Ústecká liga, 10. turnaj

​Bombardování na bowlingové lize ...

Bombardování na bowlingové lize obstaralo družstvo, od kterého by to nikdo nečekal. Když družstvo, které je poslední, má průměr 340 bodů na hru a za deset měsíců vyhraje tři utkání, dostane nakládačku kola, hodí nejnižší nához a má opět nejhorší průměr, je to normální. Když nad někým vyhraje, je to bomba. Když vyhraje hned následující utkání a to výkonem 503, to už je bombardování. Hoblinky to dokázaly a byly za to odměněny devíti body, což byl šestý nejvyšší bodový zisk. Navíc s Bárbrou a Kačabou nastoupila stařičká Jarmila, neboť Denisa vyšetřovala nehody. Dá se tedy očekávat, že v šesté lize, až tam děvčata sestoupí, dokáží zázraky. Friends se také postarali o senzaci. Na šestý nejlepší průměr získali dokonce deset bodů a VioLa (s ní hraje PavLa a Martin La) se prodrala na fotku, na které jsou držitelé nejvyšších náhozů kola. S sebou na ni vzala Davida Zikla, který s odřenými uchy uhájil nához mužů. Martin se dostal do elitní desítky kola, Viola je na třetím a Pavla na pátém místě mezi ženami. C.I.E.B je tým plný zásluh, za jednu z nich lze považovat porážku od Hoblinek. Za Jaromíra, který je v nemocnici (opravují mu levou nohu, pravou ruku a trochu hlavu) je důstojnou náhradnicí Soňa, která s Láďou a Romanem získala šest bodů. Roman (původně náhradník) měl třetí nához kola, Láďa odvedl, co jsem od něho čekal, s Terezou a Kačabou vytvořil zajímavou trojici. Po zisku jedenácti bodů se na sedmé místo dostali Králíci. Ve velmi silné sestavě (silný je Karel, s ním hráli tři žížaly) kluci rupli na 495, což byl nejvyšší výkon, na který se ruplo, a výkonem 496 nadělili nářez kola. Oporou je osmý nejlepší hráč ligy, Tadeáš (uměleckým jménem Tobiáš) Souček, ovšem tentokrát (další bomba) byl oporou dědek Feranec, který měl dokonce druhý nejlepší průměr kola (čeho se ještě dočkáme……). Ligu zahájili Stárci pěti porážkami a devátým místem. V červenci postoupili na páté místo a od srpna jsou šestí. Na obhájení této skvělé příčky jim stačil zisk 3,5 bodu. Oporou je syn Honzík, který je o místo před Tadeášem, maminka Vlasta je nejlepší ženou soutěže. Tatínek je na tom hůř, ale někdo to břemeno musí nést. Stárkům ublížila porážka v utkání, kdy Žralokům, jejich sousedům v tabulce, stačil na výhru výkon 419. Kapitán Milan měl k dispozici tři ženy, s nimiž vyválčil 6,5 bodu. Je to zisk odpovídající hře, což je šťastná kombinace. Milan je v elitní patnáctce jednotlivců, Maruška je druhá a Iva čtvrtá, takže kam se na ně hrabe. Třináct bodů získal Popráč, který nechal stát Oldu, hráče s nejlepším průměrem ligy. Dáša, která má čtvrtý nejlepší ženský průměr, si hodila jen jednu hru. David (2. nejlepší hráč ligy), Luděk a otec zakladatel Petr, vybojovali na druhý nejlepší průměr 13 bodů. Popráč vyhrál nad nejvyšším i nejnižším náhozem poražených týmů, což je štěstí, ale prohrál v nejtěsnějším utkání kola. Sporťáci spadli po zisku 8,5 bodu z druhého na třetí místo. Čtyřikrát hrál Petr Doleček, který se dostal na celkové třetí místo. Miloš a mladý Jirka hráli třikrát, starý Jirka, protože byl furt v kantýně, tak se na dráhu dostal jen dvakrát. Chlapci měli pátý nejlepší průměr, za což těch bodů není mnoho. Prohráli nejkvalitnější utkání kola, což je smůla, ale další dvě vyhráli na výkony nic moc. Myslím, že měli docela vyrovnaný den. Ztrácejí 4,5 bodu na Bubáky, kteří jsou druzí. Ti sice nehráli úplně nejlíp, měli třetí nejlepší průměr kola, ale bodů nahrabali sedmnáct. Nejlepší nához družstva měl Ondra Bubák, průměr Vašek Martinec, tak se nedivím Čadíkovi, že s nimi nechce nic mít. Posílá je do 3. ligy k Traktoristům z Brodu a sám s dalšími kamarády zahájí nový život v 6. lize. V žebříčku jednotlivců jsou všichni tři v elitní desítce, jenom dva hráče tam má Moto FGR B, vedoucí tým ligy. Kluky (zleva Láďa, Martin (1.), Ruda (4.) a Lukáš) hodili nához kola, proto jsou na druhé fotce. Měli i nejlepší průměr kola, což se neodrazilo v zisku bodů, takže se dá čekat, že rozpadající se Bubáci se jim pokusí ztrpčit v posledním hracím dni život. Což je pro dnešek konec komentáře, na květnové boje s vámi se těší Z. Barvínek