Letenský pohár jednotlivců, 2. turnaj

Letenský pohár říjen: Jirka Nechutný v ráži!

Ve čtvrtek 21. října soutěžilo na Letenském poháru jednotlivců na Radavě 19 soutěžících. Z prvního kola této soutěže tradičně postupovali všichni účastníci, a tak se spíš zjišťovalo, kdo má jakou formu do dalších kol. Výbornou formu držel obhájce vítězství Martin Vyhnanovský, který první kolo vyhrál s výkonem 358 bodů. O kuželku porazil Jirku Nechutného a třetí místo držel Jirka Boháč za 352 bodů.

Ze druhého kolo postupovala 18 nejlepších, takže to vypadalo, že jeden účastník si „vylosuje“ černého Petra (zdali je to korektní výraz v dnešní době), nicméně tuto otázku vyřešil Robert Martiška, když do druhého kola nenastoupil, a tím své případné postupové místo přenechal.

I ve druhém kole válcoval konkurenci Martin Vyhnanovský a vyhrál si nejvíce bonusových bodů, když ještě přidal a jeho výkon s bonusovými body byl 394 bodů. Na druhé místo vyšplhal Aleš Vlasák díky 386 bodům, a dal tak vzpomenout na loňské sezóny, kdy neohroženě vládl radavským soutěžím. Pomyslný bronz patřil ve druhém kole Jiřímu Kotábovi za 358 bodů.

Ve finále obhájila pozici nejlepší ženy v turnaji celkově jedenáctá Jana Kubíčková za 285 bodů. Minule čtvrtý, tentokrát čtvrtý – to je Standa Musil – inu bramborová medaile mu zřejmě chutná, zasloužil si ji za 327 bodů. Díky konzistentním výkonům však drží třetí pozici v celkovém žebříčku. Až ve finále našel přemožitele Martin Vyhnanovský, a jelikož byli rovnou dva, byl za výkon 371 bodů oceněn bronzovou medailí. O tom jak moc je bowling „kulatý“ sport dokládá úkaz Martin Beránek. Minule byl druhý od konce a tentokrát druhý od začátku: 381 bodů a stříbrná medaile pro Martina. Dlouho to vypadalo, že Martin dokonce zvítězí, ale finiš jako uragán (druhá finálová hra 234 bodů) předvedl Jirka Nechutný, a zvítězil nakonec o 30 kuželek. Jirka Nechutný se tak dostal i do čela žebříčku Letenského poháru. Gratulujeme nejlepším a děkujeme všem ostatním za účast!

Výsledky turnaje, žebříček Letenského poháru a foto nejlepších najdete v příloze.

Následující turnaj, který na Radavě pořádáme, je Večerní růže pro ženy – ta proběhne ve středu 3. listopadu od 18.30 hodin. Listopadový termín Letenského poháru je stanoven nakonec na 18. listopadu od 18 hodin.

Přihlašovat se můžete e-mailem na adrese miladka@radava.cz, telefonicky na čísle 233 101 211, přes rezervační systém či osobně u bowlera.