Zprávy ze Světové federace World Bowling

Přinášíme dvě zprávy z dění na mezinárodní scéně. První je v podstatě pozitivní, i když se nás nyní vlastně bezprostředně netýká.

World Bowling inicioval založení africké federace/zóny jako součásti WB. Je to totiž další kamínek do mozaiky, jak dostat bowling na program olympijských her.

Jedním z argumentů, které byla bowlingu předloženy při rozhodování o jeho zařazení na OH do Tokia 2020 byl právě fakt, že bowling není „celosvětový sport“, tj. že nemá respektive neměl zastoupení na africkém kontinentu. Zajímavostí také je, že hráči Jihoafrické republiky, kteří se v minulosti také účastnili některých evropských šamionátů, budou mít konečně svoje kontinentální mistrovství. Celý článek najdete zde:

http://www.worldbowling.org/news/2018/04/inauguration-of-world-bowlings-african-zone/

Druhá zpráva ale již tak pozitivní není. Vedení World Bowling oficiálně potvrdilo místa konání světových šamionátů v roce 2020 a 2021. Bohužel zůstalo vše při starém, takže opět USA a opět Perský záliv.

MS kadetů v roce 2020 (WYC 2020), MS jednotlivců (WSC 2020) i MS seniorů (WSrC 2021) se tak odehrají v Las Vegas v The South Point Bowling Plaza a MS mužů a žen v roce 2021 (WC 2021) bude hostit Kuvajt.

Také poplatky hostitelských zemí za pořádání těchto akcí WB zůstávají v astronomických výškách, takže pouze výše uvedené státy si jej mohou dovolit.

Vedení ETBF proti tomuto postupu již v minulosti protestovalo a chystá další aktivity, aby v politice WB došlo k posunu a světové šampionáty se mohly opět podívat i do Evropy.

Připomínáme, že v roce 2019 se MS žen i MS seniorů se také hraje v USA (Las Vegas), stejně jako MS kadetů v roce letošním (Detroit).

Krátké zprávy

02.12.2018 v 21:12

Mistry ČR v juniorských dvojicích se stali Lukáš Jelínek s Janem Třískou

21.11.2018 v 09:51

Otevřena OBSAZOVAČKA na 6. turnaj Prestige.

Galerie

Vondráček Adam
Bowlingzone Pardubice
Vondráček Adam

Vondráček Adam

Bowlingzone Pardubice
Nejlepší hráč Prestige 5 a kat. P190
Tříska Jan
Bowland Olomouc
Tříska Jan

Tříska Jan

Bowland Olomouc
Nejlepší junior Prestige 5
Kováč Ondřej
BC Tábor
Kováč Ondřej

Kováč Ondřej

BC Tábor
Nejlepší hráč Prestige 5, kat. P165
Lébrová Jana
Car Citon Olomouc
Lébrová Jana

Lébrová Jana

Car Citon Olomouc
Nejlepší hráčka Prestige 5