Znovuotevření bowlingových center

Od čtvrtka 3.12 v rámci přechodu na stupeň 3 systému PES budou po skoro dvou měsících opět otevřena vnitřní sportoviště, tedy i bowlingová centra.

Současně s tím jsou opět povoleny i amatérské soutěže, bohužel vláda do této doby neprojednala žádné výjimky pro soutěže na vnitřních sportovištích, takže stále platí již přijatá opatření vlády.

Můžeme se tedy vrátit na dráhy, ale zatím například jen v rámci individuálního tréninku nebo v malých skupinkách, protože bohužel v tomto okamžiku platí omezení maximálního počtu 10 osob na vnitřních sportovištích pro hromadné akce, kterými bowlingové soutěže a turnaje jsou.

To bohužel zcela vylučuje ligové soutěže nebo odložená mistrovství. Nicméně například lokální turnaj pro 10 osob včetně rozhodčího nebo trénink TCM vyloučen není a je jen na organizátorech, zda se jej pokusí uspořádat a dokáží splnit všechna platná hygienická opatření.

V souvislosti s výše uvedeným také od čtvrtka 3. 12. 2020 platí Mimořádné opatření MZV platné do odvolání, které nařizuje i sportovcům (s výjimkou profesionálů, což nejsme) nosit ochranu dýchacích cest (roušku/šátek) i při sportování tedy i na bowlingových drahách a to jak při soutěžích, tak na tréninku.

Jak jste možná zaznamenali včera v médiích, Národní sportovní agentura i ostatní instituce se pokusily poukázat na nevhodnost tohoto řešení, ale do tohoto okamžiku neuspěly, ministr Blatný na rouškách trvá a tak amatérští sportovci nemají na vnitřních sportovištích žádnou úlevu.

V tento moment tedy není příliš pravděpodobné, že by se do Vánoc uskutečnily sportovní akce asociace včetně lig ABL. Popravdě to vzhledem k situaci, kdy soutěže nejsou ani doporučené, nevidíme jako vhodné a přínosné, a ani nechceme věc lámat přes koleno a spouštět soutěže za každou cenu.

Na druhou stranu, kdyby i v novém roce tento nepříznivý stav trval, asi bychom se pokusili modely soutěží přizpůsobit tak, aby splnily nažízené podmínky, protože soutěžní pauza už by byla příliš velká a restart soutěží je všeobecně mezi hráči žádaný.

Nicméně bowlingová centra pro veřejnost otevřená od čtvrtka budou (počty návštěvníků jsou limitovány jen počtem osob na m2) a i s rouškou se dá při troše dobré vůle hrát, trénovat a připravovat na další soutěže.

Centra navíc kladou velký důraz na hygienickou bezpečnost, a navíc, pokud hrajete s vlastním vybavením, riziko infekce se zásadně snižuje. Takže nic nebrání návratu na dráhy zatím aspoň takto!

.

SOUVISEJÍCÍ

- S rouškou to nejde. Sportovní agentura žádá ministerstvo o úpravu regulí pro amatéry.

Krátké zprávy

25.11.2020 v 12:28

Ohledně restartu bowlingových soutěží čekáme na výsledek nedělního jednání vlády, které by mělo definovat podmínky pro sport.

19.10.2020 v 12:13

Seniorské MČR dvojic ZRUŠENO.

08.10.2020 v 11:42

MČR dvojic se tento víkend hrát nebude, je ODLOŽENO !!!

07.10.2020 v 15:12

STK po uzávěrce přihlášek připravila a zveřejnila orientační časový plán a rozpis s obsazením hracích rund na MČR dvojic.

05.10.2020 v 13:27

Otevřeny obsazovačky pro jednotlivé kategorie MČR dvojic.

Galerie

Hindrák Jiří
BC Bowlingzone
Hindrák Jiří

Hindrák Jiří

BC Bowlingzone

1. místo na 3. turnaji Prestige Tour 2020/21

Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club

2. místo na 3. turnaji Prestige Tour 2020/21

Vondráčková Linda
BC Bowlingzone
Vondráčková Linda

Vondráčková Linda

BC Bowlingzone

3. místo na 3. turnaji Prestige Tour 2020/21

Černíková Karolína
BK KLÍŠE
Černíková Karolína

Černíková Karolína

BK KLÍŠE

Nejlepší hráč kategorie P165, 3. turnaji Prestige Tour 2020/21

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • World Bowling
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Bowling Radava
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS