2023 Prespor 30 Open

Češi ovládli mezinárodní turnaj na Slovensku.

V sobotu v Bratislavském Bowlingovém Národním Centru vyvrcholil mezinárodní turnaj Prespor 30 Open. Do Bratislavy si našla cestu i početná skupina českých hráčů.

Kvalifikaci hranou na součet 6 her o vládl domácí junior David Barak, kterého můžeme poměrně často vídat i na českých centrech, s neskutečným součtem 1511 bodů. Rovnou do semifinále, kam postupovalo nejlepších 8, se z českých hráčů probojovali Jaroslav Zapletal, David Mojka a Tomáš Liebich. Do čtvrtfinále postupovalo nejlepších 40 hráčů z kvalifikace, tou poslední byla Lenka Šulková s náhozem 1210.

Ve čtvrtfinále již byla znát dominance našich hráč, když z prvních tří míst postupovali Radovan Uher, Marek Talpa a Lukáš Jelínek.

Marek Talpa si udržel skvělou formu i v semifinále a z prvního místa postoupil do finále. Mezi osmičku nejlepších ho z našich hráčů doprovodili ještě Matěj Vojkovský, Michal Mareš a Lukáš Jelínek.

Finále se hrálo hrál step ladderem, což znamená, že proti sobě v prvním zápase na jednu hru nastoupili hráči umístění na osmém, sedmém a šestém místě. Nejlepší z nich se přidal k dvojici na dalších místech a tak až do finále. Ve step ladderu se skvěle dařilo Michalu Marešovi, který dokráčel až do finálového zápasu proti Marku Talpovi. Ve finále Marek Talpa nenechal nic náhodě a porazil Michala 234:156. Veze tak domu titul a 2000 €. Michal Mareš skončil na druhém místě a bere 1000 €. Pohár za třetí místo a 500 € si odváží Matěj Vojkovský.

Turnaje se zúčastnilo i 11 členů českých juniorských výběrů U21 a U18 na turnaj 2023 PRESPOR OPEN do slovenské Bratislavy a měli možnost poměřit svou výkonnost na mezinárodním poli. Za již zmínenými Michalem Marešem a Matějem Vojkoským se naši junioři umístli takto: 7.místo Lukáš Jelínek 223, 10.místo David Mojka 212, 18.místo Jaroslav Zapletal 210, 21.místo Tomáš Liebich 209, 26.místo Ondřej Trojek 203, 63.místo Pavla Žáčková 182, 70.místo Ema Iwazawa 181, 72.místo Eliška Brychová 180, 100.místo Sophie Lexová 166. Pro některé z našich reprezentantů to byla první zahraniční soutěž, tedy velice potřebná zkušenost a důležitá součást přípravy na mezinárodní šampionáty.

Kompletní výsledky a informace najdete na stránkách turnaje zde.