Podnikovka, 3. nadstavbový večer

Podnikovou ligu v sezóně 22/23 vyhrávají Zatím Nevím

22. května se na Radavě naposledy v letošní sezóně střetly týmy v rámci Podnikové ligy – týmové soutěže pro čtyřčlenné kolektivy. Jedenáct hracích večerů v základní části následovaly tři večery nadstavbové, které rozhodovaly o celkovém pořadí všech týmů v soutěži.

Ve skupině B soupeřilo pět týmů o konečné sedmé místo a při absenci týmu Sem Tam Ťuk na posledním hracím večeru to znamenalo, že se o celkové sedmé místo praly už jen čtyři týmy. Situace před tímto kolem napovídala, že Pomlčky ač měly v této sezóně několik velmi povedených vystoupení, tak celkově nám Podnikovou ligu uzavřely na jedenáctém místě. Desáté místo patří pro ročník 2022/2023 týmu Sem Tam Ťuk. Tento tým dostál svému jménu, když nejednou dokázal překvapit favorita, ale právě absence na tomto večeru ho připravila o možné lepší umístění. Deváté místo pro letošní ročník patří týmu Lautr Nic. Tým Lautr Nic se potýkal se zraněními, ale myslím že nához Míly Šolce v tomto hracím večeru 262 bodů byla nakonec taková pěkná tečka za tím letošním ročníkem. Fešáci absolvovali premiérovou sezónu v Podnikové lize a nevedli si vůbec špatně. Do posledního kola bojovali o vítězství ve skupině B a těsně to nevyšlo. Před tímto hracím večerem byla tabulka v této skupině velmi vyrovnaná. Tým Kolibříků však zvládl vyhrát všechny zápasy poslední hrací večer, a tak si připisuje triumf v této skupině, konečné sedmé místo v letošní Podnikové lize a startovné na jeden hrací večer. Gratulujeme!

Pořadí za tento hrací večer a celkové pořadí v nadstavbové části a vítězný tým

Kolibříků najdete v příloze.

Ve skupině A o první místo tentokrát absentoval tým SFD Bowling. A tak všichni ostatní měli automaticky jedno vítězství a bylo jasné, že SFD Bowling skončí celkově šestý. Smolaři večera byli Barokrati, kteří získali pouze ty dva zmíněné body proti SFD Bowlingu. V ostatních duelech jim štěstí nepřálo, když těsně podlehli 669:676 týmu Zatím Nevím a 608:615 proti Zálesákům a celkově to pro letošek je páté místo. Zálesáci předvedli pěkný zápas proti Ouřadům 713:592, ale jinak to bylo celkově od nich takové nahoru-dolu a obsazují v letošním ročníku čtvrté místo. Bronzové umístění (a startovné na jeden hrací večer) vybojovali pro tuto sezónu Ouřadové. Chvíli to vypadalo i na lepší umístění, ale možná absence kapitána Milana Busty v posledním hracím večeru způsobila, že tým skončil těsně třetí. ŠumaFuk-Rodamiento byl suverénem základní části, ale v nadstavbě začal neslaně a nemastně a ačkoliv v posledním hracím večeru byl nakonec nejlepší, tak celkově je tento tým stříbrný (startovné na dva večery). Navíc má speciální poděkování od týmu Lautr Nic za to, že v době, kdy Lautr Nic v průběhu sezóny kosily zranění, tak jim dokázal personálně vypomoct. A i od nás za to mají palec nahoru. Pro letošní ročník vyhrává Podnikovou ligy na Radvě tým Zatím Nevím. V základní části to nebyla taková jízda, jak jsme bývali u tohoto družstva zvyklí, ale v nadstavbě nakonec s přehledem parta okolo Aleše Vlasáka zvítězila a to i přes fakt, že v jednom ze zápasu posledního hracího dne jejich lídr hodil pro něj nevídaných 128 bodů. Gratulujeme k vítězství a zisku startovného na tři hrací večery!

Pořadí za tento hrací večer, celkové pořadí v nadstavbové části skupiny o první místo a fotografie týmů na prvním až třetím místě najdete v příloze.

Výkony jednotlivců v tomto hracím večeru také najdete v příloze.