Challenge Cup VM, 4. turnaj

David Barak si z ValMezu odváží první vítěznou plaketu

V Xbowlingu ValMez jsme na čtvrtek 20. srpna 2020 připravili letošní čtvrtý turnaj Challenge Cup VM. Všech 12 přihlášených se vzorně na čas dostavilo, dráhy byly připraveny a tak jsme se mohli pustit do klasického turnaje o krásné plakety a především o prestiž. Turnaje se tentokrát zúčastnila pouze jediná žena, Žanda Hubertová, a mezi smečkou vlků se vůbec neztratila.

Od úvodní hry to hráči nakopli několika dvoustovkami a právě Žaneta se hrou 213 ujala vedení. Po druhé hře už byl však v čele jeden z favoritů David Barak, pronásledován rivaly Víťou Hasníkem a Tomášem Helešicem. V třetí hře se do boje o nejlepší trojici zapojil nejvyšším náhozem dne 256 bodů Kuba Podzemný. A po polovině turnaje bylo pořadí následující. 1. David Barak (629 b.), 2. Kuba Podzemný (610 b.), 3. Vítek Hasník (595 b.), 4. Tomáš Helešic (568 b.), 5. Láďa Krusberský (566 b.) a 6. Rosťa Píka (560 b.).

Ve čtvrté hře navýšil své vedení díky náhozu 237 bodů David a zdálo se, že s náskokem 67 bodů na druhého hráče v pořadí si v poklidu dojde pro své první vítězství z našeho centra. Jenže v páté hře se urval „Medvědobijec“ Víťa a díky 244 bodů proletěl kolem Davida, kterému hra nevyšla, na vedoucí pozici. Rozdíl pouhých 5 bodů dával tušit krásnou finálovou bitvu. Třetí místo si hlídal Kuba před Tomášem, který ne a ne najít tu správnou lajnu. Mezi TOP šestku se vrátila také Žanetka. Touha po vítězství byla u Davida vidět při každém hodu a jeho nejlepší hra v turnaji s hodnotou 241 bodů byla hozenou rukavicí Víťovi, který ji však již nedokázal zvednout. V boji o třetí místo si Kuba si po očku hlídal Tomáše a uhlídal. Konečné pořadí srpnového turnaje je tady následující. 1. David Barak (1279 bodů), 2. Víťa Hasník (1219 bodů), 3. Kuba Podzemný (1160 bodů), 4 Tomáš Helešic (1132 bod), 5. Žanda Pořízková (1110 bodů) a 6. Rosťa Píka (1099 bodů).

Máme tedy za sebou úspěšný srpnový Challenge Cup VM. V nabité termínovce jsme našli okénko na další turnaj ve středu 23. září 2020. OBSAZOVAČKA je již v tuto chvíli aktivní, tak jestli tam najdete volné místečko, tak neváhejte s přihlášením. Díky za krásný letní bowlingový podvečer a těšíme s Vámi v našem Vašem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.