Benešovská devítka, 4. turnaj

Devítku vyhrál Tomáš Rathouský, měšec nevybrán.

V neděli 15.září 2013 se v herně S-centra uskutečnila 4. Benešovská devítka. Za 5 striků v řadě se rozdávaly jogurty. K dobré náladě přispěl Milan Barnet, kterému se o prázdninách narodil prvorozený syn Nikolas a tak proběhla menší oslava. Včetně středeční předehrávky se tohoto bowlingového turnaje zúčastnilo 34 hráčů a hráček. Možná je přilákal i obsah měšce, v němž bylo slušných 3.060 kč. Losování se ujal po ukončení kvalifikace jeden ze dvou nováčků turnaje, Pavel Slováček. Padlo číslo 173, tento nához měl jediný hráč a jelikož je David Ruml zároveň pořadatelem turnaje, převádí se celý obsah měšce na říjnové Benešovské dvojice. To už by měl být měšec ještě více naditý, předpokládá se částka okolo 3.700 kč! Ale dost bylo měšce a pojďme k samotnému turnaji. Kvalifikaci nejlépe zvládl Petr Pazdera před Tomášem Rathouským, který šel však po semifinále na 1.místo a stal se největším aspirantem na celkové vítězství. Smolně nepostoupil do semifinále Milan Hampl, který měl stejný součet kvalifikačních her jako Václav Fiala, ale bohužel měl nižší nejvyšší nához. Dalším smolíčkem byl na 13.místě Daniel Pojda, který nepostoupil jako první do finále o pouhé 2 body. Na druhou stranu posledním postupujícím do finále byl Jaroslav Bejšovec, který nakonec obsadil krásné 5.místo. Finále ovládl favorit Tomáš Rathouský velmi podobnými náhozy jako v semifinále. Tomáš si tak odvezl nejen 500 kč, karton jogurtových nápojů, poukaz na hodinu bowlingu v S-centru zdarma, láhev sektu, hodiny ve tvaru kuželky, ale i cenu za nejvyšší nához (278) v podobě lahvinky kvalitního moravského vína. Na druhé místo se vyšvihl hlavně zásluhou druhé finálové hry Otakar Frýbort. Třetí místo vybojoval Petr Pazdera! Nejlepší ženou se stala a láhev vína si odvezla Jana Kocmanová, která obsadila 8.místo.
Blahopřeji vítězům a děkuji za hojnou účast!
Foto1 zleva: Otakar Frýbort, Tomáš Rathouský a Petr Pazdera.
Foto2: nejlepší žena turnaje Jana Kocmanová.