Czech Open 2017, rekapitulace

super akce pro česko-slovenské hráče

Máme za sebou velice úspěšný CZECH OPEN 2017. Celkem se k soubojům o vítězství v největším mezinárodním turnaji evropského formátu v České republice do olomouckého Bowland Bowling Center sjelo 241 hráčů ze všech koutů Evropy a měli jsme možnost vidět i jakým stylem se hraje ve Veitnamu. Mazací model zvolený pro letošní rok nadělal hodně hráčům veliké problémy a jen opravdu ti nejlepší se s ním dokázali sžít.

S rostoucím počtem účastníků nám rostla kvalita a postupně začala padat stále větší a větší čísla. Vrcholem celé kvalifiakce pak byl výstup obhájce loňského vítězství Jaroslava Lorenece, který v páteční 17. rundě zahrál neuvěřitelných 1575 bodů (průměr 262,50 bodu). Po maratonu rund a her pak nejlepších 78 hráčů postoupilo do vyřazovací části turnaje.

V sobotu 8.7.2017 v odpoledních hodinách nám začal FINAL STEP 1. O náročnosti a vyrovnanosti turnaje svědčí fakt, že hned v tomto prvním vyřazovacím kole skončili například Ivonne Gross, Jiří Hindrák nebo Tamara Adler.

V neděli 9.7.2017 pak již zůstalo v soutěži nejlepších 51 hráčů. FINAL STEP 2 přinesl jeden z vrcholů turnaje, kdy hned v úvodní hře dokázal zahrát Edvall Rasmus první a jak se nakonec ukázalo i poslední PERFECT GAME. Jak padly poslední dva strike, se můžete podívat ZDE. A ani v tomto bloku her soupeři nebrali ohled na jména či výkony hráče v kvalifikaci a se soutěží se rozloučili například Thomas Gross, Kert Truus, Jan Tříska nebo Tomáš Plechata.

FINAL STEP 3 a v soutěži již hraje jen nejlepších 28 hráčů. A tady jsme zaznamenali snad největší překvapení celého turnaje. Po super jízdě v kvalifikaci se ve skupině „smrti“ uvařil Jaroslav Lorenc. Stopka byla vystavena i pro další dva české borce, Martina Görga a Jirku Hromka, kteří odehráli celý turnaj ve výborné formě. V turnaji skončili i takoví borci jako Joonas Jehkinen nebo Marku Veijanen.

Jsme již ve FINAL STEP 4. Tady bojovalo o postup do semifinále již pouze 16 nejlepších hráčů. Neskutečně dramatické boje se svedly ve všech čtyřech skupinách. O postupu a vyřazení rozhodovaly až úplně poslední hody a těmi smutnými byli nakonec Aidas Daniunas, Marek Talpa, Ian Robinson, Daniel Chládek, Jacqueline Witura, Patrik Stiel, Sidney Schroschk a Alessandro Silletti.

Osmička hráčů v semifinále, FINAL STEP 5. Tady již šlo opravdu o vše a o vyřazení rozhodovaly absolutní maličkosti. Zahrát Open frame nebo Split se rovnalo sebevraždě a rovnou si tedy sbalit bowlingovou výbavičku a jít na vlak. To nakonec museli udělat Jan Macek, Emil Polanisz, Petra Stanková a Andrzej Walczak. Ovšem všichni za bouřlivých ovací početné skupiny svých i nezávislých přízniců bowlingu. Velké poděkování za fantastické výkony, které tady po celý týden předváděli. Díky moc.

FINAL STEP 6 = VELKÉ FINÁLE. Čtveřice těch nejlepších a nejdodolnějších hráčů. Mezinárodní seskupení hráčů z České republiky, Slovenské republiky, Švédska a Ukrajiny. Čtyři mladíci, čtyři mušketýři. Finále se vším všudy. Ovšem vyhrát mohl pouze jeden. Po celou dobu turnaje hrál jako z partesu a absolutně zaslouženě si vítězství z CZECH OPEN 2017 odváží ukrajinský borec Aleksander Nechipayev (537 bodů ve finále), který dokázal odolat obrovskému tlaku Romana Karlíka (498 bodů), velké slovenské bowlingové naději. Až do posledního hodu se sváděl i boj o 3. místo. To si nakonec do Švédska odváží držitel PERFECT GAME Edvall Rasmus (403 bodů). Lukáš Homola (400 bodů) bojoval až do posledního hodu, ale placka bohužel necinkla. I tak, klobouk dolů za super nedělní Lukášovo představení.

Z žen se nám tedy do finále nepodívala bohužel žádná a tak ještě musíme představit nejlepší tři dámy CZECH OPEN 2017. Zcela zaslouženě se jí stala Petra Stanková před Jacueline Witura a Kristínou Kosekovou.

Dobojováno jest. Velké poděkování patří celému organizačnímu štábu CZECH OPEN 2017 a manažerům Bowland Bowling Center Olomouc za bezchybný chod tunaje. Ovšem absolutně nic by nefungovalo bez mravenčí a perfektní práce obsluhy bowlingu, která pro plynulost turnaje a spokojenost hráčů odvedla svou práci na 200%. A v neposlední řadě patří velké poděkování celé armádě servírek a číšníků, kteří se o nás starali rovněž na výbornou a podtrženou.

Takže přátelé a milovníci bowlingu. Těšíme se na Vás opět za rok na Šantovce od 30. června do 8. července 2018 při CZECH OPEN 2018.

Komplet results – ZDE

Průběh kvalifikace – ZDE

Průběh FINAL STEP – ZDE

FOTOGALERIE - ZDE

Krátké zprávy

21.05.2023 v 22:33

Mistry České republiky se stali Ondřej Prekop a Petra Otec Hanzlovská.

20.05.2023 v 20:09

Zveřejněno rozřazení hráčů do nedělních rund pro MČR jednotlivců.

18.05.2023 v 02:05

Zveřejněny mazací modely pro MČR jednotlivců.

12.05.2023 v 01:22

Zveřejněn mazací model pro 4. turnaj Kadet Cup.

07.05.2023 v 21:29

Seniorský titul MČR obhájilo družstvo LEGENDY.

Galerie

Trojek Ondřej
Xbowling club
Trojek Ondřej

Trojek Ondřej

Xbowling club

Bodovací žebříček, nejlepší hráč duben 2023

Marešová Jana
bez klubové příslušnosti
Marešová Jana

Marešová Jana

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka + nej. P190 - duben 2023

Colon Josef
bez klubové příslušnosti
Colon Josef

Colon Josef

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P190 - duben 2023

Makovec Jaromír
bez klubové příslušnosti
Makovec Jaromír

Makovec Jaromír

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P165 - duben 2023

Rácová Julie
Xbowling club
Rácová Julie

Rácová Julie

Xbowling club

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P165 - duben 2023

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • International Bowling Federation
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura
 • Silvernite/
 • JMP - studio zdravého spaní/