Mistrovství Světa zrakově postižených 2016, 3. den

3. den

3.den

Poslední kvalifikační den české výpravě nepřál a výsledkově nikdo nebyl nadprůměrný a bohužel průměrné výsledky na postup do finálové osmičky nikomu nestačili, takže se nikdo z českých hráčů do finále MS nedostal.

V kategorii B1 se ani jednomu našemu hráči nepodařilo dnes zahrát skvělý výsledek, tak aby se do finále posunul a celkově se oba seřadili za sebou. V kvalifikaci tedy neuspěli, ale i přesto nepodali špatný výkon a patří jim celkově 10. a 11. místo.

  • 1.místo Zislaw Koziej Polsko
  • 2.místo Shlomo Lezmy Izrael
  • 3.místo Kanju Mori Japonsko

.

.

10. místo Štefan Čulík Česká republika

11. místo Michal Krch Česká republika

Ani Karlovi Macháčkovi v kategorii B2 dnes štěstěna nepřála a posun vpřed na vysněné postupové 8.místo se nekonal a celkově skončil na 12.místě

  • 1.místo Kazumori Higa Japonsko
  • 2.místo Yun Kyung Lee Korea
  • 3.místo Stefanidis Vasileios Řecko

.

.

12. místo Karel Macháček Česká Republika

Ve velmi těžké konkurenci nejlepších světových hráčů bojovala Věra Macháčková v kategorii B3 také o poslední šanci české výpravy na finále. A ani tady jsme neuspěli Věře patří celkově 16.místo a 8.místo mezi ženami. Dnes byl krásný souboj dvou prvních hráčů, kteří se výsledkově naháněli až do poslední hry a oba s rozdílem pouhých 2 kuželek zahráli přes 217 průměr.

  • 1.místo Zbigniew Strzelecki Polsko
  • 2.místo Bin Hussain Mohamed Singapur
  • 3.místo Cheung Hoi Tung Hong Kong

.

.

.

16. místo Věra Macháčková Česká republika

Příští rok hostí MS zrakově postižených Japonsko a věřím, že se našim hráčům povede ještě lépe.

24.8.2016 - 2. den

Dnes se nám dařilo o něco lépe, ale ani tak ještě zatím nemáme žádného hráče ve finálové osmičce.

V kategorii B1 se Michal Krch posunul na 10.místo a na postup mu chybí 209 kuželek, Štefan Čulík drží stále 9.místo a na postup mu chybí 165 kuželek. Uvidíme jak to vše dopadne zítra v poslední den kvalifikací. První tři v této kategorii si zatím drží výbornou výkonnost a stále vede Zdislaw Koziej z Polska, ale na druhou příčku se již dostal Japonec Mori Kanju a na třetí Kyung Hyung Yang z Koreje.

V další kategorii B2 se Karel Macháček také posunul o místo nahoru na 12.místo a od postupu ho dělí 221 kuželek. V této konkurenci to ale bude mít velice těžké. Do čela se dostal Japonec Kazumori Higa, který dne zahrál skvělých 1265 na 6 her ! Na druhé klesl Stefanidis Vasileios z Řecka a na třetí se posunula polská hráčka Jadwiga Dudek.

A potom nám tady málem vybuchla bowlingová bomba, protože v kategorii B3 singapurský hráč Bin Hussain Mohamed zahrál ve své druhé hře 299 !!! Na někoho se zrakovým postižením je to excelentní hra a i jeho celkový výkon 1326 ( průměr 221 ! ) je opravdu úctyhodný. Jeho dnešní výkon ho katapultoval na zatím celkově 3.místo. Tady i nadále vede polský hráč Zbigniew Strzelecki před Cheung Hoi Tung z Hong Kongu. Naše hráčka Věra Macháčková dnes zahrála slušných 172 průměr a celkově si polepšila a od postupu do finále ji dělí „jen“ 136 kuželek a na bronzovou ženskou medaili kuželek 135.

23.8.2016 - 1.den

Po prvním dnu zatím nemáme hráče ve finálové osmičce pro postup do round robin ani v jedné kategorii, ale ani k ní nemáme daleko.

V Kategorii B1 je Štefan Čulík na 9.místě se ztrátou 56 kuželek a Michal Krch, které mu se dnes nevedlo je 11. se ztrátou 177 kuželek na postup.

