Děčínský klacek, 9. turnaj

​Toncek všem ukázal, jak se ze dna vyhrabat až na vrchol

Říjnový turnaj série Děčínský Klacek 2016 se odehrál neděli 2.10.2016 v děčínském S-Centru. Zahrát si přijelo celkem 23 hráčů, z toho 10 žen. Na drahách byl údajně namazán místní house model, avšak na číslech to nijak významně vidět nebylo. Podle chování koule na dráze by se mi chtělo říci, že to bylo spíše delší mazání.

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDC americkým způsobem odehrála nejlépe Bára Holá, která s HDC nahrála 1303 bodů. Těsně za ní pak skočila Dáša Šípková (1298b.) a Abdul Kassas (1297b.). Prvních 14 hráčů postupuje přímo do finále a tentokrát bylo potřeba nahrát součet 1180b., což bylo přesně o 100b. více, než při minulém turnaji. Tentokrát byl tím posledním přímo postupujícím Míra Zelený, který o 1 děčínský klacek porazil Aničku Chotěnovskou. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži nestárnoucí Vláďa Trčka (244b.) a mezi ženami Dáša Šípková (233b.). V kvalifikaci se tentokrát nevedlo hráčům jako Ála Prokůpková, Pája Prokůpek nebo třeba Toncekovi.

Hráči umístění v kvalifikaci pod čarou měli možnost si finálovou účast vybojovat ještě v Desperádu. Této dodatečné soutěže se zúčastnilo 6 hráčů, aby vybojovali 2 zbývající postupová místa do finále. Úspěšnými absolventy této soutěže se stali Jirka Černý (270b. včetně HDC) a hodně těsně i Toncek (194b.).

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) klasickým způsobem začal nejlépe Vláďa Pecháček, který zahrál 232b. bez HDC a růžky vystrčil i Toncek (211b.). Ostatní hráči měli již celkem velký odstup. Po druhé hře stále vedl Vláďa Pecháček, ale další začali mocně dotírat, zejména pak Toncek (214b.), Bára Holá (211b.) a Martin X (241b.). Výkon Martina X byl navíc určující i pro vyhodnocení tipovačky – více k tomuto tématu je uvedeno níže. Po těchto výsledcích se čekalo, jak kdo vydrží psychicky i ve 3. hře. Nejlépe tuto situaci zvládl Toncek, který nakonec porazil Vláďu Pecháčka o pouhých 1,17 děčínského klacku a dokázal, že se lze vyhrabat z bahna až na vrchol, když to má člověk v hlavě dobře srovnané. Pomyslný bronz pak brala Bára Holá, která nakonec odrazila závěrečný nápor Martina X i Vládi Horňáka. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal již zmíněný Martin X (241b.), mezi ženami to byla také již výše zmíněná Bára Holá (211b.).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl celkem očekávaně Vláďa Trčka (Ø184,67), a to opět poměrně daleko před ostatními. Druhý byl v tomto ohledu Toncek (Ø178,44) a třetí Vláďa Hübst (Ø177,56). V tipovačce se tentokrát hrálo o rekordních CZK 2.820,- a měli jsme výherce. Nebyl jím nikdo jiný, než Jirka Květoň, který přispíval do banku pravidelně řadou tipů, až se to konečně povedlo a trefil číslo 241. Výše jackpotu byla atraktivní i pro běžně netipující lidi a tak se bank od minulého turnaje rozrostl o téměř CZK 700,-. Jirko, ještě jednou gratulace. Příště tedy zase od nuly.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a za příjemnou atmosféru. Děkujeme rovněž Abdulovi Kassasovi za sponzorské příspěvky pro nejlepší účastníky turnaje (nyní celkem pro 6 hráčů). Samozřejmě gratulujeme všem oceněným hráčům a věříme, že se všichni opět sejdeme při dalším turnaji, který se bude konat 6.11.2016. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, výsledky, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu http://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Přestože obsazovačka na další turnaj je v poslední rundě již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji vždy s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.