Bowling.cz Tour, 2. turnaj

Přijel, točil a zvítězil!

V neděli 1.března se v Scentru odehrál 2.turnaj Bowling cz tour 2015. Celkem turnaj odehrálo 33 hráčů a hráček. Za červené striky se opět rozdávala nejen Pepsi, ale tentokrát i speciální návleky v podobě vlajky ČR na zpětná zrcátka plechových miláčků. Po kvalifikaci byl v čele Jan Strachota a po semifinále ho vystřídal možná trochu překvapivě, ale zaslouženě, Miroslav Kadlec. Prvním nepostupujícím do semifinále byl František Kučírek a prvním nepostupujícím do finále se stal Petr Váňa. Do finále postoupily i Lenka Mrkvičková a Lenka Bejšovcová, které patřily k příjemným překvapením turnaje. Bereme-li v potaz i skutečnost, že finále se hraje v Benešově bez pomocných hendikepů, jsou 4. a 5.místo pro děvčata skvělým výsledkem. A kdo se stal vítězem 2.turnaje Bowling cz tour 2015? Ten, kterého jsem pozval, aby natočil videoreportáž o benešovské sérii. Ano, je to on. Jiří Borovec podal heroický výkon a po čase si opět připisuje turnajové vítězství do své hráčské vizitky. Aby toho nebylo málo, tak si Jirka vyházel i cenu za nejvyšší turnajový nához, v kvalifikaci 232 bodů. Jako jediný zahrál ve finále průměr přes 200 a po zásluze vítězí. Na druhém místě končí Dalibor Polívka, který měl nejvyšší celoturnajový průměr (rovných 197). Třetí místo vybojoval František Čermák. Nejlepší ženou byla vyhlášena Lenka Mrkvičková. Po druhém turnaji Bowling cz tour 2015 je i nadále ve vedení Lukáš Kadlec před Daliborem Polívkou a Davidem Rumlem.
Po kvalifikaci proběhlo vyhlášení výsledků a předávání cen za minulý ročník. Jen pro zopakování, Bowling cz tour 2014 vyhrál Jiří Uhlíř, druhý skončil Tomáš Rathouský a třetí místo vydřel Zdeněk Fuchs. Dále čtvrtý skončil Jan Strachota, pátý Dalibor Polívka a šestý František Spilka. Ve vedlejší kategorii „B“ (hráči a hráčky pod 160) zvítězil Milan Barnet před Jaroslavem Bejšovcem a Milenou Bejčkovou. Nejvyšší nához Tour: 275 – František Spilka a nejlepší ženou Tour se stala Marie Frýbortová, která obsadila celkovou sedmou příčku. Mimochodem oba dva hrají za Comett plus Tábor, zřejmě dobrý oddíl. Od 7.-10.místa dostali hráči (Frýbortová, Čermák, Zach a Semerák) hodinu bowlingu v Scentru zdarma. Ocenění hráči si rozdělili ceny od hlavního partnera firmy Bowling cz s.r.o. (excentrické koule a bowlingové tašky). První tři hráči si rozdělili prize money v celkové výši 6.000 kč (3.000, 2.000, 1.000). Nejvyšší nához a nejlepší žena mimo jiných cen získali hodinky od firmy Slavík Time.
Tímto chci ještě jednou poděkovat hlavnímu partnerovi série, společnosti Bowling cz s.r.o.(výhradní distributor bowlingové technologie, servisu a instalace zařízení firmy Brunswick). Děkuji také Scentru Benešov, firmě Pepsico, firmě Slavík Time, ABL, ČBA a týdeníku Jiskra.

Foto1: hlavní ceny od fimy Bowling cz s.r.o.
Foto2: zleva: Dalibor Polívka, Jiří Borovec a František Čermák.
Foto3: Jiří Borovec (nejvyšší nához) a Lenka Mrkvičková (nejlepší žena).
Foto4: zleva: Tomáš Rathouský, Jiří Uhlíř a Zdeněk Fuchs.
Foto5: zleva: Dalibor Polívka, Jan Strachota a František Spilka.
Foto6: zleva: Stanislav Semerák, Marie Frýbortová a František Čermák.
Foto7: Marie Frýbortová a František Spilka (nejlepší žena a nejvyšší nához Tour 2014).