BBO dvojice Chomutov, 10. turnaj

​Stejně jako v září vítězí na BBO dvojicích Stulíkovi

Ve středu se ve Strikelandu konal již 10. turnaj série BBO chomutovských dvojic. Tentokrát se zúčastnilo 15 dvojic a jen tři nepostupovaly do semifinále – Hanka a Petr Heligrovi, Jana Janovská s Janou Šípkovou a Katka a Martin Schneiderovi. Kvalifikaci vyhrála nově sestavená dvojka Ondra Heligr a Vašek Kordulík ml. (1381) a jako poslední postupovali Hanka a Petr Novotní (1104). V semifinále, po kterém jsme se rozloučili s polovinou startujících, bylo potřeba na tři hry zahrát 600 kuželek. V následném finále na tři hry, ke kterým se jako čtvrtá připočítává celkový průměr, zvítězili stejně jako v září Dáša a Jirka Stulíkovi (906), druhé místo obsadili Ondra Heligr s Vaškem Kordulíkem ml. (885), ti si navíc odnesli cenu za nejvyšší nához 257 a třetí skončili Toník Nahodil s Oldou Pourem (838). Dále se umístili Jirka Forman s Vaškem Nedbálkem (805), Martin Bula se Štěpánem Heligrem (786) a Lumír Horčička s Františkem Kubíkem ml. (725). Zde je fotogalerie.

Průběžné celoroční pořadí po 10. turnaji (počítá se 7 nejlepších výsledků z 11): čeká nás poslední bodovaný turnaj, který rozhodne o celoročním umístění. Oceněny budou čtyři nejlepší dvojice, tři nejlepší jednotlivci a nejlepší žena. Dvojice: Olda Pour, Kája Růžička (244 b), Jirka Forman, Vašek Nedbálek (197 b), Dáša Stulíková, Jirka Stulík (188 b), Jirka Borovec, Jirka Květoň (175 b). V žebříčku figuruje 45 dvojic a první místo už je nyní jisté, ale na umístění v první čtyřce má ještě šanci i dvojice na aktuálně osmém místě - Hynek Hanza a Michal Chrdle (156 b).

Jednotlivci: Olda Pour (253 b),Kája Růžička (244 b), Ota Szakos (222 b). V žebříčku figuruje 64 jmen, jsou jisté první dvě pozice, ale o třetí místo má ještě šanci zabojovat i průběžně šestý Vašek Nedbálek (205 b).

Budeme se na vás v chomutovském Strikelandu těšit na jedenáctém turnaji dvojic 15. listopadu - obsazovačka, nebo ještě o tři dny dříve - v neděli 12. listopadu na 8. turnaji BBO tour.