Mistrovství světa neslyšících na Taiwanu s českou účastí

Na Taiwanu (Taoyuan) začalo čtvrté Mistrovství světa neslyšících, kterého se účastní i naše výprava.

Pod taktovkou vedoucího Jaromíra Vohryzka se představí ženské kvinteto ve složení:

Kateřina Janošcová, Kateřina Klofáčová, Pavlína Maléřová, Dáša Vohryzková a Pavla Černá.

Držíme palce!

.

(11. srpna) Pátá zpráva z dějiště MS bowlingu z Taiwanu

Po soutěži týmů.

Dnes se hrálo v soutěži týmu žen a bylo to velice napínavý. Za prvé bylo to velice časově náročný a dlouhý. Začalo se ráno v 9,00 hod a skončilo v 18,30 hod.
V soutěži dominovaly Rusky za nimi Ukrajinky a Korejky. O jedno postupové místo k medaili bojovaly do poslední hry Taiwanky, Italky,Japonky a my. Nakonec to postupové místo vyhrály Taiwanky, ale my jsme pak skoro předběhly Korejky. Ale jenom skoro a zůstaly jsme bez medaile na 5 místě.
Velice platnou hráčkou našeho týmu byla Kateřina Klofáčová, která velice dobře hrála a burcovala ostatní k lepším výkonům. Těsně za ní byla Maléřová následována Černou. Bohužel hodně za svým výkonem zůstala Kateřina Janošcová, která se moc nedařilo. Pátá hráčka Vohryzková zahrála svůj průměr.
Jinak hráčky ČR vytvořili nový Český rekord výkonem 5.213 bodů. Je to po soutěži trojic další Český rekord.
Zítra je na pořadu Masters pro nejlepších 24 hráček, kam se z našich probojovala jenom Klofáčová.
Budeme ji držet palce aby to dotáhla co nejdál.
Vohryzka Jaromír

.

(8. srpna) Čtvrtá zpráva z dějiště MS bowlingu z Tchaj-wanu a třetí soutěžní po trojici žen.

Tak jsme se dnes ráno probudili a postele nám jezdili po pokojích. Probudilo nás zemětřesení v 5.35 hod o síle 5,9 Richterovy stupně. Nebylo to nic příjemného, člověk nevěděl co má dělat. A to nás ještě čeká dnes večer tajfun, který má být od nás asi dost blízko. Uvidíme, možná se to pohne jinam.
Dnes naše ženy ve složení Klofáčová, Černá a Janošcová vybojovaly výborným závěrem krásné 8. místo ze 16 trojic. Zbývající 2 ženy hrály na jiné dráze a připravovaly se na soutěž týmu.
Pro zajímavost naše ženy překonaly Český rekord v trojicích, který vytvořily na ME ve Vídni 3.135 bodů. Nový rekord má hodnotu 3.197 bodů.
V neděli bude soutěž týmu žen a hrají všechny naše ženy, držme jim palce.

S pozdravem Vohryzka Jaromír

.

(7. srpna) Třetí zpráva z MS bowlingu z Taiwanu po soutěži dvojic žen.

Po soutěži jednotlivců žen nebyla Katka Janošcová spokojena se svým výkonem a hned si koupila novou kouli, která by měla lépe pracovat na mazání, které je na MS.
Kateřina Klofáčová zahrála opět z našich nejlépe a skoro již poznala co ta dráha chce. Kateřina Janošcová se taky zlepšila ale ne díky nové kouli ale zlepšenou hrou rukou. Pavla Černá po prvních dvou hrách se stále hledala a pak po domluvě s trenérem změnila trochu techniku a na výsledku to bylo hned znát. Pavlína Maléřova zahrála přibližně stejně a Dáša Vohryzková trochu zakolísala.
Výsledky soutěže dvojic :
- 13. místo Klofáčová + Maléřová 2107 bodů
- 16. místo Černá + Janošcová 2093 bodů
Na základě výkonů z dvojic byla sestavena trojice pro další soutěž. V trojici nás budou reprezentovat Klofáčová,Černá a Janošcová. Zbývající dvě Maléřová a Vohryzková budou nadále pilovat svoji techniku pro pak následující soutěž týmů.
Musíme věřit, že přineseme pěkný výsledek.
Vohryzka Jaromír

.

(5. srpna) Druhá zpráva z dějiště MS bowlingu na Taiwanu a první soutěžní den žen.

