Vážení příznivci juniorského bowlingu

Vážení příznivci juniorského bowlingu,

Ještě před prázdninami a před začátkem další bowlingové sezóny bych Vás rád v předstihu informoval o některých novinkách, opatřeních na podporu juniorského bowlingu a projektech České bowlingové asociace (ČBA), o nichž jednal poslední výkonný výbor ČBA.

To nejdůležitější se týká Juniorské bowlingové ligy (JBL). Přihlášky do ročníku 2017/2018 mají uzávěrku 14. září, tak, aby byl časový prostor pro složení týmů a družstev po letních prázdninách. To nejpodstatnější pro hráče i rodiče ale je, že v tomto ročníku již nebude nutné platit stávající poplatky za přihlášení do ligy, stejně tak se radikálně snižují poplatky za hrací den, které budou činit pouhých 220 korun na celé družstvo. Tyto v zásadě formální platby spojené s juniorskou bowlingovou ligou jsou novou formou podpory juniorského bowlingu v naší zemi. Další formou podpory, která je již k dispozici několik let, je možnost bezplatného absolvování trenérských kurzů pro ty trenéry, kteří se budou věnovat trénování juniorů a také to v praxi prokáží. Novou formou podpory bude také úhrada pronájmu drah na menších centrech, která nemají statut TCM, ale kde budou prokazatelně pravidelně trénovat junioři a kde se budou pro ně pořádat místní skupiny juniorské bowlingové ligy nebo malé turnaje v místech, kde počet dětí bude pro vznik skupiny JBL příliš malý – v zásadě jde o podporu zájmových bowlingových kroužků všude tam, kde je možnost hrát bowling.

V souvislosti s tím se přejmenovali dvě stávající (nejvyšší) skupiny JBL na Juniorskou bowlingovou Extraligu.

Naopak dotace obdobné těm loňským v původní podobě končí (přímo do TCM), ČBA ale bude nadále finančně podporovat juniorské kempy, pokud budou pořádané pod hlavičkou ČBA obdobně, jako tomu bylo v případě zatím posledního kempu v Padubicích, 21. května, který se opět setkal s velmi příznivým ohlasem zúčastnivších se juniorů i jejich rodičů. Další kempy proběhnou i v následující sezóně. Původně plánovaná Olympiáda TCM na 25. června se neuskuteční, idea olympiád ale není zatracena, bude mít však trochu jinou filosofii. Podle ní by mělo jít v budoucnosti pouze o jednu akci (jeden turnaj) do roka, tak, aby týmy méně cestovaly po republice, zato by měla být tato akce rozsáhlejší s atraktivním doprovodným programem. Tato do budoucna každoroční Olympiáda TCM proběhne zpravidla po skončení juniorské sezóny.

Zcela novou akci – Mistrovství České republiky juniorů dvojic, připravuje ČBA již na podzim tohoto roku jako další možnost k celostátní konfrontaci juniorských hráčů bowlingu. Termín zatím není stanoven, půjde však pravděpodobně o konec letošního října. Mistrovství ČR juniorů dvojic se bude hrát bez rozdílu věkových kategorií, hráči budou ale mít věkové handicapy a děvčata +8 kuželek na hru, stejně jako v juniorské lize.

Přeji všem příjemné letní dny a ať to na tréninku nebo v turnajích padá!

Petr Havel, předseda komise pro mládež ČBA

Krátké zprávy

01.12.2017 v 19:29

Mazací modely na nedělní kolo Extraligy ČBL jsou zveřejněny na stránkách bowlingovaliga.cz. Naleznete je též zde

24.11.2017 v 12:49

Náhradní termín a centrum za zrušenou PRESTIGE stanoveno. Obsazovačka je otevřena.

24.11.2017 v 12:27

MČR juniorských dvojic bylo z organizačních důvodů přeloženo na únor 2018.

Galerie

Lorenc Jaroslav ml.
expert King Pins
Lorenc Jaroslav ml.

Lorenc Jaroslav ml.

expert King Pins
Mistr Evropy 2016
Petáková Anna
Rabbits Praha
Petáková Anna

Petáková Anna

Rabbits Praha
3.místo ME juniorů 2017