Mistrovství regionu juniorů Praha- střední Čechy 2018

Nedělní den, který se nesl v duchu regionálního mistrovství Prahy a Středních Čech, zahájila nejmladší juniorská skupina, a to tedy do 9 let. O mety nejvyšší se zde utkalo celkem 5 juniorů bez rozlišení pohlaví. Skupinu s velmi pěkným průměrem 155,5 bodů na 4 hry ovládl mladý Matyáš Mňačko, na druhém místě skončil další „obouručák“ Christian Teame, který zahrál průměr 149,25. Třetí pozici pak obsadila juniorka Ema Iwazawa s celkovým průměrem 120,25 bodů.

Po skončení rundy nejmladších byla na řadě věková skupina 10-12 let. I zde soutěžila děvčata společně s chlapci, celkem se tak účastnilo této kategorie 11 juniorů. Na třetím místě skončil David Mojka se zcela totožným celkovým součtem jako druhý Filip Jiránek – zde tedy rozhodoval vyšší nejvyšší nához, který zaznamenal Filip Jiránek (183 bodů). Celkové prvenství ukořistil Dominik Ciryn, mladý a talentovaný hráč Školní bowlingové ligy na proseckém centru Hotel Duo, který na 4 hry hodil krásný průměr 160,75 bodů a právem si tak odnesl medaili a diplom za nejlepšího juniora kategorie 10-12 let.

Následovaly skupiny starší, 13-15 a 16-18. Zde už hrála děvčata i chlapci svoji soutěž odděleně, svých 6 her už odehráli také „amerikou“. Juniorkám, kterých bylo celkem 6, kralovala děvčata z Poděbrad, která obsadila první 2 pozice s rozdílem pouhých 2 kuželek. Úspěšnější a celkově první Tereza Strejcová se stala vítězkou regionu s průměrem 164,33 bodů. Její spoluhráčka Iva Nováková tak brala nakonec 2. místo s průměrem 164 bodů. S nevelkou ztrátou se na třetím místě usadila Michaela Křepinská. V soutěži chlapců stejné věkové kategorie, kterých bylo nakonec 7, jsme mohli vidět poprvé průměr přes 200 bodů. Zaznamenal ho i celkový vítěz Tomáš Liebich s průměrem 204,33. Druhé místo obsadil jeho týmový kolega Lukáš Jelínek, který hodil průměr 196,17 kuželek. Se značným odstupem si pro sebe třetí místo ukořistil Roderick Sekowski, který se předvedl ve velmi pěkném světle.

Poslední kategorií, která zakončovala juniorské regionální mistrovství Prahy a Středních Čech, byla věková skupina 16-18 let. Co se týká soutěže děvčat, tak jsme zde měli pouze jednu hráčku a to Pavlínu Budařovou. Ta si logicky odnesla cenu za vítězku regionu, když zahrála 171,33 průměr. Můžu bylo o 2 více, i zde byl však každý odměněn. Třetí místo obsadil Václav Kechner s celkovým průměrem 108,17 bodů. Druhé místo s průměrem rovných 116 bodů ukořistil Matyáš Davídek. Nutno poznamenat, že tito hráči jsou také účastníky Školní bowlingové ligy, a to na Radavě, a tak je musíme za jejich snahu a předvedené výkony pochválit. Pro první příčku si svým pěkným výkonem došel Lukáš Gurgul, který hodil 197,5 průměr.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.

14.02.2024 v 09:07

Ve čtvrtek 15.2. v 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na březnový turnaj PRESTIGE.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.

14.12.2023 v 08:51

Sobotní Baráž pro MČR 5 čl. družstev ZRUŠENA. Hrací den MČR pro přihlášená družstva začíná místo 13.oo hod. již v 11.oo hod.