Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy seniorů 2008

ME seniorů očima J. Malého.

Závěrečným banketem a předáním vlajky ESBC pořadatelům příštího Mistrovství Evropy seniorů – České republice vyvrcholil minulý pátek letošní šampionát, který se jako obvykle nesl v přátelském duchu a podle olympijského mota: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“ a také „Bowleři senioři nehrají proti svému soupeři, ale s ním.“ Tomu i odpovídají výsledky některých hráčů.

Každý odehrál osmnáct her, vždy po šesti v soutěži jednotlivců, dvojic a trojic. Po sečteční je pak stanoveno celkové pořadí all events.

A jak dopadli po sportovní stránce Češi? Začalo se v neděli 22.6. soutěží trojic na velmi pěkné herně v Saint Herblainu s 32 dráhami AMF a i přes některé dobré výkony bylo nejlepším výsledkem jen 52. místo Firek, Plešinger, Větrovský a o jednu příčku za nimi se umístili Malý, Kubát, Navrátil. Trochu smutný byl Jaroslav Větrovský, který soutěž famózně rozehrál samými dvoustovkami a po 1.dnu měl nádherný průměr 206.

Těmto výkonům se ale pak jako švihnutím proutku již nedokázal ani přiblížit a ve zbytku mistrovství překonal jen jedenkrát hranici 200 bodů.

Ženy v sestavě Malá, Křenková, Plešingerová obsadily konečné 37. místo.

Soutěž dvojic se odehrávala rovněž na pěkné prostorné herně v Saint Sébastienu (36 drah Brunswick), kde to padalo podobně. Mezi muži se prosadila do pořadí dvojice Malý, Kubát, celkovým průměrem téměř 197 obsadila 23. místo, 41. pak skončili Burič a Navrátil (187), 58. Firek, Plešinger.

Mezi ženami obsadily Malá s Křenkovou 21. místo, Plešingerová s Častovou 35. místo.

V soutěži jednotlivců mužů, která se odehrála uvnitř Nantes v herně Petit Port s výrazně omezenými možnostmi zaparkování vozidel a bohužel bez klimatizace – 16 hrah AMF s odlišným mazáním a podle mnohých hráčů špatně umytými, se nikdo výrazněji neprosadil. Vzhledem k tomu, že se v soutěži ESBC přemazává až po 18 hrách to měli někteří opravdu velmi těžké a vysoké náhozy zde padaly jen zřídka.

Celkově byl nejlepším hráčem českého týmu Ivan Malý, který obsadil v kategorii A pěkné 33.místo průměrem 193, dále pak 54. František Plešinger (186), 73. Jiří Kubát (182), hodnoceni byli 152 hráči. V kategorii B pak zahrál nejlépe Ratko Burič – 177 a 109.místo. Mezi ženami se nejlépe umístila Jitka Malá na 23. místě (176), dále pak 44. Jana Plešingerová (167) , 58. Mirka Křenková (159) a 75. Květa Častová (147). Škoda zablokované páteře, která ji určitě připravila o lepší umístění.

Závěrem je třeba ještě poděkovat Květě Častové a Karlovi Dudovi, kteří vyvinuli značnou iniciativu a ve spolupráci s píseckou firmou Alea zajistili výbavu hráčů pěknými a kvalitními dresy a mikinami. Dík patří i kapitánovi týmu Zdeňkovi Navrátilovi, na jehož bedrech ležela celoroční organizační příprava výpravy a také Petrovi Firkovi a zástupcům Čedoku za zjištění ubytování celé výpravy. I když letos se samostatné ubytování ukázalo již jako značná nevýhoda, jak z logistického, tak i z finančního hlediska.

Za rok na konci června tedy na shledanou v Praze, Plzni a Pardubicích.

Výsledky českých hráčů jsou k nahlédnutí v následujícím souboru:
Výsledky z ME seniorů 2008 (formát MS Excel, vel. 26 kB).

Zuzana kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.