Kategorii vede Polák Zdislaw Koziej s průměrem 153,17 následovaný Kyung Hyun Yang z Koreje a třetí je Lezmy Shlomo z Izraele.

Ve všech kategoriích se ještě hraje 12 kvalifikačních her, tak ještě nic není zdaleka rozhodnuto.

V kategorii B2 Karla Macháčka trochu trápili dohozy single kuželek, ale i tak nemá k postupu daleko, je zatím na průběžném 12. místě a k postupu slušných 87 kuželek. Této kategorii zatím vévodí Řek Stefanidis Vasileios s průměrem 208,5 následovaný dvěma Japonci Kazumori Higa a Toru Mori.

V kategorii B3 se také podle představ nevedlo Věře Macháčkové, která drží 16. místo a od postupu jí dělí 142 kuželek, v této nabité kategorii to nebude už jednoduché, ale Věra je bojovnice, což nám loni ukázala na světových hrách v Soulu.

Zde vede, tak jako v B1, další polský hráč Zbigniev Strzelecki ( 207,5 ) před Japoncem Kazuaki Kobayashi ( 206,17 ) a hráčem Hong Kongu Cheung Hoi Tung ( 196,67 )

Zítra všechny kategorie odehrají další kvalifikační hry a těšíme se, že se naši hráči budou posouvat nahoru.

22.8.2016

Zítra začne letošní největší akce pro zrakově postižené bowlery a to mistrovství světa, které je letos velice blízko a to v polské Lodži, kde se hraje na skoro nové 24-dráze AMF.

Českou republiku budou reprezentovat v kategori B1 mistr republiky Michal Krch a Štefan Čulík, v kategorii B2 mistr republiky Karel Macháček a v kategorii B3 mistryně republiky Věra Macháčková, která bude obhajovat 2 velké medaile z posledních World Games v korejském Soulu.

Konkurence je zde opravdu velká, na dnešních oficiálních trénincích jsme se přesvědčili, že Japonci, Korejci, hráči Hong Kongu, ale i domácí poláci jsou výborně připraveni.

Poprvé se hraje MS systémem round robin, kde po kvalifikačních 18-ti hrách prvních 8 hráčů postupuje do pátečního round robin, kde budou hrát vzájemné zápasy o bonusové body a po té nejlepší tři si to rozdají o cenné kovy.

Zítra 23.8. v 9.00 začínáme v kategorii B1 ( Michal Krch a Štefan Čulík ), v 11.30 v kategorii B2 ( Karel Macháček ) a ve 14.00 hraje Věra Macháčková v kategorii B3.

O vývoji MS a výsledcích vás budeme informovat průběžně denně.

Krátké zprávy

12.08.2019 v 12:10

V pondělí 12.8. v 23.59 proběhne uzávěrka přihlašování a odhlašování na 2. turnaj PRESTIGE.

30.07.2019 v 11:44

Otevřena "obsazovačka" na 2. turnaj PRESTIGE.

26.07.2019 v 10:07

Zveřejněn mazací model na 1. turnaj Prestige

19.07.2019 v 09:17

V neděli 21.7. proběhne uzávěrka přihlašování a odhlašování na 1. turnaj PRESTIGE.

Galerie

Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Vítěz 1. turnaje Prestige 2019-2020
Lorenc Jaroslav
expert King Pins
Lorenc Jaroslav

Lorenc Jaroslav

expert King Pins
2. místo na 1. turnaji Prestige 2019-2020
Rác Václav
Bombers
Rác Václav

Rác Václav

Bombers
3. místo na 1. turnaji Prestige 2019-2020
Šimánek Ladislav
BT Notaxo
Šimánek Ladislav

Šimánek Ladislav

BT Notaxo
Nejlepší hráč kategorie P190, 1. turnaj Prestige 2019-2020
Synek Aleš
STRIKE
Synek Aleš

Synek Aleš

STRIKE
Nejlepší senior, 1. turnaj Prestige 2019-2020
Zvěřinová Lenka
bez klubové příslušnosti
Zvěřinová Lenka

Zvěřinová Lenka

bez klubové příslušnosti
Nejlepší žena, 1. turnaj Prestige 2019-2020
Černíková Michaela
Xbowling club
Černíková Michaela

Černíková Michaela

Xbowling club
Nejlepší hráč kategorie P165, 1. turnaj Prestige 2019-2020