Benešovská devítka. 3. turnaj

Zlatá neděle pro hráčku Comett Plus Tábor.

V neděli 25.května 2014 se v benešovském Scentru odehrála 3.Benešovská devítka. Účast byla vzhledem k počasí více než slušná. Do plně klimatizované herny si přišlo zahrát 32 hráčů a hráček. O bonusovou motivaci bylo postaránou formou čokoládových tyčinek, kdy se tyto sladkosti rozdávali za pět striků v řadě. Účast v semifinále přenechali dalším v pořadí David Ruml a Karel Hruška. O mazací pauze se o vzruch postarala losovačka o 3.780 kč. Vylosovaný nához však opět neměl nikdo a tak se obsah měšce přesouvá na 22.června, kdy jsou na programu Benešovské dvojice. V měšci tak bude částka dosahující téměř 5.000 kč! Ale zpět k turnaji…jako nůž máslem procházela celým turnajem Marie Frýbortová, která do Benešova přijela jako čerstvá seniorská Mistryně České republiky! Byla první jak po kvalifikaci, tak po semifinále. Smolíčkem semifinále se stal Miroslav Kadlec, který odehrál solidní turnaj, ale nevyvaroval se chyb ve druhé semifinálové hře a postup do finále mu unikl o 3 bodíky. Finále začalo pěkně zostra a bylo se na co dívat. První hry byly u 6-9 hráčů velmi vyrovnané a jak to tak bývá rozhodly hry druhé. Svou nejlepší hru si do finále schovala Marie Frýbortová a drtila jednoho hráče po druhém…nakonec z toho bylo nejen vítězství v turnaji, ale i nejlepší nához turnaje. Po hříchu v posledním hodu „jen“ 298. Druhé místo vybojovala Jana Kocmanová, která si tak dala dodatečný dárek ke svým sobotním jmeninám. A kdo vyhrál boj o bronz? Otakar Frýbort! A věřte, nevěřte…vybojoval bronz, tak jako o pár hodin dříve na seniorském Mistrovství ČR. Je to náhoda, osud a nebo správné načasování formy? Tudíž „zlatá neděle“ pro Marušku a „bronzová neděle“ pro Otu! Oba hájící barvy táborského klubu Comett plus. Smolíčkem finále se stal Lukáš Kadlec, který prohrál boj o třetí místo o pouhý jeden bod, ale čtvrté místo je pro tohoto benešovského hráče rozhodně úspěchem. Pátý skončil další hráč z Tábora, František Čermák. Šestého v pořadí Tomáše Rathouského dělilo od bronzu jen šest bodíků!

V celkovém pořadí vede Tomáš Rathouský před Lukášem Kadlecem a Petrem Zachem starším. Během tří turnajů Benešovské devítky si zahrálo 44 hráčů a hráček. Série se skládá ze 7 turnajů, z nichž se 4 nejlepší výsledky počítají do celkového pořadí. Poslední turnaj bude dvojnásobně bodovaný, takže pokud jste ještě do série nezasáhli, máte ještě šanci celou sérii vyhrát. Pro první tři hráče bude připraveno bowlingové vybavení od společnosti Bowling cz.

Všem hráčům děkuji za účast, předvedené výkony a v neposlední řadě i za skvělou atmosféru během celého turnaje. Budu se těšit na shledanou a to nejen v Benešově!

Foto zleva: Jana Kocmanová, Marie a Otakar Frýbortovi.