Mistrovství Světa zrakově postižených 2016, 3. den

3. den

3.den

Poslední kvalifikační den české výpravě nepřál a výsledkově nikdo nebyl nadprůměrný a bohužel průměrné výsledky na postup do finálové osmičky nikomu nestačili, takže se nikdo z českých hráčů do finále MS nedostal.

V kategorii B1 se ani jednomu našemu hráči nepodařilo dnes zahrát skvělý výsledek, tak aby se do finále posunul a celkově se oba seřadili za sebou. V kvalifikaci tedy neuspěli, ale i přesto nepodali špatný výkon a patří jim celkově 10. a 11. místo.

  • 1.místo Zislaw Koziej Polsko
  • 2.místo Shlomo Lezmy Izrael
  • 3.místo Kanju Mori Japonsko

.

.

10. místo Štefan Čulík Česká republika

11. místo Michal Krch Česká republika

Ani Karlovi Macháčkovi v kategorii B2 dnes štěstěna nepřála a posun vpřed na vysněné postupové 8.místo se nekonal a celkově skončil na 12.místě

  • 1.místo Kazumori Higa Japonsko
  • 2.místo Yun Kyung Lee Korea
  • 3.místo Stefanidis Vasileios Řecko

.

.

12. místo Karel Macháček Česká Republika

Ve velmi těžké konkurenci nejlepších světových hráčů bojovala Věra Macháčková v kategorii B3 také o poslední šanci české výpravy na finále. A ani tady jsme neuspěli Věře patří celkově 16.místo a 8.místo mezi ženami. Dnes byl krásný souboj dvou prvních hráčů, kteří se výsledkově naháněli až do poslední hry a oba s rozdílem pouhých 2 kuželek zahráli přes 217 průměr.

  • 1.místo Zbigniew Strzelecki Polsko
  • 2.místo Bin Hussain Mohamed Singapur
  • 3.místo Cheung Hoi Tung Hong Kong

.

.

.

16. místo Věra Macháčková Česká republika

Příští rok hostí MS zrakově postižených Japonsko a věřím, že se našim hráčům povede ještě lépe.

24.8.2016 - 2. den

Dnes se nám dařilo o něco lépe, ale ani tak ještě zatím nemáme žádného hráče ve finálové osmičce.

V kategorii B1 se Michal Krch posunul na 10.místo a na postup mu chybí 209 kuželek, Štefan Čulík drží stále 9.místo a na postup mu chybí 165 kuželek. Uvidíme jak to vše dopadne zítra v poslední den kvalifikací. První tři v této kategorii si zatím drží výbornou výkonnost a stále vede Zdislaw Koziej z Polska, ale na druhou příčku se již dostal Japonec Mori Kanju a na třetí Kyung Hyung Yang z Koreje.

V další kategorii B2 se Karel Macháček také posunul o místo nahoru na 12.místo a od postupu ho dělí 221 kuželek. V této konkurenci to ale bude mít velice těžké. Do čela se dostal Japonec Kazumori Higa, který dne zahrál skvělých 1265 na 6 her ! Na druhé klesl Stefanidis Vasileios z Řecka a na třetí se posunula polská hráčka Jadwiga Dudek.

A potom nám tady málem vybuchla bowlingová bomba, protože v kategorii B3 singapurský hráč Bin Hussain Mohamed zahrál ve své druhé hře 299 !!! Na někoho se zrakovým postižením je to excelentní hra a i jeho celkový výkon 1326 ( průměr 221 ! ) je opravdu úctyhodný. Jeho dnešní výkon ho katapultoval na zatím celkově 3.místo. Tady i nadále vede polský hráč Zbigniew Strzelecki před Cheung Hoi Tung z Hong Kongu. Naše hráčka Věra Macháčková dnes zahrála slušných 172 průměr a celkově si polepšila a od postupu do finále ji dělí „jen“ 136 kuželek a na bronzovou ženskou medaili kuželek 135.

23.8.2016 - 1.den

Po prvním dnu zatím nemáme hráče ve finálové osmičce pro postup do round robin ani v jedné kategorii, ale ani k ní nemáme daleko.

