Ferdinand devítka, 9. turnaj

Jan Strachota vyhrává letos podruhé Ferdinand devítku.

V neděli 25.října se v benešovském Scentru uskutečnil předposlední turnaj v devítkovém bowlingu, kde je hlavním partnerem benešovský pivovar Ferdinand. Turnaje se zúčastnilo 34 hráčů a hráček. Největším tahákem tohoto turnaje byl obsah měšce, v němž bylo přes 5 a půl tisíce korun českých. Vylosováno bylo číslo „119“, ale bohužel nikdo takový nához nehodil a tak se bude hrát na konci listopadu o částku převyšující 6 a půl tisíce! Další losovanou cenou byl balíček dárkových předmětů od pivovaru Ferdinand, plus 1,5 litru zlatavého moku. Štěstí se usmálo na Lenku Bejšovcovou, která tak dostala náplast za nepodařenou kvalifikaci. Ale zpět k samotnému turnaji. Asi největším překvapením kvalifikace byl nepostup dosavadního lídra celé série, Lukáše Kadlece, který tak nakonec skončil až na předposledním místě. Nejvyššího náhozu v turnaji dosáhl benešovský hráč Jan Žák. Ve třetí kvalifikační hře měl na dosah dokonce i devítkovou perfect game. Poslední hod byl však proti, nakonec tedy 298. Ve vyřazovacím play-off nebyla nouze o vyrovnané a napínavé duely. Do finále, které hraje 12 vítězů play-off se probojovaly i dvě ženy, Marie Frýbortová a Helena Spilková. Prvně jmenovaná byla nakonec úspěšnější a byla vyhlášena nejlepší ženou turnaje, celkově skončila na 7.místě. Finále bylo krásným vyvrcholením turnaje, padala vysoká čísla a hráči se vydali ze všech sil. Na krásném třetím místě stanul matador bowlingových drah Tomáš Rathouský a zdá se, že už nabírá po zdravotních peripetiích tu správnou formu. Výborný turnaj odehrál benešovský hráč Tomáš Mrkvička. Po kvalifikaci i následném semifinále byl na prvním místě. Celkově nejvyšší celodenní průměr přes 237 kuželek. Nakonec z toho bylo „jen“ místo druhé, ale co by za to jiní dali. Vítězem 9.turnaje se nakonec stává Jan Strachota. Během kvalifikace a semifinále na sebe nestrhával pozornost, jen si tak v klidu procházel turnajem. Nejlepší hry si však tento borec schovával na finále ( 267 a 264 ). Honza tak letos vyhrává svůj druhý devítkový turnaj a myslí to s obhajobou loňské Devítkové série zcela vážně. Uvidíme jaká dramata nás budou čekat na posledním turnaji, který se hraje na konci listopadu a hraje se o dvojnásobné body!
Celkovému pořadí i nadále vládne Lukáš Kadlec. Velmi se mu však přiblížil František Spilka, který ztrácí již jen 7 bodů. Na třetí místo se vyšvihl Jan Strachota. Na čtvrtém a pátém místě jsou manželé Otakar a Marie Frýbortovi. Šestici nejlepších uzavírá Jaroslav Bejšovec ze Sedlčan.
Děkuji všem hráčům a hráčkám za pohodovou a sportovní atmosféru. Děkuji též za vzornou spolupráci při případném odhlašování z turnaje.

Foto 1 zleva: Tomáš Mrkvička, Jan Strachota a Tomáš Rathouský.
Foto 2: nejvyšší nához - Jan Žák, nejlepší žena - Marie Frýbortová.
Foto 3: losovaná cena - Lenka Bejšovcová.