Bowling CZ tour, 10. turnaj

​Závěrečnou Bowling cz vyhrává 18letý reprezentant ČR

V neděli 4.prosince se v herně benešovského Scentra uskutečnil poslední díl bowlingové série BOWLING CZ TOUR 2016, dvojnásobně bodovaný 10.turnaj. Do Benešova si našlo cestu tentokrát 25 hráčů a hráček. Kvalifikaci vévodily tři ženy v pořadí Marie Frýbortová, Lenka Mrkvičková a Lenka Bejšovcová. Po semifinále už byl na čele Michal Janovský, 18 letý reprezentant České republiky, několikanásobný juniorský Mistr ČR, vicemistr ČR mužů, mistr ČR ABL a vítěz Czech open 2015. Ve finále se z vítězství radoval právě tento nejmladší účastník turnaje po shodných náhozech 2x 214. Michal přijal pozvání na turnaj a pak nám zkrátka ukázal, jak se hraje sportovní bowling. Nejvíce mu ve finále šlapal na paty František Čermák, který s ním hrál na dr. Č.3 a po náhozech 178 a 237 bral stříbro. Na třetí místo se nakonec dostal David Ruml. Nejvyšší nához turnaje: 250, Michal Janovský. Nejlepší ženou turnaje byla vyhlášena Marie Frýbortová, která obsadila čtvrté místo.

V celoroční sérii BOWLING CZ TOUR 2016 vítězí domácí bowler a organizátor David Ruml, který se však vzdává veškerých cen, které věnovala společnost Bowling cz. Vítěz minulého ročníku František Čermák, který vyfinišoval krásné druhé místo si tak odnáší excentrickou kouli Brunswick, 1.500 kč v hotovosti a několik dalších cen. Třetí místo obsazuje nejlepší žena Tour Marie Frýbortová a čtvrté místo vybojoval Jaroslav Bejšovec. Na 5.-7. místě se umístili a další ceny převzali Dalibor Polívka, Tomáš Rathouský a Lenka Mrkvičková. V kategorii „B“ (hráči a hráčky pod 160) vítězí Václav Fiala a v kategorii „C“ (pod 150) Lenka Bejšovcová. Ceny v podobě bowlingového vybaveni zn. Brunswick přebíraly i nejlepší ženy série Marie Frýbortová, Lenka Mrkvičková a Lenka Bejšovcová. Nejlepší žena mimo jiných cen získala hodinky od firmy Slavík Time. Série se celkem zůčastnilo 47 hráčů a hráček, kterým tímto děkuji za přízeň a předvedené výkony.

Touto cestou chci ještě jednou poděkovat hlavnímu partnerovi série, společnosti Bowling cz s.r.o.(výhradní distributor bowlingové technologie, servisu a instalace zařízení firmy Brunswick), jmenovitě paní Zdeňce Krajíčkové. Děkuji také Scentru Benešov, firmě Slavík Time, ABL, ČBA a týdeníku Jiskra. Děkuji i BBO teamu za videoreportáž ze závěrečného turnaje.

Foto č.1 zleva: František Čermák, Michal Janovský a David Ruml.

Foto č.2 zleva: Marie Frýbortová, František Čermák a Jaroslav Bejšovec.

Foto č 3 zleva: Lenka Mrkvičková, Marie Frýbortová a Lenka Bejšovcová.

Foto č.4: Dalibor Polívka a Lenka Mrkvičková.

Foto č.5: Václav Fiala a Lenka Bejšovcová.