Mistrovství Světa zrakově postižených 2016, 3. den

3. den

3.den

Poslední kvalifikační den české výpravě nepřál a výsledkově nikdo nebyl nadprůměrný a bohužel průměrné výsledky na postup do finálové osmičky nikomu nestačili, takže se nikdo z českých hráčů do finále MS nedostal.

V kategorii B1 se ani jednomu našemu hráči nepodařilo dnes zahrát skvělý výsledek, tak aby se do finále posunul a celkově se oba seřadili za sebou. V kvalifikaci tedy neuspěli, ale i přesto nepodali špatný výkon a patří jim celkově 10. a 11. místo.

 • 1.místo Zislaw Koziej Polsko
 • 2.místo Shlomo Lezmy Izrael
 • 3.místo Kanju Mori Japonsko

.

.

10. místo Štefan Čulík Česká republika

11. místo Michal Krch Česká republika

Ani Karlovi Macháčkovi v kategorii B2 dnes štěstěna nepřála a posun vpřed na vysněné postupové 8.místo se nekonal a celkově skončil na 12.místě

 • 1.místo Kazumori Higa Japonsko
 • 2.místo Yun Kyung Lee Korea
 • 3.místo Stefanidis Vasileios Řecko

.

.

12. místo Karel Macháček Česká Republika

Ve velmi těžké konkurenci nejlepších světových hráčů bojovala Věra Macháčková v kategorii B3 také o poslední šanci české výpravy na finále. A ani tady jsme neuspěli Věře patří celkově 16.místo a 8.místo mezi ženami. Dnes byl krásný souboj dvou prvních hráčů, kteří se výsledkově naháněli až do poslední hry a oba s rozdílem pouhých 2 kuželek zahráli přes 217 průměr.

 • 1.místo Zbigniew Strzelecki Polsko
 • 2.místo Bin Hussain Mohamed Singapur
 • 3.místo Cheung Hoi Tung Hong Kong

.

.

.

16. místo Věra Macháčková Česká republika

Příští rok hostí MS zrakově postižených Japonsko a věřím, že se našim hráčům povede ještě lépe.

24.8.2016 - 2. den

Dnes se nám dařilo o něco lépe, ale ani tak ještě zatím nemáme žádného hráče ve finálové osmičce.

V kategorii B1 se Michal Krch posunul na 10.místo a na postup mu chybí 209 kuželek, Štefan Čulík drží stále 9.místo a na postup mu chybí 165 kuželek. Uvidíme jak to vše dopadne zítra v poslední den kvalifikací. První tři v této kategorii si zatím drží výbornou výkonnost a stále vede Zdislaw Koziej z Polska, ale na druhou příčku se již dostal Japonec Mori Kanju a na třetí Kyung Hyung Yang z Koreje.

V další kategorii B2 se Karel Macháček také posunul o místo nahoru na 12.místo a od postupu ho dělí 221 kuželek. V této konkurenci to ale bude mít velice těžké. Do čela se dostal Japonec Kazumori Higa, který dne zahrál skvělých 1265 na 6 her ! Na druhé klesl Stefanidis Vasileios z Řecka a na třetí se posunula polská hráčka Jadwiga Dudek.

A potom nám tady málem vybuchla bowlingová bomba, protože v kategorii B3 singapurský hráč Bin Hussain Mohamed zahrál ve své druhé hře 299 !!! Na někoho se zrakovým postižením je to excelentní hra a i jeho celkový výkon 1326 ( průměr 221 ! ) je opravdu úctyhodný. Jeho dnešní výkon ho katapultoval na zatím celkově 3.místo. Tady i nadále vede polský hráč Zbigniew Strzelecki před Cheung Hoi Tung z Hong Kongu. Naše hráčka Věra Macháčková dnes zahrála slušných 172 průměr a celkově si polepšila a od postupu do finále ji dělí „jen“ 136 kuželek a na bronzovou ženskou medaili kuželek 135.

23.8.2016 - 1.den

Po prvním dnu zatím nemáme hráče ve finálové osmičce pro postup do round robin ani v jedné kategorii, ale ani k ní nemáme daleko.

V Kategorii B1 je Štefan Čulík na 9.místě se ztrátou 56 kuželek a Michal Krch, které mu se dnes nevedlo je 11. se ztrátou 177 kuželek na postup.

Kategorii vede Polák Zdislaw Koziej s průměrem 153,17 následovaný Kyung Hyun Yang z Koreje a třetí je Lezmy Shlomo z Izraele.

