Mistrovství ČR juniorů 2021

.

Známe nové mistry České republiky juniorů pro rok 2021.

V kategorii 13-15 let vyhrál Ondřej Prekop, který ve finále porazil Tomáše Vacka. Bronzové medaile získali Jakub Sedláček a Jan Spáčil. Mezi dívkami se ze zlata raduje vítězka kvalifikace Adéla Meluzinová, která ve finále porazila Elišku Brychovou. Bronzové medaile si odvážejí Viktorie Brokešová a Pavla Žáčková.

V kategorii 16-18 let pokračoval Matěj Vojkovský stejně tak, jak ukončil kvalifikaci. V semifinále hodil první hru 267 a v druhé hře si připsal dokonce třístovku. Ve finále se pak poradil s Václavem Kordulíkem, který tak bere stříbro. Bronz vybojovali Tomáš Valošek a Jiří Uhlíř ml. Mezi dívkami nedala vítězka kvalifikace Eliška Krummerová nikomu šanci, vyhrála oba své zápasy a odváží si tak zlato. Stříbro získává Lucie Hrazdírová a bronzové medaile putují k Sophii Lexové a Andree Mazalové.

Výsledky pavouka naleznete v přílohách.

Nedělní kvalifikace kategorií 13-15 a 16-18 let jsou ukončené a nebyla nouze ani o pár překvapení.

Kvalifikaci chlapců 13-15 let vyhrál suverénně Tomáš Vacek s výkonem 1299. Jako druhý postupuje do playoff Ondřej Prekop před třetím Janem Spáčilem a čtvrtým Jakubem Sedláčkem. Mezi dívkami si podobně počínala Adéla Meluzinová, která hodila 1205 a o více jak 100 bodů porazila druhou v pořadí, Elišku Brychovou. Z třetího a čtvrtého místa postupují Pavla Žáčková a Viktorie Brokešová.

V kategorii chlapců 16-18 let zahrál skvěle Matěj Vojkovský, který na poslední tři hry hodil 814 (Ø 271,33) a výkonem 1428 vyhrál kvalifikaci. Na druhém místě se umístil Tomáš Valošek před třetím Václavem Kordulíkem. O největší překvapení se postaral Jiří Uhlíř ml., který poslední hrou 244 poslal domů úřadujícího mistra Lukáše Jelínka, ten tak končí na pátém místě. Mezí dívkami dominovala Eliška Krummerová, ta s průměrem 211,33 nedala soupeřkám šanci a vyhrává kvalifikaci. Z druhého místa postupuje Sophie Lexová. Z třetího a čtvrtého místa postupují Lucie Hrazdírová a Andrea Mazalová.

I v neděli čekal na juniory vědomostní kvíz. V kategorii do 15 let ukázal nejvíce znalostí Tomáš vacek před Julií Rácovou a Davidem Mojkou. V kategorii do 18 let měla pak nejvíce správných odpovědí Agáta Valíčková před Matějem Vacíkem a Dominikem Timkem.

Všichni postupující se utkají ve svých kategoriích v pavouku playoff na součet dvou her. Rozřazení do pavouka najdete stejně jako výsledky kvalifikací v přílohách.

.

Sobota patří již klasicky nejmladším kategoriím do 9 a do 12 let.

V kategorii do 9 let triumfoval mezi chlapci David Riebel s průměrem 136,5 před druhým Michalem Štěpánkem a třetím Samuelem Raevem. Mezi děvčaty byla nejlepší Táňa Navrátilová před Kateřinou Haxovou a Amélií Otcovou.

V kategorii 10-12 let zahrála úplně nejlépe Ema Iwazawa a vyhrává kategorii dívek. S průměrem 178,25 by však byla nejlepší i mezi chlapci. Na druhém místě se mezi dívkami umístila Šárka Podlahová před třetí Annou Bojdovou. Mezi chlapci bere zlato Matýáš Mňačko, který zapsal i nejlepší nához dne v hodnotě 246. Stříbro bere Filip Seifert před Martinem Štěpánkem, který tak získává bronzovou medaili.

Po samotné soutěži byl pro juniory připraven vědomostní kvíz a turnaj s rodiči. Nejlepší znalosti v oblasti bowlingu ukázali v kategorii do devíti let Michal Štěpánek a Amélie Otcová. V kategorii 10-12 let měl nejvíce správných odpovědí Matyáš Mňačko před Emou Iwazawou a Tomášem Bartošem.

V turnaji rodičů s dětmi jsme měli možnost vidět i pár známých tváří sportovního bowlingu. Ovšem všichni dospělí účastníci museli hrát hrát jen s erárními koulemi a botami, aby se zachovala férovost soutěže. Turnaje se zúčastnilo 22 dvojic. Nejlepší dvojicí se stali Adam a Martin Haxovi. Na druhém místě se umístili Michal a Martin Štěpánkovi. Třetí místo vybojovali Matyáš Mňačko a Helena Mojková.

Děkujeme centru Bowland Bowling Center a restauraci Lobster za akci 1+1 pizza zdarma pro hráče, tato akce bude platit i zítra při soutěži starších kategorií.

.

O víkendu 7.-8. srpna se v olomouckém Bowlandu uskuteční Mistrovství České republiky juniorů 2021.

V přílohách naleznete časový harmonogram a rozpis do rund. V sobotu se hraje pouze jedna runda.

Jako tradičně bude mistrovství rozděleno do dvou hracích dnů. Sobota bude vyhrazena pro mladší kategorie (do 9 let a 10-12 let). Hráči v těchto kategoriích odehrají 4 hry americkým systémem. Součet z těchto 4 her bude rozhodovat o celkovém pořadí.

V neděli přijdou na řadu starší kategorie (13-15 a 16-18 let), zde hráči odehrají kvalifikaci na 6 her. Čtyři nejlepší poté postoupí do finálového play-off, které se bude hrát na součet dvou her.

V sobotu máme také pro děti připravený bowlingový kvíz a turnaj s rodiči.

Hráči se mohou na mistrovství již registrovat v sekci obsazovačky.

Pro účast na mistrovství je zapotřebí:

absolvování PCR testu v posledních 7 dnech,

absolvování POC antigenního testu v posledních 72 hodinách,

mít laboratorně potvrzené prodělání onemocnení covid-19, které není starší jak 180 dní,

mít alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky u dvoudávkové vakcíny,

u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní.

Přílohy

MČR juniorů 2021 - upoutávka | Czechbowling

Zítra se hraje

MČR jednotlivců a dvojic 2024
Bowland Olomouc

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.