Bowling.cz tour, 6. turnaj

Červnovou Bowling cz Tour vyhrál Tomáš Rathouský.

V neděli 8.června 2014 se v benešovském Scentru uskutečnil hlavní hrací den 6.turnaje Bowling cz tour 2014. Včetně předehrávky si přišlo zahrát 27 hráčů a 10 hráček, dohromady tedy velmi slušná účast 37 startujících. Venku přesahovala teplota vzduchu 30 stupňů Celsia, ale v plně klimatizované herně bylo krásných 20. V komplexu Scentra byl pro hráče rovněž připraven hotelový bazén a někteří tuto skutečnost využili. Pro zvýšení motivace v samotné hře byly za červené striky připraveny Pepsi nápoje zdarma. Kvalifikaci vyhrál Daniel Dragoun, který jezdí do Benešova z Kutné Hory a na minulém turnaji překvapil druhým místem. Smůlu měl v kvalifikaci vítěz z posledního turnaje, František Čermák, který byl prvním nepostupujícím. Bohužel mu nestačil ani fakt, že do semifinále nenastoupili a svá místa přenechali Ivana Jelínková, Iveta Jedlanová a David Ruml. V semifinále zahrál nejlépe Tomáš Rathouský a měl tak možnost si jako první vybrat dráhu pro samotné finále, které se v Benešově hraje na součet 2 her a bez hendikepů. Poprvé se do finále letos dostal domácí hráč Tomáš Mrkvička. Mezi největší překvapení patří určitě 4.místo Milana Barneta, kterého dělil pouze jeden bod na bronzu! Rovné 4 body od „bedny“ dělily Ondru Kováče! Bylo to napínavé a velmi vyrovnané finále. Jediný hráč však zahrál ve finále průměr přes 200 a byl to již dříve zmiňovaný Tomáš Rathouský. Jak sám Tomáš s oblibou říká „na stařečka dobrý“ . Druhé místo vybojoval táborský hráč František Spilka a může jen litovat 2 přešlapů, které ho dost možná připravili o stupínek nejvyšší. Důležitý bronz do celkového hodnocení se štěstím urval Jan Strachota z Benešova. Nejlepší ženou turnaje byla vyhlášena Blanka Heřmánková, která obsadila 8.místo. Nejvyšší nához turnaje dosáhl svou první kvalifikační hrou další hráč z Tábora, Petr Zach st. Po výkonu 244 bodů mu právem náleží láhev skvělého moravského vína.
V čele celkového pořadí BOWLING CZ TOUR 2014 zůstává Dalibor Polívka. Na druhé místo poskočil červnový vítěz Tomáš Rathouský. Třetí místo také beze změn, Petr Zach st. Brambory má prozatím v držení Jiří Uhlíř, ale má o 2 starty méně než ostatní hráči v popředí celkové tabulky. Pátá je obhájkyně Tour, Marie Frýbortová a na šestém místě je nejlepší z benešovských hráčů Jan Strachota. Další turnaj Bowling cz tour je na programu až po prázdninách a to už budeme poprvé odečítat neúspěšný turnaj v celkovém hodnocení. Jen připomínám, že z celkového počtu 10 turnajů se počítá 6 nejlepších výsledků, přičemž poslední turnaj je dvojnásobně bodovaný! Ale nemusíte zoufat, přes prázdniny jsou pro Vás v Scentru připraveny další bowlingové turnaje, ať už jsou to Benešovské dvojice nebo Benešovská devítka. V plánu jsou též další dva turnaje. Letní turnaj jednotlivců a Devítkový turnaj družstev. Stačí jen sledovat www.obsazovacky.cz nebo www.scentrum.eu
Děkuji za přízeň při turnajích v Scentru a budu se na Vás těšit nejen při turnajích v Scentru.
DR
Foto1: František Spilka, Tomáš Rathouský a Jan Strachota.
Foto2: nejlepší žena Blanka Heřmánková a autor nejvyššího náhozu Petr Zach st.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.