Kohút Bowling Cup

Výsledky a komentář k turnaji.

V úterý 5. 9. byla zahájena druhá bowlingová sezóna v Mladé Boleslavi a to turnajem s názvem Kohút Bowling Cup. Zahrát si přišlo celkem 25 hráčů a po třech kvalifikačních hrách postupovalo do semifinále 18 z nich. Již zde překvapivě neprošli někteří domácí favorité, bylo vidět, že letní pauza udělala své. V semifinále se přičítaly další 2 hry a na postup do 12-členného finále bylo potřeba mít na svém kontě minimálně 860 bodů vč. handicapu, což byla doposud snad nejvyšší postupová hranice. Za branami finále i nyní překvapivě zůstali další z favoritů, první nepostupující místo zbylo zcela nečekaně na Jaroslava Maňáska, vítěze loňské obdobné celoroční série. Finále se hrálo od nuly na součet 2 her i s handicapy a opět se ukázalo, že pokud někdo hraje pěkně, handicap vůbec nepotřebuje.

Náhozy 225 a 188 a také nejvyššším celodenním průměrem 191,7 ukázala Dagmar Vaněčková, že se stále řadí k nejlepším domácím favoritům a turnaj zaslouženě vyhrála. Kromě toho získala také cenu pro nejlepší ženu a cenu za nejvyšší průměr. Druhé místo vybojovala Petra Maňásková a tak nakonec Maňáskovic rodina snad jako pokaždé neodešla s prázdnou. Poté nebylo dlouho dlouho nic a až na třetím místě se se ztrátou skoro 50 kuželek na 2. místo umístil nejlepší muž turnaje - Marian Čáp. Bramborová medaile sice asi trochu mrzela Leoše Beluška, ale útěchou mu byla alespoň skutečnost, že získal cenu za nejvyšší nához, který byl na místní poměry velice pěkný a měl hodnotu 247. Příští turnaj této série se bude konat v úterý 3.10. a obsazovačku najdete na www.bowlingmb.xf.cz.

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.