Bowling CZ tour, 7. turnaj

​5x přijel, 5x vyhrál… kdo? Michal Včeliš!

V neděli 8. září se v benešovském Scentru odehrál již 7. turnaj Bowling cz tour 2019. Zúčastnilo se 25 hráčů a hráček, kteří si zahráli na středním mazání o délce 41 stop.. Po odstoupení Miroslava Kadlece si tedy semifinále zahráli všichni ostatní. Vítězové jednotlivých hracích rund převzali tradičně lahve vína ( Gustav Horník, Michal Včeliš a František Čermák ) . Posledním postupujícím do finále byl Gustav Horník o jeden bod před Lenkou Bejšovcovou. Vítězem 7. turnaje Bowling cz tour 2019 se stává Michal Včeliš po finálových náhozech 248 a 225. Michal vyhrál kvalifikaci i následné semifinále suverénním způsobem a jeho celoturnajový průměr se zastavil na čísle 240. V samotném finále jej nejvíce potrápil Jaroslav Bejšovec ( 257, 182 ), který nakonec obsadil druhé místo. Třetí místo vybojoval František Čermák ( 187, 221 ). Nejlepší ženou byla vyhlášena Marie Frýbortová, která obsadila 8. místo a byla jedinou ženou ve finále. Nejvyššího náhozu dosáhl Michal Včeliš již v kvalifikaci a jeho hodnota byla 279 bodů, tj. laicky řečeno 11 striků a mezitím jedna dohozená devítka. Perfect game 300 je v Benešově snad zakletá. Do čela průběžného pořadí jde poprvé Michal Včeliš, který z 5 účastí 5x vyhrál! Druhé místo je prozatím v držení Jaroslava Butala st., na třetí se prodral Jaroslav Bejšovec. Další pořadí v Top 6 je následující: František Čermák, David Ruml a Marie Frýbortová. Ve vedlejší kategorii „B“ ( hráči a hráčky s průměrem pod 165 ) je ve vedení Helena Spilková před Lenkou Bejšovcovou a Jaroslavou Kadlecovou. V kategorii „C“ ( pod 155 ) drží vedení i nadále Miroslav Kadlec před Evou Bartůškovou a Zuzanou Kuntovou. Jen pro připomenutí, hlavní ceny v celkovém pořadí jsou připraveny pro prvních 6 hráčů v celkovém pořadí a vítěze vedlejších kategorií B a C od společnosti Bowling cz s.r.o. ve spolupráci s Scentrem Benešov. Příští turnaj série je na programu v neděli 6. října a hrát se bude na krátkém mazacím modelu o délce 35 stop. Všem zúčastněným děkuji za účast a předvedené výkony.

Foto č.1 zleva: Jaroslav Bejšovec, Michal Včeliš a František Čermák.

Foto č.2: Marie Frýbortová a Michal Včeliš.

Foto č.3: Michal Včeliš, Gustav Horník a František Čermák.