Dnes v neděli 4.8.2019 proběhlo první soutěžní klání v soutěžích žen a to soutěži jednotlivkyň. Potvrdilo se pravidlo, že trénink není stejné jako soutěž. Při tréninku to vypadalo optimálně, padalo to pěkně a až při zápase se ukázalo jak je to ošidné.
Jediná která se s tím dokázala poprat byla Kateřina Klofáčová, hodila celkem 1101 bodů a je zatím na 13 místě. Ale je v jejích silách hodit víc. Ostatní hráčky se více méně prali sami se sebou a hledali tu správnou parketu. Ke konci to vypadalo, že už se začali nacházet. Takže věříme tomu, že v dalších dnech půjdou výkony nahoru.
Výsledky ostatních hráček:
- 32. Pavlína Maléřová 1028 bodů
- 41. Kateřina Janošcová 989 bodů
- 50. Dáša Vohryzková 942 bodů
- 52.Pavla Černá 926 bodů
Pozítří to je v úterý 7.8.2019 se hraje soutěž dvojic a naše dvojice bude soutěžit v těchto složení:
Kateřina Klofáčová s Pavlínou Maléřovou + Kateřina Janošcová s Pavlou Černou. Dáša Vohryzková bude hrát sama a dostane z nějakého státu hráčku.
Zdraví z dějiště MS Taoyuan, Vohryzka Jaromír

.

(3. srpna) 1. informace od MS Neslyšících v bowlingu z Taiwanu.

Odlet z Prahy do Taiwanu přes Dubaj proběhl bez problému. Pouzeproblém byl v času: 6 hodin letu z Prahy do Dubaje,pak 3 hod čekánína další let v Dubaji a následně skoro 9 hodin letu do Taiwanu.
Po příletu nás pořadatele zavezli do hotelu,kde jsme dostali večeři. Já jsem musel pak na rychlo odejít na mitink ( Tech. schůze o MS),kde jsme se dozvěděli podrobnosti a některé změny na soutěž.Na konci se losovalo ze tří možných mazání a vylosovalo se mazání 42 stop dlouhých ( název mazání podle WTBA Tokyo ).
Hned druhý den jsme po obědě jeli do herny a před vstupem se kontrolovaly koule jestli jsou schválené podle WTBA a správně navrtané. Pro nás vše proběhlo OK a mohli jsme od 14.00 hod se seznámit s hernou a dráhami. Dráhy již byly mazány programem„ Tokyo „na kterém se bude soutěžit. Takže trénink splnil účel a hráčky se mohly připravit na to.
Dnes ráno proběhlo slavnostní otevření Mistrovství Světa bowlingu za účastí významných osobnosti jak Taiwanu tak i v rámci Neslyšících.
Po otevření začala soutěž mužů a jelikož jsme přijeli pouze se ženami tak jsme jeli na hotel odpočívat a připravit se na zítřek, kdy našim ženám začne soutěž.
Držte nám palce. Vedoucí výpravy Vohryzka Jaromír

.

- Oficiální stránky šampionátu naleznete ZDE

- Průběžné výsledky ZDE

Krátké zprávy

25.11.2020 v 12:28

Ohledně restartu bowlingových soutěží čekáme na výsledek nedělního jednání vlády, které by mělo definovat podmínky pro sport.

19.10.2020 v 12:13

Seniorské MČR dvojic ZRUŠENO.

08.10.2020 v 11:42

MČR dvojic se tento víkend hrát nebude, je ODLOŽENO !!!

07.10.2020 v 15:12

STK po uzávěrce přihlášek připravila a zveřejnila orientační časový plán a rozpis s obsazením hracích rund na MČR dvojic.

05.10.2020 v 13:27

Otevřeny obsazovačky pro jednotlivé kategorie MČR dvojic.

Galerie

Hindrák Jiří
BC Bowlingzone
Hindrák Jiří

Hindrák Jiří

BC Bowlingzone

1. místo na 3. turnaji Prestige Tour 2020/21

Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club

2. místo na 3. turnaji Prestige Tour 2020/21

Vondráčková Linda
BC Bowlingzone
Vondráčková Linda

Vondráčková Linda

BC Bowlingzone

3. místo na 3. turnaji Prestige Tour 2020/21

Černíková Karolína
BK KLÍŠE
Černíková Karolína

Černíková Karolína

BK KLÍŠE

Nejlepší hráč kategorie P165, 3. turnaji Prestige Tour 2020/21

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • World Bowling
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Bowling Radava
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS