JKM Bowling Cup, 5. turnaj

POSLEDNÍ PŘEDPRÁZDNINOVÝ TURNAJ VYŠEL NEJLÉPE PAVLE ŽÁČKOVÉ

V sobotu 11. 6. 2022 se konal 5. turnaj 2. série JKM BOWLING CUP pro juniory, poslední v tomto školním roce, tentokrát na herně Bowling Radava v Praze 7, a to s účastí 22 juniorů (což je jedna z nejvyšších účastí a navíc se úplně poprvé zúčastnili tři nováčci).Jelikož turnaj byl zároveň zakončením sezóny, všichni přišli ve slavnostním oblečení. Navíc hráče čekalo na konci turnaje losování o telefon iPhone a malý raut a posezení i s rodiči a přáteli.

A jelikož se již od 1. série hendikepy počítají dle výkonů, ne podle věku (což je unikátní hrací systém), každý měl šanci na výhru(o čemž jsme se přesvědčili už na úplně prvním turnaji, který tento systém „otestoval“ a velmi zamíchal postupy a pořadím).

V kvalifikaci na 2 hry se nejlépe dařilo Matyáši Mackemu, který dal navíc nejvyšší nához celého dne, 214 b.

Dále dle propozic postupuje nejlepších 12 hráčů, tj. 10 hráčů dále nepokračovalo v soutěži, ale jako vždy na této herně měli možnost zahrát si bez bodů na volných drahách a užít si bowling stejně jako finalisté.

Finále se hrálo od nuly na 2 hry (opět se započítáním hendikepů) a nejlépe se dařilo Pavle Žáčkové, která tím pádem byla i nejlepší ženou. Zároveň se tímto dostala i na první místo celé turnajové série. Druhý byl Adam Babec a třetí Filip Knapík.

Všichni zúčastnění dostali věcné ceny a poté byl majitelem herny, Jirkou Kotábem, losován mobilní telefon iPhone. Šťastným výhercem se stala Beatrica Sekowská. Poté následovalo společenské posezení spolu s rodiči a kamarády a zároveň malá oslava úspěchů této sezóny. Také jsme se rozloučili s dlouholetou hráčkou JKM bowling Henrikou Sekowskou, která už nebude pokračovat v bowlingové kariéře.

Další turnaj bude hrán až po letních prázdninách a do konce roku stihneme ještě další 4 turnaje do série – s tím, že hendikepy se budou pochopitelně opět aktuálně přepočítávat dle vývoje individuálních průměrů. Navíc se chystáme rozšířit věkovou hranici na 21 let, aby byl turnaj přístupný i pro kadety.

Série bude mít tedy do konce roku ještě další 4 turnaje (každý měsíc jeden až do závěrečného vánočního turnaje s rozdáním věcných cen), kdy si hráči mohou střádat body do celkového hodnocení a stejně jako loni mohou získat velmi pěkné a hodnotné bowlingové ceny.

MOC SE NA VÁS VŠECHNY TĚŠÍME NA DALŠÍM TURNAJI PO PRÁZDNINÁCH, KTERÉ SI VŠICHNI UŽIJTE!

VŠEM ÚČASTNÍKŮM I RODIČŮM OPĚT MOC DĚKUJEME ZA ÚČAST, SPOLUPRÁCI I SUPER ATMOSFÉRU!