Challenge Cup VM, 2. turnaj

Druhý Boj o Skleněnku zvládl nejlépe Víťa Hasník

V neděli 7. června 2020 jsme v Xbowlingu ValMez uspořádali druhý tréninkový turnaj, tentokrát s názvem Boj o dubnovou Skleněnku. Opět se vzorně dostavilo všech 18 přihlášených hráčů a byla to téměř kopie prvního tréninkového turnaje. Jen se vyměnila tři jména v nejlepší šestce.

Rychlá rekapitulace prvního turnaje. První dva byli Tomáš Helešic a Vítek Hasník, třetí a čtvrtá místa braly ženy Iva Fojtíková a Martina Hasníková a na pátém a šestém místě byli opět muži, Jirka Kortyš a Franta Mlčák. Tři z nich se turnaje nemohli zúčastnit. Tomáš měl premiérově Extraligové povinnosti, Martina pro změnu školní a Franta léčí bolavá záda. V každém případě je kvalitně nahradili tři hráči, kteří se prvního turnaje nezúčastnili. David Klein, Nela Capilová a ze Slovenska k nám zavítal David Barák. A můžeme si shrnout celý turnaj.

Po první polovině, čili po třech hrách, kralovaly turnaji ženy. V čele tabulky se usadily Nela Capilová (613 b.) a Iva Fojtíková (584 b.), o třetí a čtvrté místo sváděli boj Mira Jiříček (573 b.) a David Barák (570 b.), číslo pět si oblíbil Jirka Kortyš (567 b.), když byl na pozici stejné hodnoty a TOP šestku uzavíral Ráďa Capil (554 b.). Až do této chvíle se turnaj vyvíjel zcela jinak, než naznačujeme v úvodu článku. Jenže přišla druhá polovina a favorité nastoupili. David Klein zahrál ve čtvrté hře 267 bodů (nejvyšší nához turnaje) a dotáhl se na vedoucí Nelu. Tento vývoj se vůbec nelíbil Víťovi Hasníkovi, který v páté hře kontroval náhozem s hodnotou 254 bodů a díky menším číslům Davida (182) a Nely (144) se probojoval do skupinky o bednu, v které byli také Jirka (203) a Iva (199). O všem rozhodla závěrečná hra. Velmi dobrý nához (225) předvedl opět Víťa Hasník (celkem 1223 b.) a dokázal vylepšit již tak výborné druhé místo z minulého turnaje a po předlouhé době si z Xbowlingu ValMez odvezl zaslouženě svou druhou Skleněnku. I když se v závěrečné hře snažil sebevíc (205), vedoucí pozici neudržel a nakonec bral druhé místo David Klein (celkem 1207 b.). Scénář boje o třetí místo byl opět stejný a dodržený jako v přechozím turnaji. Iva Fojtíková (celkem 1175 b.) zabrala (217) a obhájila tak z května svou krásnou třetí pozici, čímž potvrdila svou dlouhotrvající pozici nejlepší ženy Valašského Meziříčí. Tentokrát nám nepospíchala do služby, takže ji máme i pěkně, tak, jak to má být, na společné fotečce nejlepších tří hráčů turnaje. A stejně jako Martina minule, neudržela svou skvělou pozici ani Nela Capilová (celkem 1163 b.). I tak byl její výkon krásný a potvrdila čtvrtým místem všem, že její parádní výsledek z úterní 3. ABL nebyl v žádném případě náhodný. A je tedy páté místo, které si již zřejmě dopředu rezervoval Jirka Kortyš (1153 b.) a potvrdil tak, že se pomalinku, ale jistě, vrací na svá kvalitní bowlingová umístění. TOP šestku pak uzavřel nadějný junior David Barák (1112 b.) a domů na Slovensko si odváží z prvního turnaje v našem centru šesté místo.

Máme tedy za sebou druhý tréninkový turnaj s pracovním názvem Boj o Skleněnku. Co nám z toho vyplývá? Že se nám všem tento turnaj hooodně líbí a bylo by škoda, nezkusit stejný formát znovu, do třetice všeho dobrého i zlého. Dokonce se nám podařilo najít i termín a jeho datum zní – neděle 19. července 2020, opět od 15:00 hodin. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní a turnaj se bude jmenovat jednoduše Challenge Cup VM.