Mistrovství světa mužů 2010, 4. zpravodajství

Jednotlivci a dvojice.

Medailisté na MS: jednotlivci

Jednotlivci
První ukončenou soutěží na šampionátech je soutěž jednotlivců. V konkurenci 356 hráčů se naši umístili takto:

136. místo - Miroslav Cifra (188, 201, 184, 190, 191, 209) Ø 193,83
161. místo - Jan Spáčil (184, 204, 157, 166, 247, 191) Ø 191,50
163. místo – Petr Harbáček (234, 205, 166, 155, 174, 214) Ø 191,33
168. místo –Filip Kubín ( 154, 179, 167, 199, 217, 229) Ø 190,83
249. místo –Jiří Hindrák (150, 215, 177, 157, 153, 232) Ø 180,67 1
253. místo –Vojtěch Sádlík (207, 200, 145, 179, 178, 174) Ø 180,50

Mistrem světa se stal američan Bill O'Neill a stříbro vybojoval Bok-Eum Choi (Korea). Tradiční dvě bronzové medaile, které se udělují vybojovali Chris Barnes (USA) a Dominic Barrett (Anglie). Kompletní výsledkové listiny naleznete níže v příloze.

Příspěvek od M.Cifry přímo z dějiště:
Dvojice
Neděle a pondělí byly vyhrazeny soutěži dvojic. Hrálo se na dlouhém mazání - 45 stop USBC Mexico city. Z vlastní zkušenosti můžu s klidem uznat, že na ničem tak těžkém jsem zatím ještě nehrál. Ukazují to i průměry dvojic, které nakonec postoupili. Vítězové kvalifikace měli průměr "jen" lehce přes 218, což je historicky nejméně. Jako první nastoupili Honza s Mirkem. Levoruký Jenda zahrál skvěle a po šesti hrách měl průměr jen těsně pod 200. Bohužel to vůbec nesedlo Mirkovi - i když vyzkoušel změnu místa, rychlosti a zkusil všechny koule, tak mu to prostě vůbec nešlo. Nakonec tito dva měli dohromady průměr 180,42, což nakonec stačilo jen na 121. místo. Jako druzí odehráli dvojice Jirka s Petrem. Ani oni nezahráli nad své možnosti, i když se s nástrahami mazání prali statečně. Dohromady zahráli průměr 174,67 a obsadili 165. místo. Nejlepší z nás byli Vojta s Filipem, kteří oba zahráli kolem průměru 190 a obsadili pěkné 83.místo. Abych přiblížil, jak moc bylo mazání obtížné, tak přidávám výsledky někkterých známých hráčů. Např. Thomas Gross, měl po čtyřech hrách průměr 159. Nakonec to vylepšil na 175. Ještě slavnější hráč angličan Dominic Barrett, bronzový z jednotlivců, loňský mistr Evropy z Dánska, zahrál rovněž průměr 175. Sice to neomlouvá naše výsledky, ale jen to ukazuje, jak dokáže být bowling náročný. Večer jsme si pak krátili fotbálkem a nohejbalem, ve kterém se odehrál exhibiční souboj Honza-Mirek vs. Vojta s Filipem. Výsledek byl 2:0 pro prvně jmenované.

Ve úterý se hrají trojice: od 9.00 začínají Vojta, Petr, Filip. A od 13.00 Honza, Jirka, Mirek. Hraje se opět na středním mazání 38 stop USBC Atlanta