Finále Seniorské bowlingové ligy 2021-22

Novým Mistrem ČR je tým LEGENDY

V pořadí již osmé celostátní Finále Seniorské bowlingové ligy se odehrálo 5. června 2022 v bowlingovém centru Bowlingzone v Pardubicích. Celkem 12 seniorských družstev ze všech možných koutů republiky bylo rozděleno dle umístění v květnových semifinálových skupinách do dvou základních finálových skupin. Z této každé šestičlenné skupiny, kde hrál každý s každým, postupovaly čtyři nejlepší týmy do pavouka play-off.

Základní skupina A: nejlépe ve skupině A zahrál východočeský tým Legendy, který prohrál pouze jediný zápas a s 16 body postupoval do pavouka play-off z prvního místa. O další postupová místa se bojovalo do posledních frames, neboť před posledním zápasem měla hned čtyři družstva po 10 bodech. Pražští Black Riders si poradili s třineckými Bestarmy (4:1), Bowlingzone v derby zápase stejným výsledkem naložil Legendám a „černý Petr“ zůstal v rukou stříbrnému ze sezóny 2020, plzeňskému týmu Lucerna RSTS, který prohráli s středočeským Notaxem také 4:1. Soutěž v základní skupině skončila též pro Bestarmy.

Tabulka a podrobný výsledkový servis skupiny A z serveru bowlingovaliga.cz >> zde, výsledkový zpravodaj naleznete v přílohách.

Základní skupina B: našla svého lídra ve svitavském týmu ABB Vidlatá Seč, který postupoval do play-off s 18 body z prvního místa. Druhé místo s 16 body vybojoval ostravský Kemenangam, třetím postupujícím s 15 body byl táborský Kulový blesk a mezi postupující se protáhl i loňský mistr SBL, Tacl Letohrad, se 14 body. Do dalších bojů nepostoupili Pohodáři a Bowlingspot.

Tabulka a podrobný výsledkový servis skupiny B z serveru bowlingovaliga.cz >> zde, výsledkový zpravodaj naleznete v přílohách.

V 1. kole play-off: si lehce poradily Legendy s Taclem Letohrad poměrem 5:0, stejně tak Bowlingzone s Kemenangan. Překvapivě ale celkem jednoznačně 4:1 porazil Kulový blesk favorizovaný Black Riders a doslova mezi prsty utekl postup týmu ABB Vidlatá seč, v duelu s Notaxem (2:3).

2. kolo play-off: svedlo proti sobě opět východočeské týmy Legendy a Bowlingzone, ve vyrovnaném zápase ale tentokráte vítězí v poměru 3,5:1,5 Legendy a postupují do finále. V druhém zápase se z vydřeného postupu (3:2) s Kulovým bleskem raduje Notaxo

3. kolo play-off: poražení z druhého kola hrají o třetí místo, vítězové o titul. V zápase o třetí místo tým Bowlingzone doslova sfoukl Kulový blesk v poměru 4:1 a raduje se z bronzových medailí a třetího místa.

Duel o 1. místo a titul Mistra ČR v seniorských týmech mezi BT Notaxo a týmem Legendy byl do tří čtvrtin zápasu hodně vyrovnaný, pak ale přišel zlom a LEGENDY si hladce, poměrem 5:0, zajistily titul MČR v osmém ročníku SBL. Pavouk play-off s podrobnými výsledky naleznete v přílohách.

P.S. Král je mrtev, ať žije nový král. Jedna sezóna končí, další se již připravuje a seniorské týmy se mohou opět přihlašovat do základních skupin (oblastních soutěží) SBL 2022/2023. Přihlášení do obsazovaček pro sezónu 2022/23 naleznete >> zde. S přihlášením neotálejte, očekáváme, že zájem o SBL opět vzroste a účast v nadcházejícím ročníku bude vyšší než ta letos.

V případě dotazů a rozjezdů na nových centrech se prosím obracejte na předsedu Seniorské komise ČBA a vedoucího soutěže Seniorská bowlingová liga Jiřího Marvala (marval@czechbowling.cz)

Přílohy

Krátké zprávy

29.06.2022 v 16:36

Naši kadeti jsou MISTŘI SVĚTA!!! V rozhodující hře s USA 268:259!!! Dan Seidl, Lukáš Jelínek, Tomáš Liebich a Matěj Vojkovský!!!!

27.06.2022 v 15:41

Tým kadetů přiveze z MS medaili !! Jaká bude se rozhodne ve středu od 15:30 hod.

10.06.2022 v 06:07

Otevřeny obsazovačky pro přihlášení do Seniorské ligy 2022/23.

05.06.2022 v 20:14

Jaroslav Lorenc vybojoval v soutěži jednotlivců druhé místo, veze z Mistrovství Evropy stříbrnou medaili.

05.06.2022 v 20:10

Mistrem ČR v Juniorské lize se stal tým Probowling A.

Galerie

Lorenc Jaroslav
expert King Pins
Lorenc Jaroslav

Lorenc Jaroslav

expert King Pins

Vítěz 8. turnaje Prestige Tour 2021/22

Hrazdírová Lucie
Bowling Blansko, z.s.
Hrazdírová Lucie

Hrazdírová Lucie

Bowling Blansko, z.s.

Nejlepší žena, nejlepší juniorka, nejlepší hráčka kategorie P190 - 8. turnaj Prestige Tour 2021/2022

Colon Josef
bez klubové příslušnosti
Colon Josef

Colon Josef

bez klubové příslušnosti

Nejlepší senior - 8. turnaj Prestige Tour 2021/2022

Málková Lenka
JKM bowling
Málková Lenka

Málková Lenka

JKM bowling

Nejlepší hráčka kategorie P165 - 8. turnaj Prestige Tour 2021/22

Bail Šimon
Xbowling club
Bail Šimon

Bail Šimon

Xbowling club

Vítěz 4. turnaje Kadet Cup 2021/2022

Hrazdírová Lucie
Bowling Blansko, z.s.
Hrazdírová Lucie

Hrazdírová Lucie

Bowling Blansko, z.s.

Vítězka 4. turnaje Kadet Cup 2021/2022

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • International Bowling Federation
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Bowling Radava
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura
 • Pražská plynárenská
 • Silvernite/