Marek Talpa vicemistrem Německa v týmech

Bowlingová Bundesliga zná vítěze

Tuto neděli skončila německá bowlingová Bundesliga a tým BC99 Ingelheim, ve kterém působí i Marek se stal Vicemistrem Německé spolkové republiky. Na prvním místě skončil a mistrovský titul získal tým Finale Kassel, který takto získal již pátý titul v řadě. Markův tým vletěl do této sezóny jako nováček I. Bundesligy ve velkém stylu a po první půli soutěže před zimní přestávkou dokonce vedl ligu s náskokem 4 bodů. Po zimní přestávce přišlo jedno katastrofální kolo, následovalo kolo průměrné a titul byl v nedohlednu. Bylo potřeba stoupnout si zpět na zem a soustředit se na boj o stříbrnou příčku, což se nakonec podařilo! Navíc Marek odehrál všech 54 her a nebyl ani jednou střídán. Mezi všemi hráči, kteří mají v žebříčku započítaných minimálně 20 her se Marek umístil na pátém místě mezi jednotlivci.

Obecně, Bundesliga se hraje na šest kol, tři na podzim a tři po zimní pauze. Hrají pětičlenné týmy, kterých je v lize deset. Každé ligové kolo je dvoudenní. V sobotu se začíná v 8:00 hodinovým tréninkem, pak se maže a přibližně v 9:40 začíná oficiální rozhoz na přidělených drahách. Od 10:00 se jede na ostro, šest zápasů každý s každým. Po třech hrách se maže a je oběd. V sobotu se končí obvykle kolem 19:00, takže hráči na herně stráví 11 hodin. V neděli se hrají další tři hry. Začíná se v 10.00 a končí kolem 14.00, takže další 4 hodiny. Celkem za víkend stráví hráči na drahách přibližně 15 hodin. Atmosféra je nevídaná. Obvykle hrají na stejném centru i ženské týmy. Hraje 50 mužů + 40 žen. Všechny týmy mají i další náhradníky, což představuje asi dalších 40 lidí. Dále jsou na herně funkcionáři, trenéři a také fankluby jednotlivých týmů. Takže pokaždé se sejde na lize kolem 250 lidí.

Níže naleznete odkazy na články/fotky z německých periodik a bowlingových webů. Markův tým je ten v červených dresech.
Kromě Marka hrají v týmu Ingelheimu ještě tři Němci (Oliver Pescher, Sebastian Lange, Kai Barzen), dva Belgičani (Michael Coussens, Mats Maggi). Jednou jim letos přijel pomoci i Mistr světa z Finska Joonas Jehkinen. Předešlé dva roky působil v týmu Thomas Larsen, který Marka do Ingelheimu přivedl. Letos měl Thomas termínovou kolizi s turnaji PBA, takže nehrál

Jinak Marek kromě Bumdesligy hraje i finskou ligu., kde už zbývají ještě dvě poslední kola a kde je Markův tým Mainarit zatím třetí. V tomto týmu s Markem hrají opravdová esa: Joonas Jehkinen - Mistr světa, Pasi Uotila- Mistr světa, junior Thomas Kahyko - Vicemistr Evropy. O konkurenčních týmech raději ani nemluvit:. Palermaa, Salonen atd..... .:-). Po skončení této ligy přineseme další informace o jejím průběhu.

Dnes se hraje

MČR jednotlivců a dvojic 2024
Bowland Olomouc

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.