V Kategorii B1 je Štefan Čulík na 9.místě se ztrátou 56 kuželek a Michal Krch, které mu se dnes nevedlo je 11. se ztrátou 177 kuželek na postup.

Kategorii vede Polák Zdislaw Koziej s průměrem 153,17 následovaný Kyung Hyun Yang z Koreje a třetí je Lezmy Shlomo z Izraele.

Ve všech kategoriích se ještě hraje 12 kvalifikačních her, tak ještě nic není zdaleka rozhodnuto.

V kategorii B2 Karla Macháčka trochu trápili dohozy single kuželek, ale i tak nemá k postupu daleko, je zatím na průběžném 12. místě a k postupu slušných 87 kuželek. Této kategorii zatím vévodí Řek Stefanidis Vasileios s průměrem 208,5 následovaný dvěma Japonci Kazumori Higa a Toru Mori.

V kategorii B3 se také podle představ nevedlo Věře Macháčkové, která drží 16. místo a od postupu jí dělí 142 kuželek, v této nabité kategorii to nebude už jednoduché, ale Věra je bojovnice, což nám loni ukázala na světových hrách v Soulu.

Zde vede, tak jako v B1, další polský hráč Zbigniev Strzelecki ( 207,5 ) před Japoncem Kazuaki Kobayashi ( 206,17 ) a hráčem Hong Kongu Cheung Hoi Tung ( 196,67 )

Zítra všechny kategorie odehrají další kvalifikační hry a těšíme se, že se naši hráči budou posouvat nahoru.

22.8.2016

Zítra začne letošní největší akce pro zrakově postižené bowlery a to mistrovství světa, které je letos velice blízko a to v polské Lodži, kde se hraje na skoro nové 24-dráze AMF.

Českou republiku budou reprezentovat v kategori B1 mistr republiky Michal Krch a Štefan Čulík, v kategorii B2 mistr republiky Karel Macháček a v kategorii B3 mistryně republiky Věra Macháčková, která bude obhajovat 2 velké medaile z posledních World Games v korejském Soulu.

Konkurence je zde opravdu velká, na dnešních oficiálních trénincích jsme se přesvědčili, že Japonci, Korejci, hráči Hong Kongu, ale i domácí poláci jsou výborně připraveni.

Poprvé se hraje MS systémem round robin, kde po kvalifikačních 18-ti hrách prvních 8 hráčů postupuje do pátečního round robin, kde budou hrát vzájemné zápasy o bonusové body a po té nejlepší tři si to rozdají o cenné kovy.

Zítra 23.8. v 9.00 začínáme v kategorii B1 ( Michal Krch a Štefan Čulík ), v 11.30 v kategorii B2 ( Karel Macháček ) a ve 14.00 hraje Věra Macháčková v kategorii B3.

O vývoji MS a výsledcích vás budeme informovat průběžně denně.

Krátké zprávy

18.06.2019 v 08:18

Dnes v 10.00 hod. začíná na ME soutěž pětičlenných týmů.

16.06.2019 v 23:04

Soutěže na ME pokračují, naši reprezentanti hrají 17.6. nejprve od 9.00 a poté další od 12.45 hod.

13.06.2019 v 00:17

13. června od 10 hod. hrají na ME v poslední rundě soutěže jednotlivců Jaroslav Lorenc a Denis Kinc

11.06.2019 v 23:58

12. června hrají na ME v Mnichově od 9.00 Jan Macek a Jan Tříska, ve 13.45 bude hrát Ondřej Mlynář a Tomáš Plechata.

02.06.2019 v 16:10

Mistrem České republiky v soutěži tříčlenných družstev se stal RIGOR MORTIS

Galerie

Hanusíková Blanka
Bowlingzone Pardubice
Hanusíková Blanka

Hanusíková Blanka

Bowlingzone Pardubice
Nejlepší hráč Prestige 10
Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Nejlepší junior Prestige 10
Hanusíková Blanka
Bowlingzone Pardubice
Hanusíková Blanka

Hanusíková Blanka

Bowlingzone Pardubice
Nej. hráč Prestige 10, kat. P190
Nováková Iva
BSR Poděbrady
Nováková Iva

Nováková Iva

BSR Poděbrady
Nej. hráč Prestige 10, kat. P165