Xbowling Devítka Žižkov, 1. turnaj

Prvním devítkovým turnajem zahájena celoroční série ...

nejlepší tři

... na novém nekuřáckém bowlingovém centru Xbowling na Žižkově. Cestu si na tento turnaj našlo celkem 35 hráčů a bojovalo se o mnoho doplňkových cen od partnerů turnaje. Prvními cenami udělenými po ukončené kvalifikaci je cena za první nepostupové místo, protože odjela dříve Kateřina Stránská, tak tato cena byla udělena Janu Koryntovi, který si k ceně za první nepostupové místo přidal cenu za paroháče turnaje za 9 parohů. Parohačkou turnaje se stala Daniela Hajná se 6 parohy a stejně jako Honza Korynta si odvážela domů cenu.

Po ukončené kvalifikaci známe jména 4 hráčů, kteří přímo postupují do finálových bojů. Z prvního místa postupoval Petr Hartina, druhý byl František Plešinger, třetí Zdeněk Žabka a čtvrtý šťastný Štefan Glezgo. Hráči umístění od 5. do 28. místa hrají nové dvě semifinálové hry, které určí 14 postupujících do finále tohoto turnaje. První nepostupové místo do finále a boj o něj, bylo překvapivě na prvním turnaji velmi dramatické, protože odjel předčasně Petr Mráček a následně hned čtyři hráči měli shodný součet 350 bodů a rozhodovala výše náhozů. Nejlépe na tom byl Zdeněk Balcar s 217 a díky odjezdu Petra Mráčka si ještě zahrál Petr Horáček. Cena za první nepostupové místo byla nakonec předána manželce Štefana Glezga Nelye Glezgové.

Ve finále se bojovalo na dvě hry od nuly a hrálo se po třech na dráze. Nakonec na prvním místě skončil favorit Petr Hartina a způsobem start cíl vítězí s náhozem 544 bodů, získal skleněnou kuželku za hráče měsíce a také poukaz na dvě hodiny bowlingu na místním centru. Druhá příčka skončila na kontě nejlepší ženy turnaje Miluše Novákové s výkonem 460 bodů, ta si odnáší poukázku na 1 hodinu tréningu a třetí příčka patří Petru Ivancivovi se součtem 456 a ten má poukaz na 50% slevu na jednu hodinu tréningu. Ceny jsou připraveny ještě do 8. místa a také pro nejvyšší nához. O nejvyšší nához se hned první hrou postaral již zmiňovaný Petr Hartina, který stanovil hranici na 298 bodů, za které si také odnáší pohár a věcné ceny.

Kdo by chtěl přijít na místní hernu hrát další turnaj, tak má možnost 24. března se přihlásit na Nedělní tréningový turnájek. Příští devítkový turnaj se na centru hraje 9. dubna s předehrávkou 8. dubna. S pozdravem za organizační team se loučí David Dvořáček.

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.