Mistrovství regionů Praha, Střední Čechy

Po odehrání závěrečné nedělní rundy již znají všechny své vítěze i regiony Praha a Střední Čechy.

Střední Čechy:

Na stupních vítězů u mužů se po čtvrteční předehrávce nic nezměnilo. První místo a titul Mistra Středočeského kraje s náhozem 1315 a průměrem ze 6 kvalifikačních her 219,17 udržel Daniel Mička, který získal prvenství i v kategorii P190. Na druhém místě skončil s průměrem 207,83 nejlepší senior regionu Jan Kolář st., následovaný Alešem Synkem, který si průměrem 205,17 vybojoval třetí místo.

Druhé místo v kategorii P190 obsadil Stanislav Semerák s průměrem 203,67 a na třetím místě skončil Tomáš Mračko, který zahrál průměr 195,33.

Nejnižší kategorii P165 vyhrál Ondřej Kvasnička a na druhém místě skončil Jaromír Malec ml.

Nedělní runda však zamíchala pořadím v kategorii žen. Zuzana Lebedová odsunula s krásným průměrem 199,33 Irenu Strakovou (Ø187,17) až na třetí místo a zajistila si tak nejen postup do baráže o účast na Mistrovství České republiky a prvenství ve vedlejší kategorii P190, ale i titul Mistryně Středočeského kraje pro rok 2019. Na druhé místo se probojovala Gabriela Malcová, která vyhrála i kategorii P165.

Ve vedlejší kategorii P190 se umístila na druhém místě Irena Straková a na třetím místě nejlepší seniorka středních Čech Alena Sovová (Ø185).

Nejnižší kategorii P165 po Gabriele Malcové ovládly středočeské juniorky z Poděbrad – Tereza Strejcová (Ø176) a Iva Nováková (Ø157,5).

Praha:

V Praze bojovaly všechny ženy až v neděli. Titul Mistryně regionu Praha, a tím i první místo ve vedlejší kategorii P190, získala Jitka Nosková s náhozem 1240 kuželek a průměrem ze 6 kvalifikačních her 206,67. Na druhém místě následovaná Kateřinou Beštovou, které sice prvenství uniklo o pouhých 12 kuželek (Ø204,67), ale postup do baráže o účast na Mistrovství republiky ji již neminul. Na celkovém třetím místě se umístila Pavla Černá (Ø189,67), která současně ovládla kategorii P165.

Mistrem regionu Praha pro rok 2019 se s náhozem 1372 kuželek stal Ondřej Mlynář (Ø228,67). Na druhém místě se umístil jeho týmový kolega z Rigor Mortis Roman Erben se součtem 1321 kuželek (Ø220,17), následovaný nejlepším seniorem regionu Praha Liborem Machem (Ø212,83), který také zvítězil ve vedlejší kategorii P190.

Druhé místo kategorie P190 náleží Janu Fleischmannovi st. (Ø208,5), třetí příčka pak Lukáši Gurgulovi s průměrem 207.

V nejnižší kategorii P165 si nejlépe vedl Ivan Kober (Ø207,5) následovaný Andrejem Paračkou (Ø 193,33) a Milanem Kopřivou (Ø189,17).

.

Včera ve večerních hodinách končily předehrávky hracích rund Mistrovství regionů Praha a Střední Čechy, druhá polovina startujících se zapojí do soutěže až 21. dubna.

Soutěž probíhá společně na pražském centru Best Bowling. Každý region však bojuje o medaile mezi muži a ženami, ale též ve výkonnostních kategoriích P190, P165 zvlášť. V regionech se hraje též samostatně o 3 postupová místa v kategorii mužů a žen do celostátní baráže jednotlivců.

Průběžné výsledky s rozlišením jednotlivých kategorií najdete v přílohách, konečné vyhlášení výsledků a předání medailí za umístění proběhne bezprostředně po skončení kvalifikace dne 21.4. 2019 cca v 17.00 hod.

- Volná místa v obsazovačce zde.

.

PS: Start regionálního mistrovství obstarali před dospěláky junioři, jednalo se též o předehrávku.

JKM bowling

Nejlepší žena, nejlepší hráčka kategorie P190, nejlepší juniorka - 10. turnaj Prestige Tour 2023/24