Naši na Bowling World Open 2015

Minivýprava na cestě do Japonska.

akt. 1.8.2015 Až nyní s odstupem času je dobré zhodnotit jak se akce povedla či nepovedla pro olympijský bowling. Jak bylo již zmíněno, cílem této akce bylo dostat na jeden turnaj co největší spektrum bowlingových hráčů a ukázat všem, že bowling je celosvětový sport, který si zaslouží být na OH 2020 v Tokiu. Turnaj se skládal ze dvou částí - kvalifikace pro hráče nenominované z celého světa a Japonska, která se konala 2 dny před hlavní částí. Tady se s tím organizátoři moc nepárali, protože na tuto část neexistovala obsazovačka, nemohli jste podle pravidel hrát dvě po sobě jdoucí rundy a pokud na Vás nezbylo místo, tak jste prostě nehráli. To byl asi taky důvod proč byla hodinu před rundou fronta až na schodiště k centru.
Jaroslav Lorenc a Kateřina Beštová byli pozváni přímo do hlavní kvalifikace stejně jako několik představitelů Evropy. Ta se hrála na 5 her s předchozím hodinovým společným tréninkem po cca 5 lidech na dráze.
Hlavní turnaj už se nesl ve znamení prestiže, sportovního mazání z dílny WTBA a skvělých výsledků v podání špičky světa. Kvalifikaci mezi muži ovládl Dominic Barrett, který hned první hru zahájil Perfect game 300. Na součet 5 her zahrál 1273 což je 254,6 průměr. Mezi ženami skvěle zahrála německá hráčka Brigit Poppler, která se skóre 1180 (průměr 236.00) šla do semifinále z prvního místa.
Do semifinále postupovalo 33 mužů a 33 žen, kteří hráli další 3 hry se součtem z kvalifikace, aby se vybrala TOP 4 pro TV finále konaného na výstavišti pro zápasy Play-Off. Mezi nimi byl Dom Barrett (ENG), Bill O´neil (USA), Isao Yamamoto (JPN) a Osku Palermaa (FIN). Mezi ženami se do TOP 4 dostaly Brigit Poppler (GER), Kelly Kulick (USA), Joey Yeo (SIN), Karen Marcano (VEN).
Celý turnaj vyhrál Osku Palermaa, který ve finálovém zápase zdolala japonského hráče Isao Yamamoto. Ženský titul, ale nakonec nezůstal v Evropě u skvěle hrající Brigit Poppler, která podlehla ve finálovém zápase hráčce Singapuru.
Každý z vítězů si odnesl výhru 10 milionů Yenů (cca 2 miliony Kč)

Jaroslav Lorenc v hlavní soutěži zahrál na součet 5 her 953 bodů, což je 190,6 průměr a umístil se na 82. místě. Kateřina Beštová zahrála 908 bodů (181,6), což jí vyneslo 90. příčku.

V závěru probíhala tisková konference, kde byla žádoucí účast všech účastníků, kteří symbolicky seděli za prezidentem světové bowlingové asociace WTBA, prezidentem Japonského kongresu a dalších činitelů, kteří se snaží udělat maximum pro podporu bowlingu na OH.

akt. 7.7.2015 Jak jsme informovali, WTBA ve spolupráci s bowlingovou asociací Japonska (Japan Bowling Congress) vyvíjí enormí snahu dostat náš sport na program OH 2020 , které bude hostit právě Japonsko.
Součástí této kampaně je i turnaj Bowling World Open, který se odehraje tento týden právě v místě budoucích olympijských her a na mazání příznačně nazvaném „Tokio“.
Nejde až tak o sportovní výsledky, primárním cílem je představit členům Mezinárodního olympijského výboru bowling jako sport s jeho prostředím, kulturou a osobnostmi.
Jsme rádi, že i Česká republika se díky iniciativě prezidenta ČBA na této akci může podílet. Naši zemi zastupují jako hráči Jaroslav Lorenc a Kateřina Beštová, roli kouče se zhostím já
a budu Vás o této akci průběžně na našich stránkách informovat.

Tomáš Hlúch

Výsledky

P. Příjmení a jméno Náhozy Průměr
1. Lorenc Jaroslav 177 204 189 156 227 190,60
2. Beštová Kateřina 199 192 212 136 169 181,60

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.