Bowlingová extraliga (informace pro finále a baráže)

Základní skupiny Extraligy jsou ukončené, drtivou většinu družstev čeká ještě další krok v extraligové soutěže. Jedni budou hrát o titul a druzí o udržení v extralize, obě soutěže sehrají letošní extraligisté bez jakýchkoliv poplatků, vše hradí ČBA.

Účast ve Finále o titul MČR i účast v baráži však není automatická, kapitáni týmů ji musí ještě elektronicky potvrdit v připravených obsazovačkách zde.

Před samotným Finále o titul Mistra ČR se nejprve dne 2.6. 2018 v 10:00 na centru Šantovka Olomouc hraje baráž o 8 postupových míst do finále. Baráže se mohou zúčastnit týmy umístěné ve finálových skupinách po jarní části Extraligy na šestém, sedmém a osmém místě, dále první a druzí z jarních skupin o udržení. Stejně jako loni se baráže mohou zúčastnit družstva ABL, která se v jarní části 1. ligy ABL 2018 umístila na 1. místě v každém regionu. Propozice baráže o titul jsou zde.

Samotné Finále o titul Mistra ČR je dvoudenní (2.6.-3.6.2018) a je připraveno opět pro 18 týmů. Hraje se na Šantovce v Olomouci a začne po ukončení a vyhlášení výsledků baráže ve 13.00 hod. Sobotní podvečer mezi hracími dny vyplní vyhlašování anket ČBA, spojené s rautem.

Mimo čerstvě postupujících z baráže, mají právo účasti ve finále týmy, které se ve finálových skupinách po jarní části Extraligy umístily na prvním, druhém, třetím, čtvrtém a pátém místě. Propozice Finále o titul Mistra ČR a veškeré podrobnosti jsou na https://www.czechbowling.cz/stranky/celostatni-finale-ceske-bowlingove-ligy-o-titul-mistra-cr-2017-18

PS: Definitivní tečku za letošní extraligovou sezónou ve dnech 15. a 17.6.2018 obstará baráž o účast v extralize na sezonu 2018-2019. Baráže se mohou zúčastnit týmy, které se v jarních skupinách extraligy „o udržení“ umístily na pátých a dalších místech ale i nová družstva, která mají zájem hrát extraligu, nebo z ní loni vypadla.

Přílohy

Galerie

Erben Roman
Xbowling Team
Erben Roman

Erben Roman

Xbowling Team
Nejlepší hráč Prestige 6
Závladská Svatava
BK Klíše
Závladská Svatava

Závladská Svatava

BK Klíše
Nejlepší žena a nej. hráč Prestige 6, kat. P90
Kováč Ondřej
BC Tábor
Kováč Ondřej

Kováč Ondřej

BC Tábor
Nejlepší hráč Prestige 6, kat. P165
Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Nejlepší junior Prestige 6
Sýkorová Andrea
bez klubové příslušnosti
Sýkorová Andrea

Sýkorová Andrea

bez klubové příslušnosti
Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P190 - listopad
Paračka Andrej
Big Lebowski abides
Paračka Andrej

Paračka Andrej

Big Lebowski abides
Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P165 - listopad