Bowlingová extraliga (informace pro finále a baráže)

Základní skupiny Extraligy jsou ukončené, drtivou většinu družstev čeká ještě další krok v extraligové soutěže. Jedni budou hrát o titul a druzí o udržení v extralize, obě soutěže sehrají letošní extraligisté bez jakýchkoliv poplatků, vše hradí ČBA.

Účast ve Finále o titul MČR i účast v baráži však není automatická, kapitáni týmů ji musí ještě elektronicky potvrdit v připravených obsazovačkách zde.

Před samotným Finále o titul Mistra ČR se nejprve dne 2.6. 2018 v 10:00 na centru Šantovka Olomouc hraje baráž o 8 postupových míst do finále. Baráže se mohou zúčastnit týmy umístěné ve finálových skupinách po jarní části Extraligy na šestém, sedmém a osmém místě, dále první a druzí z jarních skupin o udržení. Stejně jako loni se baráže mohou zúčastnit družstva ABL, která se v jarní části 1. ligy ABL 2018 umístila na 1. místě v každém regionu. Propozice baráže o titul jsou zde.

Samotné Finále o titul Mistra ČR je dvoudenní (2.6.-3.6.2018) a je připraveno opět pro 18 týmů. Hraje se na Šantovce v Olomouci a začne po ukončení a vyhlášení výsledků baráže ve 13.00 hod. Sobotní podvečer mezi hracími dny vyplní vyhlašování anket ČBA, spojené s rautem.

Mimo čerstvě postupujících z baráže, mají právo účasti ve finále týmy, které se ve finálových skupinách po jarní části Extraligy umístily na prvním, druhém, třetím, čtvrtém a pátém místě. Propozice Finále o titul Mistra ČR a veškeré podrobnosti jsou na https://www.czechbowling.cz/stranky/celostatni-finale-ceske-bowlingove-ligy-o-titul-mistra-cr-2017-18

PS: Definitivní tečku za letošní extraligovou sezónou ve dnech 15. a 17.6.2018 obstará baráž o účast v extralize na sezonu 2018-2019. Baráže se mohou zúčastnit týmy, které se v jarních skupinách extraligy „o udržení“ umístily na pátých a dalších místech ale i nová družstva, která mají zájem hrát extraligu, nebo z ní loni vypadla.

Přílohy

Krátké zprávy

12.08.2018 v 11:01

Rozšířeny hrací rundy na QubicaAMF Cup

20.07.2018 v 08:32

Zveřejněn mazací model na 1. turnaj PRESTIGE.

Galerie

Šimánek Ladislav
BT Notaxo
Šimánek Ladislav

Šimánek Ladislav

BT Notaxo
Nejlepší hráč Prestige 1
Vondráček Adam
Bowlingzone Pardubice
Vondráček Adam

Vondráček Adam

Bowlingzone Pardubice
Nejlepší hráč Prestige 1, kat. P190
Stříbrský Václav PH4
bez klubové příslušnosti
Stříbrský Václav PH4

Stříbrský Václav PH4

bez klubové příslušnosti
Nejlepší hráč Prestige 1, kat. P165
Nosková Jitka
Pitch a Ball
Nosková Jitka

Nosková Jitka

Pitch a Ball
Nejlepší hráčka Prestige 1