Ve všech kategoriích se ještě hraje 12 kvalifikačních her, tak ještě nic není zdaleka rozhodnuto.

V kategorii B2 Karla Macháčka trochu trápili dohozy single kuželek, ale i tak nemá k postupu daleko, je zatím na průběžném 12. místě a k postupu slušných 87 kuželek. Této kategorii zatím vévodí Řek Stefanidis Vasileios s průměrem 208,5 následovaný dvěma Japonci Kazumori Higa a Toru Mori.

V kategorii B3 se také podle představ nevedlo Věře Macháčkové, která drží 16. místo a od postupu jí dělí 142 kuželek, v této nabité kategorii to nebude už jednoduché, ale Věra je bojovnice, což nám loni ukázala na světových hrách v Soulu.

Zde vede, tak jako v B1, další polský hráč Zbigniev Strzelecki ( 207,5 ) před Japoncem Kazuaki Kobayashi ( 206,17 ) a hráčem Hong Kongu Cheung Hoi Tung ( 196,67 )

Zítra všechny kategorie odehrají další kvalifikační hry a těšíme se, že se naši hráči budou posouvat nahoru.

22.8.2016

Zítra začne letošní největší akce pro zrakově postižené bowlery a to mistrovství světa, které je letos velice blízko a to v polské Lodži, kde se hraje na skoro nové 24-dráze AMF.

Českou republiku budou reprezentovat v kategori B1 mistr republiky Michal Krch a Štefan Čulík, v kategorii B2 mistr republiky Karel Macháček a v kategorii B3 mistryně republiky Věra Macháčková, která bude obhajovat 2 velké medaile z posledních World Games v korejském Soulu.

Konkurence je zde opravdu velká, na dnešních oficiálních trénincích jsme se přesvědčili, že Japonci, Korejci, hráči Hong Kongu, ale i domácí poláci jsou výborně připraveni.

Poprvé se hraje MS systémem round robin, kde po kvalifikačních 18-ti hrách prvních 8 hráčů postupuje do pátečního round robin, kde budou hrát vzájemné zápasy o bonusové body a po té nejlepší tři si to rozdají o cenné kovy.

Zítra 23.8. v 9.00 začínáme v kategorii B1 ( Michal Krch a Štefan Čulík ), v 11.30 v kategorii B2 ( Karel Macháček ) a ve 14.00 hraje Věra Macháčková v kategorii B3.

O vývoji MS a výsledcích vás budeme informovat průběžně denně.

Krátké zprávy

13.05.2022 v 11:10

Zveřejněny propozice Finále ČBL.

13.05.2022 v 11:03

Zveřejněn mazací model pro 4. turnaj Kadet Cup 2021/22.

09.05.2022 v 15:59

Otevřeny obsazovačky pro baráže Extraligy ČBL.

07.05.2022 v 10:00

Otevřena obsazovačka na květnový turnaj Kadet Cup.

05.05.2022 v 10:36

Zveřejněn mazací model pro celostátní finále P165 a P190.

Galerie

Lorenc Jaroslav
expert King Pins
Lorenc Jaroslav

Lorenc Jaroslav

expert King Pins

Vítěz 8. turnaje Prestige Tour 2021/22

Hrazdírová Lucie
Bowling Blansko, z.s.
Hrazdírová Lucie

Hrazdírová Lucie

Bowling Blansko, z.s.

Nejlepší žena, nejlepší juniorka, nejlepší hráčka kategorie P190 - 8. turnaj Prestige Tour 2021/2022

Colon Josef
bez klubové příslušnosti
Colon Josef

Colon Josef

bez klubové příslušnosti

Nejlepší senior - 8. turnaj Prestige Tour 2021/2022

Málková Lenka
JKM bowling
Málková Lenka

Málková Lenka

JKM bowling

Nejlepší hráčka kategorie P165 - 8. turnaj Prestige Tour 2021/22

Bail Šimon
Xbowling club
Bail Šimon

Bail Šimon

Xbowling club

Vítěz 4. turnaje Kadet Cup 2021/2022

Hrazdírová Lucie
Bowling Blansko, z.s.
Hrazdírová Lucie

Hrazdírová Lucie

Bowling Blansko, z.s.

Vítězka 4. turnaje Kadet Cup 2021/2022

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • International Bowling Federation
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Bowling Radava
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura
 • Pražská plynárenská
 • Silvernite/