VychLeas duel

Járo, všechno co jsi hrál před kobylkou, ...

... budeš ode dneška hrát za kobylkou. To řekl zhrzený učitel hudby Járovi Cimrmanovi, když se chtěl pomstít jeho rodině. No a něco podobného zřejmě provedl učitel bowlingu Petr Bilík s bývalými skvělými hráči Jardou Gurovičem a Danou Hanušovou na tréninku těsně před únorovým turnajem VychLeas duel. Jak jinak se dá vysvětlit jejich naprosto unikátní vystoupení na tomto turnaji. Ten začal vzhledem k chřipkovému období naprosto nečekaně. V herně se shromáždilo padesát hráčů, které jsem všechny nechal hrát. Už první runda začala skvěle, hlavně pro Dášu Šimkovou a mého Kubíka, oba totiž hodili 235 bodů a usadili se na čele tabulky. Čelo pak opouštěli tak, že Kuba pomalu a Dáša o trochu rychleji. Sen o tom, že si nechám dvojnásobek nejvyššího nához, pokud zůstane Kubovi, mi vyhnal z hlavy ve třetí rundě Franta Štelcig. Hodil 248 bodů, čímž o třináct překonal své pronásledovatel, což byl vedle Dáši a Kuby ještě Michal Loučka. Ještě hůř dopadl Jarda Kysilko, na jehož sen o čističi WC a tvarůžkách z Olomouce za nejnižší výkon nad 100 bodů mu až v poslední rundě šlápl Vláďa Balcařík. Zkušeně hodil 104 body, takže Jardův skvělý výkon o čtyři body podlezl. Dva nejvýznamnější náhozáře, tedy majitele 248 a 104 bodů vidíte vlevo. Sledujte marnou snahu Vládi Balcaříka podstrčit Ftantiškovy ty smradlavý syrečky. Líto mi bylo Romana Součka, který dostal na tuto cenu zálusk, ale trochu to přehnal, takže hodil skvělých 84 bodů, ovšem nedostal nic. Tak mu alespoň dělám trochu slávy. Není zač Romane. Po prvním kole byl na třetím místě i na konci bronzový Pavol Dolog (BC Oftis Ústí n O).

Na čtvrtém místě byl Petr Bilík, který jezdí do Ústí trénovat začátečníky i nás, pokročilé. Zřejmě si řekl, že nejlepší propagací jeho trenérské činnosti budou jeho výsledky. Udělal proto věc, která se samozřejmě vůbec nelíbí Gurdovi, ale ani řadě nás ostatních, totiž že dvakrát za sebou vyhrál. Gurda se z toho tak sesypal, že z pátého místa po první rundě odcestoval až na konečné dvaadvacáté místo, což ho jistě nepotěšilo. Ještě úsměvněji dopadla Hana Danušová (Dano, já tvý jméno maskuji, aby byla ostuda menší), ta začala mezi Hvězdnou pěchotou a taky tam (po požití několika odlivek citruse) i skončila. Po drobném výpadku Štěpánky se tak poprvé podepisovala do naší knihy bowlingové slávy Líba Lišková. Dostala od Adama Vondráčka lahvičku červeného a ode mne hrníček, aby měla z čeho pít. Štěpánko nezoufej, hrnéčků je dost.

Děsnej pohled byl na Jirku Hindráka. Ten po slušným začátku, 206 bodů ve druhé rundě přibrzdil na 173. Třetí hra, to byl od něho jelení koncert. Po sérii parohů vykouzlil 129 bodů a stejně jako Dana se dal na pití. I když, teď mne napadá, že když někdo v boji o bonusové body hodí 129 bodů proti synovi ředitele turnaje, chová se jednoznačně takticky.

Naprosto dokonale hrál Vladislav Podzimek. Ten, coby investor turnaje, má zakázáno skončit na stupních vítězů, protože by se to mohlo vykládat jako hamižnost. Vláďa s přehledem skončil na čtvrtém místě, když na svého kolegu z BC Oftis Pavla Dologa zaostal o deset bodů. Teď už jen prudce zakončím fotogalerií. Nahoře vidíte Pavla Krska a Pepu Bešíka coby vítěze druhé a třetí ligy, za což vyfasovali 901,- Kč. No a na fotce vpravo je zleva Franta Štelcig, nejvyšší nához a druhé místo, Petr Bilík, vítěz turnaje, Líba Lišková a třetí Pavol Dolog. Na příští turnaj je přihlášeno už 49 hráčů, což závazně prohlašuju, je nejvyšší počet, jaký do turnaje pustím. I tak si myslím, že dva až tři náhradníci mají start jistý. Mějte se, ZB.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.