrem Michal Poprocký (∅ 215,00). Na čtvrté místo pak čtvrtečního premianta Česlava Smilowského dokázal odstrčit i ,,Frydečok“ Jirka Klusáček (∅ 212,17). Nejlepší hráčka této rundy byla Dana Klusáčková, která sice měla shodný počet shozených kuželek jako Sylva, ale kvůli nižšímu nejvyššímu náhozu skončila na šestém místě. Obě hráčky si odnášejí i cenu za nejlepší ženy turnaje. Do TOP 10 se ještě dokázal probojovat Bohuš Smolon, který porazil Petra Bittalu o jedinou kuželku.

V měšci se tentokráte sešlo 1480 Kč. Organizátoři si bohužel s hlavou plnou integrálů nepamatují, kdo bral které místo. :D

Celkové pořadí po 4. hracím dni zní následovně: 1. místo Petr Bittala (201 b.), 2. místo Richard Malenda (191 b.), 3. místo Marcel Maťaťa (178 b.), 4. místo Michal Poprocký (169 b.) a TOP 5 uzavírá nej žena, Beata Valíčková (168 b.).

Na závěr se sluší připomenout termín následujícího, již pátého kola. To se odehraje ve dnech 16. 12. 2021 od 16:00 a 19. 12. 2021 od 13:00 a 15:30. Děkujeme všem za účast a trpělivost s výsledky.