PARA Bowling International Singapore 2023

V pondělí se vrátila ze Singapuru česká minivýprava zrakově postižených bowlerů, která se zúčastnila SINGAPORE Parabowling International 2023.

Královéhradecký kraj je poskytovatelem dotace na realizaci účasti nevidomého bowlera Michala Krcha a jeho asistentky Veroniky Krchové.

Naši přivezli celkem 6 zlatých medailí, jednu stříbrnou a dvě bronzové. V nabitém poli převážně asijských hráčů se nám nadmíru dařilo a ze všech soutěží vyjma dvou jsme přivezli medaile.
Turnaj proběhl na 3bowlingovém centru s 38 drahami a byl uspořádán při příležitosti 50. výročí parasportu v Singapuru. Na zahájení nechyběla ani ministryně sociálních věcí Singapuru a další představitelé asijských sportovních organizací.
Turnaj byl akreditová nejen od Singapurské a Asijské bowlingové federace, ale i od světové bowlingové federace IBF. Počtem medailí se Česká republika stala třetí nejúspěšnější sběratelkou medailí.
Jedná se tedy historicky o medailově nejúspěšnější výpravu českých zrakově postižených bowlerů na mezinárodním turnaji, co se počtu medailí týče.

A kdo medaile a jaké získal ?
V kategorii B1 Michal Krch z Bowlingzone Pardubice získal bronz ze soutěže dvojic a zlato ze soutěže trojic.
V kategorii B2 Karel Macháček ze Slavie Praha vybojoval zlato ze soutěže jednotlivců, zlato získal i v soutěži trojic a další zlato přidal v soutěži All Events.
V kategorii B3 Věra Macháčková ze Slavie Praha veze stříbro ze soutěže jednotlivců, bronz ze soutěže dvojic a zlato ze soutěže trojic i ze soutěže All Events.

V letošním roce čeká naše zrakově postižené bowlery ještě jeden mezinárodní turnaj, a to v listopadu v Kambodži - Cambodia Para Bowling Open 2023 a věříme, že i na tomto turnaji naši bowleři budou atakovat nejvyšší příčky.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.