CNC Produkt Cup, 6. turnaj

PETR BARINEC se inspiroval legendou o bájném Fénixovi

Další prázdninový turnaj CNC PRODUKT CUP se v Bowlingu SKY Ostrava uskutečnil v neděli 18. srpna 2019, do kterého se nakonec zapojilo 25 hráčů. Původní počty na obsazovačce byly vyšší, ale bohužel se našlo pár hráčů, kteří se nedostavili a ve škole bychom jim do Žákovské knížky napsali „Neomluvené hodiny“. Prosíme tímto, pokud víte, že na turnaj nedorazíte, abyste organizátorovi turnaje, Petru Roubalíkovi, prostřednictvím SMS zprávy poslali svou omluvenku. Omluvenka meilem v neděli není to ideální řešení.

A teď hurá na samotný turnaj. Kvalifikaci jasně ovládl Radovan Uher (831 b.), když svůj velmi dobrý výkon korunoval náhozem dne 257 bodů, za což mu byla také vyplacena hlášená prémie v hodnotě 1.000,- Kč. Přímou účast ve finále si zajistili také díky slušným výkonům Víťa Hasník (799 b.) a Jarda Rzidký (764 b.), při své turnajové premiéře Iva Fojtíková (753 b.), poslušně o bodík zpět její podřízený z NO NAME David Klein (752 b.) a postup urval také Andy Bednarz (729 b.). Velkým překvapením pak bylo jméno prvního nepostupujícího do semifinále, čili devatenáctého, kterým byl jeden ze spolufavoritů turnaje a průběžně druhý hráč celoroční série, Matěj Vojkovský (661 b.). Malou náplastí na zklamání mu byla alespoň cena útěchy.

Dvanáctka semifinalistů se během dvou her rozdělila na úspěšné a neúspěšné. Té první skupině se vstupenkou do finále vévodil Radek Novák s pěkným výsledkem 408 bodů a společně s ním bezpečně postoupili také Vašek Bařina (388 b.), Tomáš Frydrych (372 b.) a Standa Žák (368 b.). U pátého postupujícího se musíme na chvíli zastavit. Petr Barinec (348 b.) alias Jekyll & Hyde zahrál v 1. hře 119 a už se balil. Ovšem 227 z 2. hry jej katapultovalo do finále. Poslední postupující se stala Iveta Kudelová (335 b.), která o pouhé 2 bodíky odsunula na konečnou stanici Pavla Roudného (333 b.). Stejného výkonu dosáhl také Michal Poprocký, kterému byla panem ředitelem věnována cena útěchy.

Samotné dvě finálové hry už byly ale za plného nasazení všech a kdo chtěl pomýšlet na bednu, ten musel zahrát minimálně 400 bodů, to byla nutná podmínka. První hru zvládl nejlépe Vašek Bařina (223) a ujal se vedení před trojlístkem ve složení Ráďa Uher, Standa Žák a Vítek Hasník. V druhé hře však podobně jako v semifinále začal úřadovat Peťa Barinec (221). Ovšem ani v té první nezahrál žádnou tužku a tak se díky celkovému součtu 422 bodů mohl začít radovat nejen ze svého vůbec prvního postavení na bedně, ale dokonce ze zisku zlaté medaile a finanční prémie 2.000,- Kč. Druhé místo nakonec vybojoval Vašek Bařina (407 b.), když dokázal ustát finiše ostatních hráčů. Těsně zpět skončil třetí Radovan Uher (404 b.) a k lepšímu umístění mu nepomohl ani krásný celodenní průměr 205,83 bodu. Svou kvalitu prokázal čtvrtým místem Radek Novák (400 b.) a do TOP šestky se probojovali ještě pátý Andy Bednarz (392 b.) a šestý Standa Žák (375 b.). Nejlepší ženou turnaje se stala celkově osmá Iva Fojtíková (366 b.) a nejlepší hráčkou kategorie B pak celkově desátá Iveta Kudelová (346 b.). Obě děvčata za svá umístění dostala samozřejmě drobný příspěvek na trénink.

Po šestém turnaji je průběžné pořadí celoroční série CNC PRODUKT CUP 2019 následující. V čele zůstává i nadále dosavadní suverén Radovan Uher (270 bodů), na druhé místo poskočil Andy Bednarz (259 bodů) a na třetí příčku se již protlačil Radek Novák (250 bodů). Ještě po červencovém turnaji druhý Matěj Vojkovský (247 bodů) klesl až na čtvrté místo. Mezi ženami se do čela tabulky probojovala Hanička Roudná (128 bodů) a v Kategorii B si první příčku drží Vašek Malurek (116 bodů).

Máme tedy za sebou vydařený šestá turnaj bowlingové série CNC PRODUKT CUP 2019. K sedmému dílu se v Bowlingu SKY Ostrava sejdeme v neděli 8. září 2019 a už se na Vás všechny opět moc těšíme. OBSAZOVAČKA ZDE je aktivní od dnešního rána, tak neváhejte s přihlášením. Díky za krásnou letní bowlingovou neděli a zase brzy na viděnou.