Ligový pohár, 2. kolo skupina A

Do finále LP míří expert King Pins a Most Benedikt

foto 1

Sice jen šestičlenná skupina, ale opravdu nabitá, byla v Ligovém poháru skupina A, která byla složená z extraligových účastníků. Hrálo se na centru Strikeland Chomutov a k vidění zde byla lahůdková podívaná s dokonalou zápletkou ve hře o dva postupy a finanční prémii 10 000 Kč.

Favoritem soutěže číslo jedna, bylo úřadující družstvo mistra ČR pro rok 2012 Bowland Academy. To ale v základní skupině, kde hrál každý s každým, skončilo až na třetím místě a ukázalo že není ve své mistrovské kůži. Na druhém místě pro play-off skončilo družstvo "expertů" a nejlpší výchozí pozici si vybojovalo domácí družstvo Benedikt Most. Čtyřku play-off doplnilo družstvo Bowling Magazínu, které ještě dva zápasy před koncem bylo na předposledním místě tabulky. Nakonec ale zaplo a v důležitém zápase s BC Sahari zvítězilo a odsunulo jej na nepostupovou pátou pozici. Vůbec se nedařilo druhému "domácímu" celku BC Most, kterému patřila od začátku do konce hracího dne poslední příčka.

Již z fotek je patrné napětí a rivalita, která zápasy play-off provázela. V play-off proti sobě nastupovala družstva Most Benedikt - Bowling Magazín (foto 1) a expert King Pins - Bowling Academy (foto 2). O postupech rozhodovaly minimální rozdíly a první zápas dopadl vítězstvím Benediktu o 13 bodů. V duhém duelu při vysokém skóre 646:601 se radovali z postupu experti. Finálový duel (foto 3) stál také za to, každý chvilku tahal pilku a emoce zde by se dali krájet. Nakonec se z desetitícové prémie radovalo družstvo expert King Pins za vítězství v poměru 599:589. Zklamaní nebyli ani poražení hráči Benediktu, protože také postupijí do finále poháru a zde se bude bojovat o cílovou prémii 50 000 za prvé místo, 21 000 za místo druhé a na oba poražené semifinalisty čeká na společném třetím místě 2x 10 000 Kč. Kompletní výsledky vzájemných zápasů ze základní skupiny A, tabulku a výsledky pavouka play-off najdete níže v příloze.

PS: Z fota číslo šest je patrné, že roli favorita soutěže na sebe berou hráči družstva King Pins. Jak se jim povede, máte možnost vidět 3. června od 9.00 hod na centru Best Bowling Praha. Začíná se zde hrát již v 9.00 hod.