Děčínský klacek, 7.turnaj

​Prázdninová přestávka svědčila při DK nejlépe Báře Holé

Zářiového turnaje v rámci celoroční série Děčínský Klacek 2017 se zúčastnilo 23 hráčů, z toho 8 žen. Nízký počet hráčů přičítáme faktu, že podzimní bowlingová sezóna se ještě ani pořádně nerozeběhla. Na drahách byl namazán tentokrát krátký model a na číslech to bylo znát, neboť z točenářů jen málokdo si s tím dokázal poradit.

Kvalifikací hranou na 6 her včetně HDC prošla tentokrát nejlépe Bára Holá, která s HDC nahrála součet 1256 bodů. Lehce zpět zůstal Jirka Zub Vrážel (1222) a Kačka Novotná (1221). Nikdo další se přes 1200 nedostal. Nejzajímavější je v kvalifikaci vždy hlavně hrana postupu do finále, která byla tentokrát opravdu nízko, protože na přímý postup stačilo zahrát 1071, což měl Toncek. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Zub (258) a mezi ženami Bára Holá (207).

Následovalo Desperádo pro ty, kteří přímo nepostoupili, a i přesto chtěli o finále zabojovat v této dodatkové soutěži. V ní nakonec uspěli Míra Zelený a Vláďa Hübst a mohlo se jít na finále.

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začal nejlépe Míla Štěpánek, který jako jediný přehodil hranici 200. Dobře zahájili i Ála Prokůpková a Ivana Prokopová. Ve druhé hře Míla udržel tempo a stále to vypadalo, že by mohl zvítězit, nicméně už se na něj zezadu Tlačili Bára Holá a Zub. Míla nakonec nasazené tempo neudržel a nakonec byl rád, že se ještě vešel na pomyslnou bednu, když o 9 klacků porazil Álu Prokůpkovou. Z vítězství se nakonec již poněkolikáté na DK radovala Bára Holá, a sice součtem 854,33 body, když o více než 30 klacků porazila Zuba. Ten měl sice perfektní finiš, ale na vítězství to už nestačilo. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal opět Zub (232), mezi ženami to byla Lenka Germanová (202).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl Zub (Ø204,67), druhý byl již v uctivé vzdálenosti Vláďa Trčka (Ø177,00) a třetí Míla Štěpánek (Ø175,67). V tipovačce se tentokrát hrálo jen o 300,- Kč a nikdo netrefil nejvyšší finálový nához a tak se příště bank zvýší o tuto částku.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a věřím, že v neděli 1.10.2017 se na stejném místě sejdeme už v trochu větším počtu. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, výsledky, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu http://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji s každým odhlášením již přihlášeného hráče.