Pivní liga, 7. turnaj

Vyrovnaný 7. hrací večer Pivní ligy 11. prosince ovládl tým RazDvaTři

Už po sedmé a v letošním roce naposledy se utkala tříčlenná družstva na Radavě v neděli 11. prosince v rámci Pivní ligy. Dobrou zprávou bylo, že Broučci odložili golfové hole a vzali bowlingové koule a tak jsme po delší době opět byli komplet. Horší zprávou však bylo, že Broučci úplně nějakou falešnou formu neměli a golfovou terminologií skončili tento hrací večer vysoko nad par (normou hřiště) a zůstali bez bodu.

Velmi rázně vykročili za vítězstvím v tomto hracím večeru borci z týmu RazDvaTři a už v úvodním kole si připsal nejvyšší nához večera 237 bodů Martin Vyhnanovský. Především díky jeho přispění RazDvaTři zvítězili proti silným Heavy Bowlers.

Druhé kolo byly k vidění dva pěkné souboje. Dámský tým MBL dorazil pouze ve dvou, a tak musel doplňovat sestavu, ale hostující hráči si nevedli úplně špatně, a když se k tomu přidaly nadstandardní výkony standardních členek a dámský handicap, tak se body dostavily. Výhra ve druhém kole proti KSN MM 527:517 je toho důkazem. Ve druhém kole se nadechli Broučci k pěknému výkonu, ale 513 bodů jim na vítězství nestačilo, když smolně podlehli RazDvaTři o pět kuželek.

Ve třetím kole pokračovaly série – Heavy Bowlers a Broučci svorně ztráceli a RazDvaTři vítězili. Čtvrté kolo měly světlý okamžik Radavské Nuly, když se skóre 568:484 vysoce předčily tým Dáme Kuželky. Zápas večera však vyhlašujeme duel KSN MM vs. Heavy Bowlers. Ačkoliv tým KSN MM předváděl celý večer výborné výkony, tak si připsal jen čtyři body za dvě vítězství. A tento zápas jejich nedělní snažení tak nějak vystihoval – prohra proti Heavy Bowlers 542: 546.

Závěrečné kolo si Heavy Bowlers spravili náladu, když deklasovali tým Dáme Kuželky v poměru 593:491. Na čtyři výhry to dotáhly v tomto kole týmy Hokaro, Radavské Nuly a nenápdně i MBL, pro které to byl pěkný úspěch. Tým RazDvaTři sice podlehl na závěr večera týmu KSN MM, ale mezi osmibodovými týmy byl nejlepší na průměr, a právě díky průměru tento hrací večer vyhrál a patří mu gratulace!

Celkovou tabulku Pivní ligy, pořadí a individuální výsledky za tento hrací večer najdete v příloze.

Do konce roku zbývá odehrát sobotní (17. 12.) Letenský pohár jednotlivců od 18 hodin a na druhý svátek Vánoční 26. prosince od 16 hodin Radavský Double – jste srdečně zváni. Pokud se na turnjích neuvidíme, přejeme klidný advent a vstup tou správnou nohou do roku 2023! Osmý hrací večer Pivní ligy vychází na 8. ledna 2023!