Podniková liga, finále

Podnikovku vyhrál ŠumaFuk-Rodamineto

V pondělí 23. května byl druhým nadstavbovým hracím večerem zakončen letošní soutěžní ročník Podnikové ligy na Radavě. V komplikované sezóně většina týmů odehrála 49 zápasů v základní části a dalších 10 zápasů v nadstavbové časti, kde týmy byly rozděleny do skupiny o 1. místo a skupiny o 6. místo.

Ve skupině o 6. místo letos uzavřeli tabulku na desátém místě KoliBříci, kteří sice tento závěrečný hrací večer dokázali získat šest bodů, ale ztrátu na své soupeře z prvního nadstavbového večera už nedokázali smazat. Pomlčky letos vystrkovaly růžky a dokázaly potrápit nejednoho favorita. Dařilo se jim především o „svátcích“ – na Valentýna, mezinárodní den žen, ale nakonec ukázaly i v nadstavbových večerech, že rozhodně nebyly do počtu a letos Pomlčky skončily deváté. Pouze o skóre Pomlčky porazil osmý Sem Tam Ťuk. Na rozdíl od Pomlček, Sem Tam Ťuk dostál svém jménu a sem tam překvapil i nějaké favority. Barokrati těsně nepostoupili do lepší skupiny a dlouho bojovali o vítězství v této skupině o šesté místo, ale v posledním utkání vysoko podlehli celku Spielführer a to rozhodlo, že Barokrati letos obsadili sedmé místo. Spodní skupinu vyhrál celek Spielführer. Ten měl v průběhu trable se sestavou, sfúzoval se s Dopraváky, a nakonec konsolidoval sestavu a jelikož v tomto posledním hracím dnu vyhrál vše, co šlo, tak celkově zvítězil v této skupině a obsadil konečné šesté místo.

Ve skupině o vítězství nezůstal po prvním hracím večeru kámen na kameni a tento druhý hrací večer skutečně zamíchal pořadím. Ouřadové i přes přítomnost svého lídra Milana Busty, který dokázal naházet i 256 bodů (nejvyšší nához večera), nedokázali stabilizovat výkony a s deseti body skončili na pátém místě. Zálesáci měli našlápnuto k celkovému vítězství, ale tento večer je nezastihl v nejlepší formě. Možná chybělo i pověstné bowlingové štěstí, když podlehli v prvním souboji o tři kuželky a ve druhém o devět bodů, ale zkrátka a dobře celkově je to pro letošní rok čtvrté místo.

Tým Lautr Nic hrál stabilně dobře celou sezónu a když si v tomto druhém hracím večeru připsal čtyři vítězství, tak to nakonec dotáhl až na bednu a odnesl si pohár za třetí místo. Při selhání Zálesáků dostaly šanci na celkové prvenství další týmy. A rukavici nejprve ve druhém kole zvedl celek Zatím Nevím, když v pěkném souboji porazil tým ŠumaFuk-Rodamiento 658:649. Nicméně ve čtvrtém kole Zatím Nevím padl s Lautr Nic, a tak se do hry o vítězství v soutěži vrátil tým ŠumaFuk-Rodamiento. Oba týmy si za dva nadstavbové hrací večery připsaly 14 bodů, a muselo rozhodnout pomocné kritérium, kterým je průměr na jednu hru. Z tohoto pomocného kritéria vzešlo, že tým Zatím Nevím obsadil druhé místo a vítězem pro letošní sezónu se stal tým ŠumaFuk-Rodamiento. Gratulujeme!

Pořadí týmů a jednotlivců za tento hrací večer a pořadí týmů za celou nadstavbovou část najdete v příloze. Rovněž tam najdete fotografii tří nejlepších týmů v této sezóně.