Bowlingová extraliga (informace pro finále a baráže)

Základní skupiny Extraligy jsou ukončené, drtivou většinu družstev čeká ještě další krok v extraligové soutěže. Jedni budou hrát o titul a druzí o udržení v extralize, obě soutěže sehrají letošní extraligisté bez jakýchkoliv poplatků, vše hradí ČBA.

Účast ve Finále o titul MČR i účast v baráži však není automatická, kapitáni týmů ji musí ještě elektronicky potvrdit v připravených obsazovačkách zde.

Před samotným Finále o titul Mistra ČR se nejprve dne 2.6. 2018 v 10:00 na centru Šantovka Olomouc hraje baráž o 8 postupových míst do finále. Baráže se mohou zúčastnit týmy umístěné ve finálových skupinách po jarní části Extraligy na šestém, sedmém a osmém místě, dále první a druzí z jarních skupin o udržení. Stejně jako loni se baráže mohou zúčastnit družstva ABL, která se v jarní části 1. ligy ABL 2018 umístila na 1. místě v každém regionu. Propozice baráže o titul jsou zde.

Samotné Finále o titul Mistra ČR je dvoudenní (2.6.-3.6.2018) a je připraveno opět pro 18 týmů. Hraje se na Šantovce v Olomouci a začne po ukončení a vyhlášení výsledků baráže ve 13.00 hod. Sobotní podvečer mezi hracími dny vyplní vyhlašování anket ČBA, spojené s rautem.

Mimo čerstvě postupujících z baráže, mají právo účasti ve finále týmy, které se ve finálových skupinách po jarní části Extraligy umístily na prvním, druhém, třetím, čtvrtém a pátém místě. Propozice Finále o titul Mistra ČR a veškeré podrobnosti jsou na https://www.czechbowling.cz/stranky/celostatni-finale-ceske-bowlingove-ligy-o-titul-mistra-cr-2017-18

PS: Definitivní tečku za letošní extraligovou sezónou ve dnech 15. a 17.6.2018 obstará baráž o účast v extralize na sezonu 2018-2019. Baráže se mohou zúčastnit týmy, které se v jarních skupinách extraligy „o udržení“ umístily na pátých a dalších místech ale i nová družstva, která mají zájem hrát extraligu, nebo z ní loni vypadla.

Přílohy

Krátké zprávy

15.10.2018 v 16:16

Titul MČR dvojic 2018 vybojovala mezi muži dvojice Tříska-Plechata, v kategorii žen obhájila loňský primát dvojka Lébrová-Otec Hanzlovská. Obhajoba titulu se podařila i v mixech dvojici Čermák-Beštová.

11.10.2018 v 11:36

Zveřejněny mazací modely na MČR dvojic.

01.10.2018 v 11:05

Otevřena obsazovačka na 4. turnaj PRESTIGE.

Galerie

Stříbrský Václav
Xbowling club
Stříbrský Václav

Stříbrský Václav

Xbowling club
Nejlepší hráč Prestige 3
Klofáčová Kateřina
1. PSKN Praha
Klofáčová Kateřina

Klofáčová Kateřina

1. PSKN Praha
Nejlepší hráčka Prestige 3
Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Nejlepší junior Prestige 3
Maléřová Pavlína
SK Skivelo
Maléřová Pavlína

Maléřová Pavlína

SK Skivelo
Nejlepší hráč Prestige 3, kat. P190
Stříbrský Václav
Xbowling club
Stříbrský Václav

Stříbrský Václav

Xbowling club
Nejlepší hráč Prestige 3, kat. P165