Benešovská devítka 2014, 1. turnaj

Úvodní Benešovská devítka pro Petra Zacha.

V nabitém kalendáři bowlingových akcí se v neděli 19. ledna 2014 uskutečnil 1.turnaj Benešovské devítky. Zahrát si přijela rovná třicítka bowlerů, mezi nimi i dva hráči hrající v Scentru vůbec poprvé (Jiří Soukup a Vítězslav Květenský). Po kvalifikaci vedl ostřílený matador bowlingových drah Tomáš Rathouský. Měšec se losoval během mazací pauzy a štěstí se usmálo na Miroslava Kadlece, pravidelného účastníka benešovských turnajů. Za nához 220 bral rovných 900 korun českých. Po dvou semifinálových hrách, které se přičítali k těm z kvalifikace se do pozice lídra uvedl Daniel Pojda. Prvním nepostupujícím do finále byl na 13.místě Petr Eliáš, který měl dvě semifinálové hry jako noc a den. Finále se hrálo na součet dvou her. Skvěle zahrál Petr Zach st., který v první finálové hře zahrál 300 a zdálo se, že bez větších problémů zvítězí. Ve druhé hře se mu však už tolik nedařilo a bylo z toho drama až do konce. Petr nakonec vítězství uhájil o pouhých 8 bodů před svým parťákem na pětce dráze, Tomášem Rathouským. Třetí místo vybojoval benešovský hráč Miroslav Vnouček, který odehrál teprve svůj druhý turnaj v životě! Za vítězem zaostal o pouhých 18 bodů, to jen dokumentuje, jak velmi bylo finále vyrovnané. Pochvalu zaslouží také jediná žena ve finále, Lenka Bejšovcová, která obsadila 10.místo.

Jen připomínám, že Benešovská devítka se bude letos hrát jako série. Z původně plánovaných šesti turnajů se nakonec odehraje sedm (přibude jedna devítka o prázdninách). Počítat se budou nejlepší čtyři výsledky, z nich závěrečný turnaj bude dvojnásobně bodovaný, Více v propozicích Benešovské devítky 2014.

Děkuji všem zúčastněným a budu se těšit někdy příště na viděnou nejen při turnajích v Benešově.