Butovický devítkový, 5. turnaj

Tomáš Patočka řádil v Butovicích

Pátý turnaj devítkové série se odehrál v úterý za účasti 45 hráčů. Opět se hrálo nejen o umístění a s tím spojené finanční ocenění, malou plechovku (450 Kč), velkou plechovku (1880 Kč), ale i o losované ceny, z nichž hlavní byl kávovar Tchibo cafissimo Picco.

Padala pěkná čísla, třístovku hodil Martin Vodička a Petr Fišer, kvalifikaci suverénně ovládl Martin Vodička se součtem 792 a na postup do semifinálové čtyřiadvacítky bylo potřeba 583 kuželek. Posledním postupujícím do semifinále byl hráč na 28.místě (Viktor Schön), jelikož Karel Šípek nemohl dorazit kvůli pracovním povinnostem, Marek Chovanec onemocněl a Jiří Borovec s Janou Janovskou se jako organizátoři vzdali postupu. Semifinálovým sítem neprošlo plno hráčů, kteří se v kvalifikaci umístili hodně vysoko, jeden příklad za všechny, Martin Vodička si oproti kvalifikaci pohoršil o 292 kuželek, což je docela dost.
Ve finále hraném na 2 hry rozhodoval každý strike, po první hře nastavili laťku hodně vysoko Tomáš Patočka (287) a Martin Váňa (276).

Nakonec si pevnými nervy a výbornými hrami (287,277) vybojoval 1.místo Tomáš Patočka, jeho celodenní průměr byl 253,1. Druhé místo obsadila Věrka Váchová po finálovým hrách 253,277 a stala se zároveň nejlepší ženou turnaje. Na třetím místě se umístil Honza Korynta (214,277) a čtvrtý skončil Martin Váňa (276,206). Nejlepším juniorem do 18-ti let byl Michal Janovský na 6.místě, ale ceny se vzdal ve prospěch další juniorky Míši Černé, která skončila osmá.
Dárkové balíčky získali také Martin Vodička za vítěze kvalifikace a třístovku, Petr Fišer za třístovku, Marta Černá za 1.nepostupující do semifinále, Jan Pliml za 1.nepostupujícího do finále a cenu útěchy pro posledníčka Jana Šípková.

Sbíraly se další body do celoročního pořadí, po listopadovém turnaji vedl František Plešinger a jen tak se nepustí, protože po prosincovém turnaji se s Honzou Koryntou dělí o první místo- oba 158 bodů. Na třetí místě je Jan Pliml se 148 body a průběžně nejlepší ženou série je Jana Schönová na čtvrtém místě se 146 body. Kompletní žebříček celoročního pořadí je v příloze.

Po kvalifikaci proběhlo losování o ceny. Příště se asi jako první bude losovat, kdo bude losovacím asistentem, jelikož se stává pravidlem, že kdo losuje, vyhraje hlavní cenu. Na předminulém turnaji vylosovala Lucka Petáková jméno své dcery Aničky, minule Zdeňka Balcarová sama sebe, tentokrát Táňa Špirková zase sama sebe a získala kávovar Tchibo.

Malou šťastnou plechovku se 450 kč vyhrál Michal Janovský, ale jelikož patří k organizačnímu týmu, částka se převádí do lednového devítkového turnaje, kdy se naplní na částku 800-900 Kč. Stejně tak velká šťastná plechovka, kde je nyní 1880 Kč zůstává do ledna, protože tažené číslo 120 nikdo nehodil. Odhadem v ní lednu bude cca 3000-3500 Kč. Všechny oceněné a výherce cen najdete ve FOTOGALERII , která je tentokrát velmi obsáhlá, Tomáš Patočka totiž nejenže umí hrát bowling, ale je i nadšeným fotografem.

Děkujeme sponzorům a partnerům turnaje, Světu zábavy, Big Shocku a BBO za věnované ceny, hráčům za přízeň a dobrou náladu, kterou na naše turnaje přinášejí. Další devítkový turnaj se koná 8.1.2014-obsazovačka ZDE
Užijte si Vánoce, odpočiňte si a pokud by vás už nebavilo povánoční lenošení, rádi vás uvidíme na Zimním svátečním turnaji, který se v Butovicích koná 27.-29.12.2013, obsazovačka ZDE

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.