BBO Butovický devítkový, 6. turnaj

Zdeněk Žabka byl nejlepší.

Na šestý turnaj série Butovická devítka si našlo cestu 45 hráčů, z toho 10 nováčků.
Po kvalifikaci postupovalo do semifinále 24 hráčů. Jana Janovská (musím se pochválit, v kvalifikaci Ø 263,7) a Jiří Borovec (Ø 236,3) se vzdali postupu a nemohl přijet ani Karel Šípek, takže posledním postupujícím do semifinále byla Eva Patrovičová na 27. místě.
Padala pěkná čísla, zaznamenali jsme čtyři třístovky a několik náběhů na ně. Dvě hodil Karel Bárta (v kvalifikaci a v semifinále), o další se v kvalifikaci postaral David Ruml a Zdeněk Žabka si jí raději nechal až na finále a nutno podotknout, že jen dva striky měl devítkové-první a dvanáctý.
V semifinále, které je zase na tři hry, začala atmosféra houstnout, na postup do finále pro nejlepších dvanáct bylo potřeba zahrát 656 kuželek a posledním postupujícím byl Honza Korynta.
Před finále došlo i na matematické výpočty, když František Plešinger a Honza Korynta hrající na dráze č.1 zjistili, že věkový rozdíl mezi nimi a hráči na šesté dráze je skoro 100let (konkrétně 96). Na šestce totiž hráli junioři Anička Petáková a Michal Janovský. To je názorný příklad, že bowling je sport opravdu pro všechny věkové kategorie.
Ve finále nejlépe hrál Zdeněk Žabka (222,300) a zaslouženě se stal vítězem turnaje. O pouhé dvě kuželky méně naházel druhý David Ruml (265,255) a o jednu kuželku za Davidem se na třetí pozici umístil Milan Kopřiva (245,274). Nejlepším juniorem do 18-ti let byl Michal Janovský na 4.místě a nejlepší ženou turnaje Táňa Špirková na místě dvanáctém. Dárkový balíček získali též první nepostupující do semifinále Jana Janovská a do finále Luboš Slezák, cenu útěchy si odnesl Jozef Kosán.

Celoroční pořadí vypadá po šesti turnajích následovně:
1.místo- Jan Korynta- 196 bodů
2.místo- František Plešinger- 194 bodů
3.místo: Michal Janovský- 162 bodů
Nej. žena: Jana Schönová -146 bodů (7.místo)
Kompletní tabulka celoročního pořadí v pdf je dole v příloze.

A jak to dopadlo s losovanými cenami?
Pro tento turnaj byl losovací asistentkou zvolen Luboš Slezák. Dnes se však pravidlo, že kdo je losovací asistentkou, vyhrává hlavní cenu, nepotvrdilo.
Tchibo cafissimo compact si domů odvezl Jozef Kosán. A to přišel na tento turnaj poprvé. Ale v Butovicích je jako doma, protože zde hraje za „Stanča team“ 4.ligu ABL a ve volném čase chodí s kamarády trénovat.

Poté se losovala „malá plechovka“, ve které byla tentokrát dvojnásobná částka- 900Kč (v prosinci byl totiž vylosován Michal Janovský a částka450 Kč se převedla do ledna). Výhercem se stal Tonda Plechatý.
„Velká plechovka“ obsahovala 3680 Kč, byl vylosován nához 207, který jako jediný hodil Pepa Colon. Gratulujeme.
Všichni ostatní si zase odnesli nějakou menší či větší pozornost od partnerů turnaje, vše ke shlédnutí ve FOTOGALERII.
Zde je BBO VIDEO.

Děkujeme hráčům za účast a partnerům turnaje (Svět zábavy, Pivovar Krušovice, AŽD Praha, BBO team atd.) za věnované ceny.

Zveme vás na další Butovické turnaje:
15.1.- Butovický lednový (klasický)
22.1.- Butovické dvojic(dohazované)
5.2.- Butovická devítka.
Velkým víkendovým turnajem je Butovický jarní sváteční, v termínu 18.-20.dubna.

Pro hráče, kteří by si rádi zahráli některý z turnajů, ale nevešli se do nejvíce oblíbených večerních rund, je možnost předehrávek i několik dní předem. Tuto šanci už využívají například hráči z Kladna, kteří chodí pravidelně v neděli do Butovic trénovat a turnaje si právě v neděli předehrávají. Takže kdo by měl zájem, stačí zavolat Jiřímu Borovcovi na tel.č. 603242202 a termín předehrávky si domluvit. U předehrávek je vždy přítomen někdo z BBO teamu, takže regulérnost je zaručena.

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.